27.4.2018 | Svátek má Jaroslav


SVĚT: Bloomberg je Servít

3.7.2013

No a Servít je vůl. Jak ví každý z naší generace. Heslo, že "Servít je vůl", bylo za našeho mládí napsáno na všech záchodcích světa, kam se našinec dostal. Byla to doba plná optimismu a nadějí, přestože u nás vládl tuhý komunismus. Odpor proti tehdejší stranické "angažované" blbosti byla vyjadřován právě oním sloganem. Jak napsal pamětník J. Suchánek na stránkách PF UK´s vakobobři – viz:

"Koncem 50. a během 60. let tato větička zdobila stěny takřka všech záchodků, co jich po vlastech českých i slovenských bylo. A nejen zde. Sám jsem našel tento optimistický nápis v Německu tehdy Západním – ve Stuttgartu, Mnichově, ale ne v Hamburgu, zato v přístavu v Kielu ano. Díky skatologicky laděnému jménu vzali toto heslo za své i lidé zcela neznalí původu této větičky, kteří vůbec netušili, že se jedná o jméno lidské, dokonce o jméno profesora (a posléze i Dr. Sc.) ČVUT, fakulty stavební, katedry stavební mechaniky. Původ tohoto nápisu je poměrně prostý. Student soudruh Servít, člen ČSM (Československý svaz mládeže) byl velmi angažován ve svazáckém hnutí a po roce 1948 se jako stoupenec pravé stranické víry zasazoval o vyhození mnoha studentů a posléze i asistentů z vysokých škol. Jeho působnost byla zejména na ČVUT. A vyhození asáci i jiní se scházeli i po převratné změně jejich životů v pražských hospůdkách. Tehdy začal krystalizovat nápad, že by se jméno Servít mělo pro všechny časy zostudit. No a co bývá poměrně častou, někdy až vtíravě neodbytnou činností po konzumaci několika (i více) piv? Návštěva záchodku. A někdo přišel na nápad psát větičku SERVÍT JE VŮL na záchodky. Nápad jistě nosný, který zapadl krásně do hospodských záchodků a kde se začal neřízeně, leč vehementně šířit."

Dnes již neřádí ve světě stařičký stalinismus soudruhů Gottwalda, Servíta, Filipa, ale blbost lidská je nekonečná, a tak, poražena na jednom místě, vykvete podobným květem na místě jiném. Ten nový "květ" blbosti se dnes nazývá "politická korektnost" a jeho obdivuhodný výtvor nám přeložila světoznámá americká agentura Bloomberg. Dle stránek Wikipedie se jedná o americkou komanditní společnost založenou roku 1981 Michaelem Bloombergem (dnešním starostou New Yorku) za pomoci jistého Thomase Sekundy (prosím, jen žádné strandičky z toho jména, on za to nemůže, že..). Firma sídlí v budově Bloomberg Tower na Manhattanu v New Yorku a poskytuje finanční služby, informace o akciích apod. Vlastní i zpravodajskou televizní společnost Bloomberg News a vysílací stanici. A patří k nejvyhledávanějším poradenským a "odborným" firmám, jejíž informace využívá velká část světových organizací a států. No, podle toho, co se objevilo na stránkách našich novin a v naší televizi, není divu, že to s tím západním světem tak dopadá, když jí radí tihle "odborníci". (viz třeba zde).

Jistá nejmenovaná moderátorka na ČT 1 vypadala, když četla z čtecího zařízení ten text, jako že jsme národem, který se podle agentury Bloomberg nejvíce z celého světa věnuje neřestem, že se sama diví, co ta její huba povídá.

Mne to zaujalo. Už jsem se dozvěděl, že jsem podle té či oné veličiny anebo "vědeckého zdroje" příslušníkem národa, který je jednou partou největších opilců na světě, pak zase že se u nás nejvíce na celém světě krade v samoobsluhách, pak zase že jsme nejhorší řidiči od Vladivostoku po Vladivostok kolem celé zeměkoule.

Jindy mi bylo sděleno, že jsou naši žáci úplně nejblbější na celém světě a přilehlém okolí, protože nerozumí textu a neumí počítat… No, pak taky strašně kouříme, zatímco jinde už vůbec nikdo nekouří. Pro marihuanu u nás nejsou vidět kukuřičná pole, a malé děti, jen jak odpadnou od prsu, se hned vrhnou na alkohol. Tedy podle některých "autorit". A to jsem skoro zapomněl, že se u nás "běžně na ulici prodávají děti", jak tvrdila jedna německá eurosoudružka, co na to fasovala z Bruselu miliony.

