Neviditelný Pes

To je snad dobře, nebo ne?

24.9.2008

Ale k tomu rozpočtu. Schodek pro rok 2009 by měl dosáhnout 38,1 giga, zatímco schodek plánovaný pro letošní rok se počítal 71,3 giga. Navíc, pokud má Kalousek pravdu, bude ve skutečnosti nižší.

To je snad dobře, nebo snad není?
Dále čtu: Překvapivě více stát vybral na dani z příjmu fyzických osob. Přitom kvůli zavedení jednotné daně ve výši 15 procent počítá letos s poklesem o 19 miliard. Od ledna do března stát takto vybral více než 27 miliard korun, tedy meziročně o čtyři procenta více. To je snad dobře, proč se o tom víc nepíše?
Vysvětlení prosté: jen špatné zprávy patří do novin.

O mobilizaci potřetí
Pod kultivovaným názvem Přiznejte se, kdo udělal z Neffa hlupáka? se do mě opět obul Ladislav Jakl a napráskal mi za to, že jsem mobilizaci ODS ve volbách roku 1998 prohlásil za hloupost. Jsem tedy hlupák, protože nevím, že to nebyla mobilizace proti levici. Podle toho, co Ladislav Jakl píše, opravdu jen pitomec si může myslet takovou hloupost. Vždyť to byla mobilizace obyvatelstva, aby podporovalo ODS, rozhodně to nebyla mobilizace proti levici.

Omlouvám se Ladislavu Jaklovi a opakuji zde, že jsem naprostý kretén, když si myslím, že šlo o mobilizaci proti levici, což si nadále myslím.
Jen to mě utěšuje, že v tom nejedu sám. Jsou i jiní hlupáci, kteří si to myslí. Například si to myslí Václav Klaus, který 17. července 1998 řekl na schůzi Poslanecké sněmovny:

Já bych chtěl říci, že my jsme mobilizovali své voliče, a to jak proti levicovému nebezpečí, tak proti licoměrnosti a neupřímnosti pánů Mlynářů a Luxů. Ano, dělali jsme to vědomě a budeme to dělat vždycky. Děkuji. (Potlesk.)
Viz stenozáznam ze zmíněné schůze.

Pan Jakl by měl panu prezidentovi tuhle hloupost vytknout. Ale opatrně, opatrně, velmi opatrně...zpět na článek