20.5.2019 | Svátek má Zbyšek


Seznam článků publikovaných na Sardenu od 26. do 31. května

1.6.2011

SOUTĚŽ: Narozeninová soutěž - 31. května 2011 0:05

Čas je nezastavitelný a Sarden je zase o něco starší. A i letos budeme soutěžit o spoustu hodnotný cen, jimiž chceme udělat radost vám - našim čtenářům. Pokud si dobře pamatujete, loni jsme se ptali na věci týkající se Sardenu. Tento rok se zaměříme na samotné redaktory.

číst dál

RECENZE: Orson Scott Card, Vykoupení Kryštofa Kolumba (Troj-duel) - 31. května 2011 0:05

Proti mistrovi pera se postavili v různých literárních aspektech tři další bardi fantastiky. Užijte si souboj Orsona Scotta Carda proti Danu Simmonsovi, Nealu Asherovi a Andrzeji Sapkowskému...

číst dál

RECENZE: XB-1 5/2011 - 31. května 2011 0:03

Oproti předchozím dvěma číslům se pětková XB-1 vytáhla v zahraniční sekci hned se třemi povídkami. Dvě z nich jsou z ranku science fiction, poslední bych pak řadil mezi pohádky, když zavřu obě oči, tak fantasy, ono se koneckonců rozdíl mezi těmito žánry dá docela dobře setřít.

číst dál

PR+CON: Festival Fantazie přivítá poprvé Transformers! - 31. května 2011 0:00

Jako každým rokem, tak se i letos koná v Chotěboři největší sjezd fanoušků Fantasy a Sci-Fi – FESTIVAL FANTAZIE a to od 30.6. do 10.7.2011.

číst dál

RECENZE: Žoldnéři fantasie - Dálnice ke všem čertům - 30. května 2011 0:05

Literární soutěž Žoldnéři fantasie (dříve O železnou rukavici lorda Trollslayera) určitě není pro fanoušky domácí fantasy neznámým pojmem. Nejen proto, že poskytuje možnost jak zkušeným, tak i začínajícím autorům, aby se pochlubili svými výtvory, ale také proto, že nejlepší povídky z každého ročníku vycházejí v knižní podobě, a tak se s nimi může seznámit opravdu široký okruh čtenářů.

číst dál

RECENZE: Thor MAX - Vikingové - 30. května 2011 0:00

Čekali jsme dlouho. Ale dočkali jsme se. Po všech komiksech, v nichž byl syn Odinův pouze členem týmovky, přichází konečně jeho sólová jízda. Thor je další z hrdinů nakladatelství Marvel. Stvořil ho guru grafického románu Stan Lee, v jehož fantazii se zrodili hvězdy jako Iron Man, Spider Man, atd.

číst dál

UKÁZKA: Jan Kotouč: Tristanská občanská válka - 30. května 2011 0:00

První ukázka z knihy Tristanská občanská válka od Jana Kotouče, která vyjde ve dvou dílech v červnu a červenci 2011. Román volně navazuje na autorovu prvotinu Pokračování diplomacie.

číst dál

PR+LITERATURA: Tajná kniha Šerosvitu - 28. května 2011 0:00

Městskou duchařskou fantasy s hororovými prvky napsal kolektiv pěti českých autorek, Karolina Francová, Sanča Fülle, Vilma Kadlečková, Lucie Lukačovičová, Julie Nováková neobvyklou metodou. Každá z autorek napsala dvě až čtyři povídky, které dohromady skládají napínavý příběh. Ilustroval Jan Dřevíkovský.

číst dál

UKÁZKA: Rob Thurmanová, Přání smrti (Kal a Niko 4) - 28. května 2011 0:00

Série příběhů o bratrech Leandrosových si už získala slušný okruh fanoušků, které tedy jistě potěší čtvrtá kniha tohoto cyklu.

číst dál

REPORTÁŽ: Reportáž z vyhlášení AI2051 - 27. května 2011 0:05

Vyhlášení vítězů této povídkové soutěže se mělo původně odehrát na veletrhu „Svět knihy“, v neděli 15. května. I samotné organizátory soutěže, tj. časopis Pevnost ve spolupráci se společností Intel, zřejmě zaskočil velký ohlas a počet přispěvatelů. Do soutěže nakonec dorazilo celkem 142 povídek. Bylo tedy nutné termín vyhlášení posunout, aby mohla všechna díla být náležitě přečtena a zhodnocena. Den „D“ nastal o celých deset dní později, tj. 25. května. Ve středu. Na ručníkový den.

