25.5.2019 | Svátek má Viola


RECENZE: Rob Thurman, Běsnění

10.2.2011

TOPlistPředstavuji vám v pořadí už třetí urban fantasy román z volného cyklu o Kal Leandrovi, který v současném New Yorku dělá se svým starším bratrem jakéhosi "paranormálního vyšetřovatele". Ano, námět není na hony vzdálený třeba Constantinovi, nebo Hellboyovi.

Jedná se skutečně o volný cyklus, podobně jako v případě například Zeměplochy znalost předchozích dílů není podmínkou. Občas se na ně vyskytne narážka, nebo postavy vzpomínají, co bylo, ale působí to spíše jako reklama na starší svazky série než návazný děj. Prodejnosti série má asi pomoci i otvírák na konci poslední kapitoly, naznačující o čem asi bude další díl.

Styl knihy čerpá inspiraci z detektivek drsné školy, celé vyprávění je v "ich" formě a vypravěč, detektiv Kal (od Kaliban) často komentuje dění okolo sebe vnitřními monology. Ty bohužel nemají jiskru ironických hlášek Phila Marlowa a občas sklouzávají téměř k sebelítosti.

Dokončení recenze zde...

Jarda Houdek


Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...