22.5.2018 | Svátek má Emil


SPOLEČNOST: Jsou vědci magoři?

31.5.2014

V tomto a minulém století, ovšem tedy prakticky už od dob renesance, se lidstvo ani moc neřídí výkladem různých svatých písem. Místo toho využívá jako "orákulum" různé vědce.

Tuhle jsem četl něco, co mi tak nějak vztahově unikalo - kolik neuvěřitelných hovadin s děsivými následky vyplodili vědci a kdejaký hýkal to hned roznášel jako "zjevenou pravdu"

A nebyla to vždycky jen legrace. Učení pánové si někdy před sto lety vymysleli, že nejlepší bude lidi takňák zušlechťovat a "pěstovat lepší lidi". A byla z toho genocida a vraždění celých národů. V Číně pak nevzdělaný vrah a tyran vyhlásil na základě "vědeckých poznatků" svých soudruhů a takzvané "lysenkovštiny" v kombinaci s marxismem "veřejné komuny". Jeho komunističtí "vědci" mu dodali argumenty pro "Velkou kulturní revoluci", kdy miliony zemědělců za svými chatrčemi stavěly jakoby "tavící pece", aby dohnaly a předehnaly imperialisty. A aby se zvýšila úroda, nad rýžovými poli tleskali a mávali tak dlouho, až vrabci padli mrtví k zemi. Čímž se mělo zabránit, aby zaostalí vrabci zobali zrníčka. Tak oni nezobali, a to nejen zrníčka, ale ani mouchy a jinou havěť. Takže ti pišišvoři tu rýži sežrali. Prý to stálo "jen" asi 40 milionů lidských životů, tahle "vědecká" myšlenka.

Evropská unie a Spojené státy americké se nacházejí ve fázi, kdy se ve vědeckém blbnutí a magoření snažíme dohnat za každou cenu jak soudruha Maa, tak jeho pilného žáka Pol Pota. Ten zase na základě studia na francouzské Sorbonně vymyslel se svými žáky systém vybudování lidského štěstí na základě toho, že se vrátíme k rurálnímu životu. A budeme motykami okopávat pole, abychom si zajistili čistý život plně žitý ve splynutí s přírodou a s ekologickými potravinami. Pak se ty motyky používaly na moderní výchovné postupy. Kdo nesouhlasil s "vědeckou myšlenkou", byl ekologicky zlikvidován rozseknutím hlavy nabroušenou motykou.

No, považovali jsme Pol Pota za šílence a lidskou zrůdu, za něco, co může vyrůst a udělat kariéru jen v Kambodži. Ovšem volby do parlamentu EU nás přesvědčily, že bychom si uměli a umíme vyrobit takovéto "představitele" vědy sami. Kandidát ČSSD na europoslance, jistý profesor Keller, dostal největší počet preferenčních hlasů. Přestože je to živá česká obdoba Pol Pota, jen s menšími možnostmi. Osobně se divím, jak někdo, kdo hlásá myšlenky, jaké Keller propaguje v "eko" časopise "Sedmá generace", což je z hlediska všech nepřátel moderní civilizace a lidské svobody něco, jako byl za Hitlera "Der Stürmer" či za Stalina moskevská "Pravda", vůbec mohl být v demokratickém státě jmenován profesorem. Ne z hlediska jeho odborných znalostí v humanitních vědách, ale z hlediska morálního a jeho neuvěřitelné nenávisti k lidské svobodě, k demokracii. Pokud mi nevěříte, doporučuji si kliknout na heslo Sedmá generace ve Wikipedii a pak na následné odkazy a články. Tolik mašíblů a šílených teorií jako tam, hned tak někde nenajdete: "alternativní ekonomika", teorie takzvaného "pomalého života (downshifting)", zelený "greenwashing" atd. atd.

Mimochodem, pan profesor studoval stejně jako Pol Pot na Sorbonně. Nevěřil bych, že člověk s těmito názory, který vážně tvrdí, že Američané chtějí zničit naše farmářské trhy, může uspět a že dostane 57 812 preferenčních hlasů. Tolik magorů snad u nás ani nemáme?! Spíše jde o to, že se opět ukázalo, že současné demokratické volby mají své meze a že zvolení Hitlera, Mussoliniho, ale i Putina a dalších nebylo selháním, ale dosti běžnou možností voleb v systému demokracie podle 19. století.

Takže do Brusele pošleme na místo poslance muže, který hlásá poučky tzv. "hlubinné ekologie", která vypadá jako opsaná od Maa a Pol Pota. Jo a také od německé skupiny z první části 20. století, takzvané "zelené skupiny NSDAP". Jejímž programem byla "čistá příroda a čistí lidé" (tedy ekologie a rasismus ve výrazu antisemitismu a "antislovanismu"). Dnes pak se tento program velice podobá myšlenkám skupiny zvané NR (Národní revolucionáři) v Německu, která obdivuje myšlenky nacisty Otto Strassera (poraženého konkurenta Hitlera v nacistickém hnutí) a také Trockého, o kterém tvrdí, že je to vlastně také "nacionální socialista". Typické je - jak pro skupinu NR, tak pro Kellera -, že propagují "třetí cestu" mezi kapitalismem a marxismem.

