19.3.2018 | Svátek má Josef
RECENZE: Joe Hill, Černá krabice

15.10.2007 0:05

Černá krabice Joe HillTOPlistHlavní hrdina – Judas Coyan je nejen zpěvák, ale i majitel velice působivé sbírky, ve které nechybí kuchařka pro kanibaly, oprátka z oběšence nebo sadistický film. Když se proto na internetové aukci objeví zboží, které představuje oblek s duchem starého muže, Judas nemůže jinak a zboží zakoupí. Jak se však ukáže, přinese mu to více škody než užitku.

Judas Coyan je typický death–metalový zpěvák, který už vyzkoušel alkohol i drogy, holky střídal jako ponožky, což jak se ukáže, neměl dělat. Je vidět, že autor se ve světě této cílové skupiny dobře vyzná, z románu je to doslova cítit a uvěřitelnost příběhu je velikým plusem tohoto románu.

Hororových autorů je na našem trhu jako šafránu. Kromě, Cliva Barkera, Briana Lumleyho a Stephena Kinga u nás prakticky jiní hororoví autoři nevycházejí. Proto bylo od nakladatelství Beta–Dobrovský výborným tahem, že sáhla po Hillovi a jeho dílu. Doufám, že nezůstane jen u tohoto titulu. Na přebalu se píše, že autor má na svém kontě i sbírku 20th Century Ghost a doufám, že se jejího překladu do češtiny a následného vydání, dočkáme co nejdříve.

Pod pseudonymem Joe Hill se skrývá Joseph Hillstrom King, syn Stephena Kinga. Mohu s naprostým klidem prohlásit, že syn se opravdu potatil. Sice se musím přiznat, že mě autor poněkud naštval, když hned na začátku prozradil, o co v románu půjde, ale nakonec jsem přistoupil na jeho hru a skvěle jsem se bavil.

Příběh na dvou stech padesáti jedna stránkách plyne jako horská bystřina, o skvělý překlad se postarala Adéla Bártlová a jediné co mě na knize štve je hnusná česká obálka. Černé krabici by mnohem více slušela obálka zahraniční. Jinak si nemám na co stěžovat. Kniha v luxusním přebalu na krásném papíře. Co víc si přát?

V Joe Hillovi se skrývá obrovský talent, který zdědil po svém otci a doufám, že na další knížku nebudu muset dlouho čekat. Já mu fandím!

HODNOCENÍ: 80%

Černá krabice
/Heart-Shaped Box/
Hill, Joe
Nakladatel: Beta
Překladatel: Adéla Bartlová
Obálka: Tomáš Kropáček
Redakce: Dominika Křesťanová
Rok vydání: 2007
Počet stran: 256
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Martin Stručovský


Diskuse


Milan březina
9:14
17.10.2007

počet příspěvků: 1, poslední 17.10.2007 09:14
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...