21.4.2019 | Svátek má Alexandra


SOUTĚŽ: Výsledky soutěže O nejlepší fantasy 2009 a vyhlášení 22. ročníku

9.12.2009 12:05

Fénixcon hotel Slovan logoTOPlistNa Fénixconu v Brně 5.12.2009 byli nominováni a vzápětí pasováni na Rytíře řádu fantasy za své povídky:

  • Marek Kolský za povídku Den draka
  • Martin Sládek za povídky Poslední noc a Sheala
  • Radovan Kolbaba za povídku Zlaté dno.

Rozhodnutím porot v Košicích a Praze byl z nominovaných vybrán vítěz soutěže a Nositel meče Martin Sládek.

Blahopřejeme!

Vítězné a další vybrané povídky ze soutěže budou zveřejněny ve sborníku pod názvem Fantasy 2009. Sborník vyjde v 1. polovině roku 2010.

Za obě poroty Egon Čierny

Klub Julese Vernea Praha a klub 451 stupňů Fahrenheita Košice vyhlašují
XXII. ročník SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ FANTASY 2010

Vladimír Němec 1Zaslané příspěvky musí splňovat podmínku, že jde o fantasy – nechceme pohádky pro děti, ani SF (jedině se silnými prvky fantasy), ani mystické horory o stěhování duší. Počet draků, čarodějů, magických mečů, bojovníků, magie ani unesených princezen není omezen. Můžete napsat temnou fantasy, kde pro samou magii není vidět ani na krok, můžete napsat humornou fantasy, můžete napsat další pokračování Conanových dobrodružství – fantasie má dveře dokořán. Příběh by však měl obsahovat prvky iracionálna, jak už je to ve fantasy zvykem.

Příspěvky zasílejte psané čitelně strojem nebo vytištěné z počítače ve dvou kopiích, rozsah libovolný - od jediné věty po kufr naditý rukopisy. Zaslané práce nesmějí být jinde publikovány ani zaslány do jiné literární soutěže. Soutěže se nemohou zúčastnit autoři, kteří již vydali knihu nebo vlastní sbírku povídek.

Pořadatelé soutěže mají právo na jedno jejich zveřejnění v publikacích Klubu Julese Vernea Praha nebo 451 stupňů Fahrenheita Košice nebo budou otištěny v časopise Pevnost.

Poroty zasedají v Praze a v Košicích a vyberou užší kruh nominovaných autorů na vítěze. Již jenom tato nominace dává právo být pasován na rytíře Řádu fantasy s titulem Lady nebo Sir. Vítěz bude vybrán z rytířů Řádu fantasy a obdrží titul Nositel meče a skutečný meč. Výsledky soutěže budou oznámeny na Fénixconu 2010 v Brně.

Své příspěvky posílejte nejpozději do 31. července 2010 na adresu: Egon Čierny, Matěchova 14, 140 00 Praha 4.

Egon Čierny


Diskuse


wiwi
15:51
9.12.2009

Jan Pechanec
16:39
9.12.2009

počet příspěvků: 2, poslední 9.12.2009 04:39
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...