27.5.2018 | Svátek má Valdemar
RECENZE: Joe Hill, Černá krabice

15.10.2007 0:05

Černá krabice Joe HillTOPlistHlavní hrdina – Judas Coyan je nejen zpěvák, ale i majitel velice působivé sbírky, ve které nechybí kuchařka pro kanibaly, oprátka z oběšence nebo sadistický film. Když se proto na internetové aukci objeví zboží, které představuje oblek s duchem starého muže, Judas nemůže jinak a zboží zakoupí. Jak se však ukáže, přinese mu to více škody než užitku.

Judas Coyan je typický death–metalový zpěvák, který už vyzkoušel alkohol i drogy, holky střídal jako ponožky, což jak se ukáže, neměl dělat. Je vidět, že autor se ve světě této cílové skupiny dobře vyzná, z románu je to doslova cítit a uvěřitelnost příběhu je velikým plusem tohoto románu.

Hororových autorů je na našem trhu jako šafránu. Kromě, Cliva Barkera, Briana Lumleyho a Stephena Kinga u nás prakticky jiní hororoví autoři nevycházejí. Proto bylo od nakladatelství Beta–Dobrovský výborným tahem, že sáhla po Hillovi a jeho dílu. Doufám, že nezůstane jen u tohoto titulu. Na přebalu se píše, že autor má na svém kontě i sbírku 20th Century Ghost a doufám, že se jejího překladu do češtiny a následného vydání, dočkáme co nejdříve.

Pod pseudonymem Joe Hill se skrývá Joseph Hillstrom King, syn Stephena Kinga. Mohu s naprostým klidem prohlásit, že syn se opravdu potatil. Sice se musím přiznat, že mě autor poněkud naštval, když hned na začátku prozradil, o co v románu půjde, ale nakonec jsem přistoupil na jeho hru a skvěle jsem se bavil.

Příběh na dvou stech padesáti jedna stránkách plyne jako horská bystřina, o skvělý překlad se postarala Adéla Bártlová a jediné co mě na knize štve je hnusná česká obálka. Černé krabici by mnohem více slušela obálka zahraniční. Jinak si nemám na co stěžovat. Kniha v luxusním přebalu na krásném papíře. Co víc si přát?

V Joe Hillovi se skrývá obrovský talent, který zdědil po svém otci a doufám, že na další knížku nebudu muset dlouho čekat. Já mu fandím!

HODNOCENÍ: 80%

Černá krabice
/Heart-Shaped Box/
Hill, Joe
Nakladatel: Beta
Překladatel: Adéla Bartlová
Obálka: Tomáš Kropáček
Redakce: Dominika Křesťanová
Rok vydání: 2007
Počet stran: 256
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Martin Stručovský


Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?
Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?

Svého biologického otce vídá syn jednou měsíčně, ale myslí si, že to je jen kamarád, který si s ním hraje a dává mu dárky k narozeninám. Jak co nejlépe vysvětlit synovi situaci?

Diskuse


Milan březina
9:14
17.10.2007

počet příspěvků: 1, poslední 17.10.2007 09:14
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...