10.12.2016 | Svátek má Julie


RECENZE: Miroslav Žamboch, Prokletí legendy II - Hra gentlemanů

21.5.2008

 

JFK 14 Prokletí legendy 2 Hra gentlemanů Miroslav ŽambochSvět, v němž byla realita překlopena ostrým střihem - to je současné působiště JFK, a také Franka Boormana. Oba jsou oficiálně na dovolené, a že jsou úplně jinde, než kde by měli být, a že dělají něco, co se obvykle na dovolené nedělá... totiž pracují, tím se řadí do skupiny takových, jako jsou kapitán Exner, Mark Stone, Hercule Poirot, lord Petr Wimsey, Robinson Crusoe a další a další hrdinové.

X-Hawk si vytvořil velmi zvláštní a velmi dobře fungující trenažér kombinovaný s masivní zbrojní výrobou. A hlavně se pohybuje v těsné blízkosti jevu, který je označován jako negace Maurbyho efektu, díky níž technika v méně vyspělých světech přestává degradovat. Tím by se přirozená, byť relativně volná, ochrana před ovlivňováním reality v minulosti zrušila a kromaňonci by mohli sledovat souboje nadzvukových stíhaček, sestřelovaných laserovými děly, ničenými robovojáky. JFK se snaží celý ten gordický propletenec rozplést, a činí tak s taktem a zručností Alexandra Makedonského. K čemuž mu dopomáhej Boorman.

V tomto podivném paralelním světě postupně nabývají jak JFK, tak Frank schopností, které jsou daleko za hranicemi, na které byli dosud ve službě pro E.F. zvyklí. Vůbec všechny bojové a podobné záležitosti tu autor eskaluje daleko za obvyklou míru, na kterou jsme dosud byli zvyklí. Přiznám se, že mám raději méně technologických překvapení, i když tento svět si o ně říká. Příběh sám stále ještě není zcela uzavřený, zůstalo tu několik nedokončených osudů.

Mirek Žamboch tu odvedl velmi zdatné řemeslo, doprovázené řadou zajímavých nápadů, přesně tak, jak jsme u něj zvyklí. Zbývá už jen dovyprávět chybějící konce, nechme se překvapit.

55%

Miroslav Žamboch: JFK 14, Prokletí legendy II - Hra gentlemanů
obálka: Marek Hlavatý, ilustrace: Petr Vyoral, grafická úprava: Jan Doležálek
EF a Triton, 2008
190 stran, 139 Kč (členové klubu Trifid 109 Kč), brožované
ISBN: 978-80-7387-048-5

pagi


Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...