Jo, jo, už je to tak. Kdysi tomu bylo jinak. Až se objevil jistý mimořádně aktivní časopis Respekt, kde jsme se prvně, v době, když jej spoluvlastnila Jeho knížecí Jasnost Karel a ovládali ho její kámoši z "neziskovek" (čti: ti, co dostávají peníze od eráru tuzemského i eurounijního anebo si je vynutí na různých firmách tím, že když přispějí a budou hodné, tak jim nepolezou na komíny, nebudou na ně posílat udání soudy a tak podobně). Tehdy to začalo: hromadné hlásání, že obyvatelé České republiky jsou nejhorší na světě širokém. .

Od té doby jsou našinci i svět pilně zásobováni hláškami, jak jsou u nás týráni Romové (moc se mi to líbí, když na to reaguje z Brusele komisař pro lidská práva Thomas Hammarberg, v jehož vlasti mají tuny másla na hlavě kvůli nezvladatelným nebílým občanům), přestože ČR patří k několika málo (asi pěti) státům v EU, kde naprosto převážná část Romů absolvuje základní školní docházku a je gramotná, což je na světě věc téměř nevídaná. Jo, a všichni, gadžové i Romové, mají zajištěno zdravotní a sociální pojištění, na což se velká část Evropanů ještě nezmohla.

Toho udavačství, které se tak hromadně vžilo do praxe našich "neziskovek" a "aktivistů", kteří na vlastní stát a vlastní občany píší tu udání k Radě Evropy, tu na Unesco ohledně otáčecího divadla v Krumlově, jindy zase kvůli tomu, že se nám nelíbí ekologisty a s nimi spojenými pseudoučenci zdevastovaná Šumava, příště kvůli očkování a jindy kvůli tomu, že hromadně neuvazujeme a nefetujeme duševně choré atd. atd., se ve světě rád chytí kdejaký magor. Neboli, jak je obecně známo, civilizace končí u Vídně a Vídeň je mnoho kilometrů západněji než Praha, že?!?

Až světová agentura Bloomberg (to musí být parta magorů!!!) vymyslela a sdělila celému světu, že jsme nejneřestnější národ na světě. No, podle těchto novodobých marxistů určitě. Podívejme se proč:

 1. Nedomníváme se, že kouření je největší světová drogová neřest, s kterou je nutno bojovat
 2. Nemyslíme si, že existuje cosi jako "globální oteplování", proti kterému se bude úspěšně bojovat pěstováním řepky a její přeměnou na naftu, ani že nás zachrání větrníky, co pracují, jen když fouká.
 3. Nějak se neuchytilo "harašení". Ženy u nás nežalují muže, když je pustí první do dveří, a ani neječí, když jim přidrží židli. Pohled na výstřih není zločin a nevítané sáhnutí na zadek většina dam řeší řádnou fackou, aniž by s tím obtěžovala soudy.
 4. Pánské plavky nemusí být po kolena, dámy se za své poprsí nestydí a flirt není zločin.
 5. Klidně pijeme alkohol a oproti Rusku či Francii jej máme registrovaný, i když po té poslední aféře s tajnými lihovary to není tak jasné
 6. Prakticky díky tomu jsme neznali až do loňska metlu severní Evropy a Ruska, a to otravy methylalkoholem - tam je to na denním pořádku.
 7. S drogami jsme na tom celkem v klidu. Heroin je pro pár stovek příslušníků "high society" a na pervitinu je zanedbatelné množství lidí. Nemáme mládežnické gangy (až na některé romské pokusy), které organizují drogový zločin na ulici.
 8. V noci můžete na ulici, a to i v Chánově anebo na sídlišti Máj v Budějovicích, a bude to trvat tak dlouho, dokud menšinová zločinecká část Romů nebude lidmi jako Kocáb a Bursík přesvědčena, že se jim nic nestane, i když budou terorizovat celé okolí. Proti předměstí Paříže anebo Stockholmu je na předměstí Ústí nad Labem docela ráj. A jejich obyvatelé přímo vzorní, vzdělaní a uvědomělí občané. Kdo nevěří, tomu doporučuji navštívit chudá předměstí třeba Marseille nebo Berlína.
 9. U nás si užíváme náboženské svobody. Nemusíme chodit do kostela, ale také nás nikdo nenutí, jako třeba v Londýně, abychom zapírali, že slavíme Vánoce. A nemusíme slavit "ramadán".
 10. Maso jíme, jaké nás napadne, a nezkoumáme, zda je předem kontroloval nějaký "mulláh" či rabín.
 11. Holky a kluci chodí společně do škol a je jedno, jak jsou oblečeni.
 12. A naše ženy jsou ve své většině samostatné, vzdělané, pracovité, chytré a hezké. A praktické. A bojovný feminismus se většině z nich oškliví stejně jako jiné nebezpečné ideologie.

