Neviditelný Pes

Další hřebík do rakve

11.4.2013


Další hřebík do rakve nejen této vlády Petra Nečase, ale každého eventuálního pokusu znovu se do vlády dostat – to je plán na změnu režimu oprav kanalizačních a vodovodních přípojek. Vodárenské a kanalizační firmy si nehorázným způsobem diktují ceny. Je to situace jako z kovbojky, kdy padouši v černých kloboucích terorizují přístup k vodě. Až na to, že místo ušlechtilého pistolníka v bílém klobouku, který by je postřílel, tu stojí ministr zemědělství Petr Bendl a ten jim jde na ruku. Logika je, že přípojka patří vlastníkovi a ten by se měl postarat o její rekonstrukci a obnovu. Podle stejné logiky by si ale vodárenská společnost měla od vlastníka přípojky pronajímat jeho roury, protože skrze ně realizuje svůj zisk. Že je to zvrácená absurdní logika? Ano, toto všechno je absurdní a zvrácené.

Naprosto v intencích našeho Blbákova ovšem je, že nikdo neví, který že poslanec placený z našich daní a těšící se sto a jedné prebendě kličku o přípojkách vpašoval do navrhovaného zákona. V parlamentě by měli mít tým detektivů, který by pátral o původcích těchto hajzlovin.

Není divu, že za této situace ODS nabývá pověsti umírající strany, která má své postavení ve státě jen ze setrvačnosti. Prchají od ní voliči i členové, na což strana reaguje rušením ostravské pobočky, v níž sedí Mirek Topolánek.

Ano, i to je možné při troskotání Titaniku dělat, sekerou lámat díru do dna člunu. Naprosto v duchu Blbákova.zpět na článek