číst dál

FILM: Vřískot 4 (Scream 4) - 27. května 2011 0:00

Prvý Vreskot sa vysmieval vyvražďovačkám, druhý pokračovaniam, tretí odpísal trilógie. Štvrtý Vreskot, respektíve Vre4kot (zabite toho človeka, čo vymyslel tie kraviny s číslami miesto písmen) si berie na mušku remaky. Dokázal režisér Wes Craven a scenárista Kevin Williamson zmysluplne doplniť sériu, alebo ide o ďalšie zbytočné štvrté pokračovanie?

číst dál

PR: Literární soutěž o nejlepší sci-fi povídku zná své vítěze - 27. května 2011 0:00

Porota pod vedením Ondřeje Neffa vyhlásila výsledky soutěže AI 2051 o nejlepší sci-fi povídku.

číst dál

UKÁZKA: Leoš Kyša, Alláhův hněv - 27. května 2011 0:00

Mír mezi křesťany a muslimy je křehký jako srdce nezletilé Alcorské prostitutky. ... Jenže čas na svádění cizích agentů a sledování muslimských zvědů pominul. Válka se vrací a přichází čas, kdy jde o všechno. Budoucnost těch, kdo nevyznávají Mohameda jako proroka Božího, visí na vlásku. A ten vlásek najdete na hlavě Daniela Kalandry.

číst dál

EDITORIAL: Sarden jedenáctiletý - 26. května 2011 0:05

Jedenáct let! Pojďme kromě tváře trochu obměnit i slovo šéfredaktora a nahraďme ho slovem osoby mnohem povolanější ;-).

číst dál

RECENZE: Jonathan Strahan a Lou Anders, Meče a temná magie - 26. května 2011 0:00

Určite ste to už zažili. Práve ste sa prelúskali vynikajúcou knižnou ságou, v duši vám ešte rezonujú pocity, ktoré ste pri čítaní toho veľdiela o tisícoch stránok prežívali… a odrazu netušíte, čo teraz robiť. Viete, že chcete čítať ďalej. Lenže akú knihu? Akého autora? Odpoveďou na vaše tápanie by mohla byť antológia fantastiky pod názvom „Meče a temná magie“...

číst dál

FILM: Melancholia (Lars Von Trier Melancholia) - 26. května 2011 0:00

Film Melancholia rozhodně není sci-fi. Je to možná trošičku fantasy a/nebo katastrofický film, ale rozhodně v tom nespočívá jeho těžiště. Výše zmíněné rozpory dávají tušit, že mnohé z toho, co na plátně vidíme, se ve skutečnosti nestalo a jsou to halucinace hlavní hrdinky, režiséra nebo jeho psa, které znamenají, že svět je depresivní, že Hitler je fajn nebo že je kolem málo patníků. Vyberte si, případně přijďte s vlastní verzí...

číst dál

FILM: Anime jako fenomén - 25. května 2011 0:05

Obálka mangyGlobalizace je v plném proudu. Fantastika se neustále vyvíjí. Každý už jistojistě alespoň jednou zaslechl slovo anime. Že ne? V tom případě vám, dámy a pánové, představuji zcela specifický žánr, který vás uchvátí.

číst dál

ZÁBAVA: Ručníkový den - 25. května 2011 0:00

Minulý rok jsme společně s nakladatelstvím Argo velkolepě nadělovali a oslavili Ručníkový den soutěží o hromadu knih a CD. Do redakce nám tehdy přišlo celkem šest příspěvků...

číst dál

REPORTÁŽ: Třetí narozeniny HMS Phantom - 25. května 2011 0:00

Sobota 15.5.2011 byla relativně normální den. Obzvláště v Praze. V Letňaněch byla mezinárodní výstava psů, v Holešovicích Svět knihy a v pražské pizzerii Manna byla oslava narozenin HMS Phantom. HMS, tedy Her Majesty's Ship (hezky česky: loď jejího veličenstva) Phantom je český fanklub sdružující fanoušky světa Honor Harringtonové z pera Davida Webera.

číst dál

RECENZE: Drew Karpyshyn, Mass Effect - Odveta - 24. května 2011 0:05

Lidstvo dosáhlo hvězd a připojilo se k rozsáhlé společnosti mimozemských druhů. Ale za hranicemi prozkoumaného vesmíru číhají Smrťáci, strojová inteligence usilující o vyhlazení všeho živého v galaxii. Záhadný, vůdce prolidské tajné organizace Cerberus, je jeden z mála, kdo znají pravdu o Smrťácích.

číst dál

redakce


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...