25.6.2019 | Svátek má Ivan


SVĚT: Velikonoční připomenutí

18.4.2017

Dnes je zrovna Velký pátek, křesťanský den naprosto neveselý, z dobrých důvodů při rozhlédnutí k událostem na této naší prozatím jediné planetě. Podivné nepříjemné zvyklosti doprovázejí mohamedánské úsilí při krvavém úsilí s budováním dosud naštěstí nedosaženého globálního kalifátu. Podle předpisu v jejich nejsvatější knize, nás nevěřící psy v nejlepším případě čeká neblahý osud podčlověka s důkladným daňovým břemenem. Jiným řešením je utnutí neposlušné hlavy, hrdla podříznutí šmik, šmik. Činí se tak denně, zejména v končinách, kde došlo ke zrodu tohoto našeho křesťanství, povážlivě ohrožené západní civilizace.

„Will Christianity Perish in Its Birthplace?“ takto se právě tohoto velkopátečního dne ve svém textu (uveřejněném v Townhall, 14,dubna 2917) táže Pat Buchanan, mnohonásobný a vždy spolehlivě neúspěšný kandidát na nastěhování do Bílého domu v té nejvyšší prezidentské funkci.. V právě uplynulém roce 2016 svůj život násilnou islámskou iniciativou ztratilo život víc než devadesát tisíc křesťanů. Blízký východ, kolébka toho našeho křesťanství, je přece dějištěm těch nejznamenitějších krutostí. Ale i sousední, poněkud vzdálenější končiny nezůstávají zcela pozadu. Například Afghánistán, o jehož blaho prozatím co nejvíc všemožně usilovala Amerika. Činila tak penězi, všemožmou výstavbou včetně škol pro negramotný ženský dorost, a se značnou ztrátou mladých životů v tamějším bojování. Údajné osvobozování afghánského národa, hodnoceného jako třetí nejvíc nenávistně nabroušený proti křesťanským živlům. Jestliže tam někde zbývá nějaký ten křesťan, ten rozhodně žádného potomka nepokřtí, neboť za takovou iniciativu jedinou místní reakcí je smrt.

Perverzní smysl pro humor či aspoň pro absurdno se zřetelně prosazoval i v tamějším sousedství. Příkladem nám poslouží Irák. Před rokem 2003, kdy došlo k zahájení amerického válečného výprasku, s obrovskými ztrátami materiálními a na životech si vzájemně ubližujících armád, symbolem místní krutosti byl diktátor Saddam Hussein. Kvality jeho sadismu též dosahovali jeho dva potomci. Oba skončili neblaze, jakož i jejich otec, jemuž po pádu jeho režimu nezbylo než uprchnout a umně se skrývat.

Trvalo snad celé desetiletí, než unikající tyran byl objeven a lapen. Výtečnou zprávu jsem se dozvěděl zrovna na jedné ze svých plaveb někde na moři v dálavách, velice jsme oslavovali a za dobu nedlouhou se dočkali soudního finále, končícího s oprátkou na Husseinově hrdle. Spravedlnost tedy byla dosažena, ale s časem začalo přibývat mnohých nepěkných chmur. V době Husseinovo jakkoliv neblahého panování byl to přece jenöm fungující stát, v níž mimořádnou krutostí netrpělo 800.000, čili téměř milion křesťanů. Mezi nimi dobře až znamenitě se dařilo vzdělancům v řadách lékařů, právníků, akademiků, inženýrů, podnikatelů. Křesťan Tariq Aziz byl členem Husseinovy sice nedemokratické, ale zásadně sekulární, nábožensky nijak fanatické vlády, ve funkci ministra zahraničních věcí. Porovnejme s nynější situací, v níž nevěrcům nezbývá než vstoupit do správné církve. Připomíná to motivaci někdejšího českého vstupování do KSČ.. Nyní situace je zejména krutá v oné třetině území Iráku, pod kontrolou fanatiků ISIS, dychtících podřezávat podezřelé krky.

Posuňme se do Sýrie nynější doby, prozatím korunované hororem bombardování zakázaného mezinárodním právem a neméně závaznou mezinárodní smlouvou, která vešla už téměř před sto lety ve stále trvající platnost.. Na rozdíl od ultraváhavce Obamy, jeho značně odlišný prezidentský nástupce Trump zareagval odpálením 59 přesně se trefících raket směrem na území stále v držbě dosavadního syrského prezidenta Bashara al-Saddama.