Ovšem nepropadejme pesimismu. Pan Keller je velice chytrý oportunista, bývalý člen KSČ, kam, jak sám řekl, vstoupil z ryze prospěchářských důvodů. Keller revoluci dělat nebude!

A tak se podívejme na tyhle "vědecké dovedy" z veselejší stránky. Předevčírem na mne vybafla jedna mluvící hlava v TV s úžasným sdělením, že je dobré dávat malým dětem a vůbec dětem nejen kuřecí maso, ale i hovězí. Má prý v sobě železo a i jinak je zdravé. Hned následovala pasáž, kde jiný bíle opláštěný mudrc vykládal, že jsou naše děti chudokrevné a že se nemají moc dlouho kojit, ale dostávat i masitou stravu. Aúúúúú....

Od doby výstavby první slepičárny realizované soudruhy někdy v šedesátých letech slyším a čtu o tom, že hovězí je skoro jed a že jen to pravé ořechové je kuřecí vyhnané prášky a antibiotiky. No, asi je nějaký přebytek hovězího, a tak se ihned našli chápající vědci a sdělili plebsu, že hovězí fakt, ale fakt není jedovaté! No nic. Kdyby to hovězí bylo lacinější, oni by si ho lidi kupovali víc. Ale za tyhle prachy?!?

Nakonec pak už jen perličku. Mám před sebou Lidové noviny a v nich článek "Kolu v bufetu nahradí ovoce a kefír". A řeknu vám, to je síla. Začalo to tím, že v televizi spustila kanonáda, že si děti kupují ve velkém z automatů ve školách "kofeinové nápoje". Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že autor myslí automaty na různé Coly. Dotyčný také tvrdil, že prý si "žáci" kupují z automatu "kávu", protože si pletou "kapucino s horkou čokoládou". Pak to rychle zmizelo, nelze totiž předpokládat, že by naše děti byly tak blbé a měly zničené chuťové pohárky a nepoznaly, co je co. Odkud k nám zas tahle hovadina přišla? Že je to zas nějaká "euromódní ptákovina"?! Nejde náhodou o to, že u nás považujeme za "žáky" děti tak do 15 let a pak jako starší to jsou pro nás studenti, což v jiných jazycích je jinak? Asi stejná pitomost, jako když se kdysi u nás vydávaly anglické detektivky a kalhoty se běžně překládaly jako "spodky". Takže hrdina románu vstoupil do salonu oblečen v žaketu a ve "spodkách"?! Dneska si u nás dle stejných "znalců" jazyka a západních mravů "děti" kupují houfně kafe!

Ale není srandě konec. Redaktorka Kabátová z LN hovoří v uvedeném článku o příručce vyrobené Státním zdravotním ústavem a nazvané "Zdravá školní svačina". K věci hovoří jistá M. Nejedlá ze SZÚ, dále jakýsi nespecifikovaný lékař Jan Ševčík (s největší pravděpodobností vymyšlená neexistující figura, obvyklá to finta novinářů) a citován je pro zvýšení účinku i minstr Chládek. Který jako vždy takzvaně "perlí". To když tvrdí, že prosadí ve školách "nabídku pouze zdravých potravin". To jsem zvědav, jak.

Při výroku "vědkyně" Novotné ze SZÚ, že nemá strach, že by děti neměly o zdravé svačiny zájem, že si prý "koupí ovocný salát stejně rády jako bonbony", už jsem řval smíchy. Viděla ta ženská někdy nějaké živé dítě?!

Vedle článku byl uveden recept, jak by dle SZÚ měla zaková zdravá svačina vypadat. Pro žáky 1. stupně SZÚ nabízí "chléb konzumní kmínový, pomazaný margarinem, ledový salát, ředkvičku + probiotický kysaný nápoj".

Z představy, že se moji vnuci či vnučky cpou chlebem namazaným "zdravým" margarinem, se mi poněkud zvedá žaludek. Nevím, proč by se měly děti cpát umělým tukem místo másla. Také představa, jak dítě chroupá jen tak list ledového salátu (kde ho asi vezme a jak se zajistí, aby byl čerstvý?!), je neuvěřitelná. Korunou všeho je nápoj: kefír! Holčičky by možná kefír vypily, ale na většinu chlapů, jako na mne, působí kefír jako "samoser". Jedině že by se ještě před zahájením prodeje zvětšily školní záchodky tak o 200 procent. Už přímo vidím, jak učitelka sleduje žáčky snažící se po zahájení účinku kefíru na zažívání stihnout onu místnůstku pohybem, kterému se lidově říká "šouravá tryskem". A kterou většina z nás zná. Vší silou sevřené půlky a kolena u sebe, vytřeštěné oči a co nejrychlejší pohyb ke kýžené "míse".