Tak v takovém neřestném ráji my si žijeme. Ovšem pitomců tady máme "něurekom". Jak tuhle zprávu agentury přinesly, hned v TV jistý pan doktor "humhal", že to asi bude tím, že jsme nešťastní, a proto musíme "hřešit", abychom si ulevili. Jiný vědátor, klinický psycholog, blábolí v tisku: "Posledních 20 let jsou Češi pod silným tlakem médií, která jim říkají něco, co by se dalo vyjádřit příslovím: Nevaž se, odvaž se. A lidi se tak opravdu do značné míry chovají, to znamená, že mají pocit, že když mají nějaké puzení, tak ho mají následovat."

Ještě by nám měl pan klinik vysvětlit, jako čím jsme byli puzeni za bolševika, když tady všichni chlastali jak k smrti odsouzení a ani poledne se nedrželo. Proti tomu je to tady dneska přímo "suchá země".

Pro pana primáře Oddělení pro léčbu závislostí U Apolináře, který děl "protože se sledují kouření a konzumace alkoholu jako ty nejdůležitější, a hazard k tomu celkem patří, protože z hlediska počtu hracích automatů patří Česká republika také ke špičce", navrhuji studijní cestu do Nevady, Monte Carla a některé z indiánských rezervací v USA a Kanadě.

Jinak já jsem tady rád. Mně by to jinak ani nebavilo. Jak je to v tom starém vtipu.

Umře starý proutník a vínapitel Novák a přijde do pekla. Lucifer jej přivítá a ukáže mu, jak vypadá Peklo. Krásný sál, hraje muzika, u stolečků se popíjí a v sále je plno hezkých děvčat.

"Tak to se mi líbí," praví starý Novák a jde na věc.

Druhý den ráno dorazí k Luciferovi: "Hele, čerte, tak tomuhle nerozumím! Čím víc piju, tím víc jsem střízlivej. A když jsem šel s jednou hopsandou dozadu, tak to si představ, ona ji vůbec neměla! Co je to za lumpárnu?!"

"To není žádná lumpárna, chlapče. To je to skutečný Peklo!"

Bloomberg je Servít, tedy vůl. I když je momentálně starostou New Yorku. Taky už vím, že ty jeho idiotské nápady se zákazy kouření i doma v bytech a prodeje velkých lahví coly a velkých zmrzlin jsou přímo zásadní a "vědecké".

Kdyby lidi v New Yorku měli dneska tolik humoru jako my tehdá, našli byste nápis "Bloombeg je vůl" na všech záchodcích světa. Kam se na něj a jeho "agenturu" hrabe Servít.Diskuse


V. Bok
17:56
3.7.2013

J. Matuška
14:13
3.7.2013

M. Prokop
13:22
3.7.2013

S. Netzer
13:26
3.7.2013

M. Prokop
14:44
3.7.2013

J. Barto
11:39
3.7.2013

M. Prokop
13:23
3.7.2013

S. Netzer
13:28
3.7.2013

M. Prokop
14:44
3.7.2013

V. Bok
17:52
3.7.2013

P. Vaňura
10:49
3.7.2013

J. Stejskal
10:45
3.7.2013

J. Link
10:33
3.7.2013

P. Vaňura
10:39
3.7.2013

H. Lukešová
10:55
3.7.2013

J. Horáček
11:41
3.7.2013

J. Link
12:22
3.7.2013

M. Prokop
13:24
3.7.2013

S. Netzer
13:29
3.7.2013

M. Prokop
14:46
3.7.2013

V. Kolman
10:13
3.7.2013

M. Moravcová
9:40
3.7.2013

M. Šejna
8:55
3.7.2013

P. Joch
9:22
3.7.2013

M. Šejna
9:30
3.7.2013

P. Joch
9:33
3.7.2013

M. Vondráček
9:25
3.7.2013

J. Vydra
9:30
3.7.2013

J. Vyhnalík
17:11
3.7.2013

M. Šejna
9:31
3.7.2013

P. Krešňák
7:22
3.7.2013

P. Lenc
8:29
3.7.2013

S. Netzer
7:20
3.7.2013

M. Vondráček
9:25
3.7.2013

M. Moravcová
9:36
3.7.2013

H. Lukešová
9:59
3.7.2013

V. Novák
10:26
3.7.2013

S. Netzer
10:45
3.7.2013

J. Vyhnalík
17:05
3.7.2013

V. Novák
12:04
3.7.2013

P. Maleček
4:23
3.7.2013

J. Sinnreich
1:45
3.7.2013

J. Jurax
1:25
3.7.2013

P. Sulc
1:12
3.7.2013

R. Gramblička
6:50
3.7.2013

J. Prikner
0:27
3.7.2013

počet příspěvků: 67, poslední 3.7.2013 05:56

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.