Ten však odpovědnost za chemický velezločin rezolutně odmítá. Zásluhou televize jsem bedlivě sledoval jeho rozhovor se západním televizním zdrojem, s výsledným dojmem matoucím. Naprostou většinou světa jednoznačně obviněný zloduch protestuje, proč že by něco tak sebevražedného byl podnikl. On původním povoláním lékař s mnohaletým pobytem a lékařskou praxí ve Velké Británii.

Na rozdíl od mohamedánských fanatiků jeho režim přece poskytuje záruku přežití nikoliv jen následovníkům Alláha.

Kdo ale někdo jiný, jemuž momentálně důvěřuje pouze moskevský Putin, se hanebného útoku s použitím nerve gas byl dopustil?

- - -

Pár dní po tomto útoku a Trumpově odplatě, došlo v Egyptě k hrůznému teroristickému zásadu do řad tamějších Coptic Christians, tvořícíchdesetinu egyptské populace. Ti zejména po roce 2013, kdy došlo k vojenskému svržení islámského režimu Mohammeda Morsiho a jeho Muslimského bratrstva, nyní křesťané zřetelně trpí. V bohoslužbách oslavujících Kristův triumfální vstup do Jeruzaléma desítky věřících ošklivě zahynuly. K prvnímu útoku došlo v kostele svatého Jiří. Bomba explodovala v blízkosti oltáře, přeživší svědek popisoval, jak kolem vzlétly části lidských těl. K druhému útoku došlo v kostele svatého Marka v Alexandrii. Tento jeden z původních dvanácti apoštolů se zasloužil o zřízení prvního svatostánku mimo území země zaslíbené a v Alexandrii se stal jejím prvním biskupem. Nyní v dubnu letošního roku 2017 tam poletovaly různé poloviny těl dřívějších věřících.

Nynější osud křesťanů v nejedné končině se tuze podobá perzekucím v dobách římského císaře Nerona. Nynější ISIS neváhal přispěchat s pyšným přiznáním svého výkonu, s dodáním fotografické dokumentace, neméně děsivé, než co v Syrii způsobil zásah chemickými zbraněmi.

- - -

The New York Times na své op-ed straně uveřejnily 5. dubna tohoto roku prohlášení Stanley McChrystala, armádního generála ve výslužbě, jeho text s názvem „Save PBS. It Makes Us Safer“. Generál nyní velí velké lobbistické firmě. Písmena PBS označují veřejnou televizi, financovanou z veřejných zdrojů, k podpoře vzdělávání v národě. Činí tak podivně, pramálo křesťansky. Například výchovným cyklem pro školní mládež, ročníky od devíti do dvanácti, s názvem „Zemřít jako mučedník“.

Seriál obsahoval rozhovory se sebevražednými dobrovolníky. Osmnáctiletý Palestinec Mohammed Abu Tayyoun na cestě do Izraele se zavazadlem výbušnin, dřív než mohlo dojít ke kýžené explozi, došlo k jeho zatčení. Vyjádřil se takto: „Mučednictví vede k Bohu. Já nechci tento život. Kdo se stane mučedníkem, to bude za cenu, že se dostane do nebe. My Palestinci dáváme přednost zemřít, sami se zabít, než abychom žili zbytečný život. My jsme prázdná těla žijící zbytečný život. Izraelci si svůj život užívají. V noci vyjdou ven. Mají své kavárny a noční kluby. Cestují po světě, jdou do Ameriky a Británie. A my nemáme ani možnost odjet z Palestiny. „

Výchova v mnohých podobách pokračuje, americká veřejnost přispívá veřejné televizi PBS takovému vzdělávání.

TAKOVÉ TEDY LETOS VELIKONOCE

KONEC

Neoficiální stránky Oty UlčeTEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Diskuse


I. Hil
23:07
18.4.2017

A. Alda
14:32
18.4.2017

M. Prokop
14:40
18.4.2017

R. Langer
15:24
18.4.2017

J. Jurax
0:39
19.4.2017

D. Nowodny
Hm
8:46
18.4.2017

J. Fridrich
7:14
18.4.2017

P. Maleček
9:05
18.4.2017

A. Richter
13:01
18.4.2017

J. Fridrich
13:55
18.4.2017

D. Nowodny
21:25
18.4.2017

počet příspěvků: 22, poslední 19.4.2017 12:44

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.