Také ukázková svačinka pro žáky druhého stupně je neuvěřitelná sranda. Mají prý jíst "sendvič s tuňákem", případně tuňákovou pomazánkou, jistěže na chleba opět margarin a opět - kolektivu výzkumníkům ze SZÚ neodolatelný - kefír. Patnáctiletý "pubiš" popíjí na chodbě školy kefír! To spíš žáci o přestávce potkají Marťana!

Jako člověk, který učil a tuňáka rád jí, už si živě představuji, jak mládež o svačince po sobě cintá "aromatický" omastek z tuňáka. A příšerný margarin, ať se jmenuje jak chce, vyplivuje stejně jako za našeho mládí, když do nás lili rybí tuk. A zapít rybu kefírem může navrhovat jen sadista! To by ze svačiny na záchod nedoběhla, odhaduji, ani polovina třídy.

Ryby ve škole! V učebně, kde je 25 až 30 žáků. Pamatuji se, když jsem učil, jak jednou před odpoledním vyučováním dostali žáci (2. stupně) k obědu smažené filé. Dotyčné filé patřilo k těm "voňavějším". Výsledkem bylo, že když se žáci sesedli a já vešel do třídy, některé něžnější dívenky už byly zelenobílé. Vzduch by se dal krájet. A tak jsme vyrazili na odpolední vyučovaní do přírody. A já jsem zakázal, aby některý z chlapců, protože těm evidentně to filé chutnalo, na mne mluvil z větší blízkosti než ze dvou a půl metru.

Tak nevím, psala to ta redaktorka vážně, aby ukázala, jak se staráme a máme starat o děti, anebo si z toho SZÚ dělala prdelky?

A já mohu jen dodat: "Ježišmarjá, kdo tohle vyrobil? A kdo schválil?" Protože z celého SZÚ udělal blbce. A dehonestovat tamní vědce, o kterých si obyčejný člověk řekne: "To už fakt nemají nic pořádného na práci, než se za naše daně zabývat takovýhlema pitomostma?" To si skutečně někdo myslí, že takhle d se dá bojovat proti obezitě mládeže?!

Ovšem když ČSSD zvolila jako svého representanta Kellera a když mu lidi dali ty preferenční hlasy, co bych vlastně chtěl, že?Diskuse


B. Rybák
20:03
2.6.2014

B. Rybák
20:13
2.6.2014

M. Krátký
19:39
1.6.2014

J. Gogo
19:20
1.6.2014

J. Jurax
Hm
17:11
1.6.2014

F. Eliáš
16:19
1.6.2014

J. Jurax
17:14
1.6.2014

J. Ráž
11:03
1.6.2014

J. Sova
11:21
1.6.2014

R. Brzák
15:48
1.6.2014

J. Sova
16:02
1.6.2014

R. Brzák
16:48
1.6.2014

J. Sova
17:51
1.6.2014

R. Brzák
20:01
1.6.2014

J. Sova
20:22
1.6.2014

R. Brzák
21:10
1.6.2014

J. Jurax
17:18
1.6.2014

P. Vaňura
13:02
31.5.2014

J. Anděl
15:44
31.5.2014

M. Klas
11:29
31.5.2014

J. Mrázek
:-)
9:35
31.5.2014

T. Kočí
9:31
31.5.2014

V. Kolman
9:16
31.5.2014

J. Slanina
8:31
31.5.2014

J. Sova
8:29
31.5.2014

B. Michal
7:51
31.5.2014

J. Krásenský
7:26
31.5.2014

J. Jurax
18:39
1.6.2014

J. Horáček
22:35
1.6.2014

J. Jurax
18:50
2.6.2014

V. Němec
7:04
31.5.2014

P. Boublíková
5:58
31.5.2014

J. Krásenský
6:56
31.5.2014

Z. Kulhánková
7:16
31.5.2014

B. Michal
7:20
31.5.2014

P. Boublíková
8:03
31.5.2014

J. Krásenský
7:38
31.5.2014

V. Kolman
9:07
31.5.2014

J. Sinnreich
5:02
31.5.2014

Z. Kulhánková
7:14
31.5.2014

J. Lepka
8:33
31.5.2014

J. Anděl
2:56
31.5.2014

P. Sulc
2:54
31.5.2014

T. Czernin 251
4:10
31.5.2014

M. Prokop
0:34
31.5.2014

počet příspěvků: 75, poslední 2.6.2014 08:13

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.