Neviditelný Pes

Něco jako hra na babu

23.12.2015

Možná, že ne zrovna na babu, ale možná na jinou dětskou hru. Ministr zahraničí Zaorálek dal sodu maďarskému velvyslanci za slova z maďarské strany, že Česko ani Slovensko neměly vůbec být v EU – kvůli Benešovým dekretům. Teď naopak to diplomaticky jiskří mezi Českem a Řeckem kvůli prezidentovým výrokům o tom, že by podle něho mělo Česko vstoupit do eurozóny nejdřív za takové situace, kdy z ní vypadne Řecko.

Málokdo soudný pochybuje o tom, že do eurozóny nepatří Řecko, které se do ní dostalo podfukem a všechny benefity z členství plynoucí doslova prožralo. Takže prezident Zeman neřekl nic, co by nebylo dosti široce sdíleno, a navíc to neřekl poprvé.

No a teď ta dětinská hra. Zaorálek zpéroval Maďara, protože Maďar je evropský otloukánek a je politicky korektní ho pérovat. No a Řecku je jasné, že je v podobné situaci Česko. Maďarsko se přece provinilo tím, že uchránilo své hranice, kdežto Řecko je loajálně a politicky korektně otevře každému. Náleží tedy do spolku hodných chlapců, kdežto Česko je ten zlobivější.

Kdepak to asi skončí?

Aston Ondřej Neff


zpět na článek