22.6.2018 | Svátek má Pavla


Pozvánka na výstavu ZE ŽIVOTA STROMŮ

11.3.2018 23:59

Milí přátelé, srdečně vás zveme na společnou výstavu, na které představí svou tvorbu volné sdružení výtvarnic z oboru šperk, oděv, malba.

Místo konání:

Galerie Kunštát – románské sklepení domu pánů z Kunštátu a Poděbrad, Řetězová 222/3, Praha 1, www.galerieukunstatu.cz

Pozvánka

Vernisáž:

Čtvrtek 22. 3. 2018 v 18:00 hodin, ve dvoře domu pánů z Kunštátu a Poděbrad pronese úvodní slovo kurátorka výstavy výtvarnice, spisovatelka a ilustrátorka Denisa Prošková a tancem zahájí taneční sekce SHŠ Collegium Armatum.

Trvání výstavy od 23. března do 30. dubna, otevřeno denně 14 až 23 hod.

Vstup zdarma.

FB událost:

http://bit.ly/ze-zivota-stromu

Stromy jsou život, energie, příběhy, nekonečná inspirace. Stromy jsou solitéry, a přesto tvoří kompaktní společenství. Stejně jako jednotlivé exponáty naší výstavy. Výtvarné uchopení tématu každým z účastníků je velmi zajímavě propojeno v jednotném celku a zároveň rozvětveno různými styly a použitým materiálem.

Lenka Blažková

Lenka Blažková

Tvoří pod značkou LENKA BLAZA. Zabývá se tvorbou autorského šperku a artefaktů. Hledá pro sebe alternativy a svobodu. Do tvorby projektuje své životní prožitky, postoje a zkušenosti, zhmotňuje své pocity a vlastní vidění světa. Ovlivňuje jí městská industriálnost a zároveň se cítí být oslovována nekonečností hmoty a energií přírodního světa. Šperky vznikají unikátní technikou pájení, kombinuje je s korálem, perlami, drahými kameny, fosiliemi a exotickým dřevem. Jsou určeny všem ženám, které dávají přednost originálu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Díla Lenky Blažkové můžete vidět v řadě galerií a na designových akcích. Tvorbu představila na mnoha samostatných a společných výstavách.

Helena Görnerová

Helena Görnerová

Helena říká: „Každý nádech a výdech v našem životě směřuje k oživení. Naší krve, našeho života, všeho, čeho se v jeho průběhu dotkneme. Ať už jsou to skuteční lidé, jejich osudy nebo třeba kmeny stromů a stébla na loukách, všude zanecháváme své otisky. Doufám, že ty mé vám přinesou radost a vnitřní klid. A věřím, že vaše otisky zůstanou v mých obrazech napořád.“

Autorce v roce 2010 vyšla samostatná fotografická publikace. Svou tvorbu představila na řadě výstav doma i v zahraničí.

Klára Bláhová

Klára Bláhová

Je vystudovanou inženýrkou ekonomie, avšak jehlu držela v ruce od malička. Po úspěšné kariéře v oblasti financí v roce 2011 odešla na mateřskou dovolenou, kde se postupně také začala věnovat navrhování a tvorbě oděvů pro ženy. Ke třem dětem přibyla v roce 2014 rovněž péče o značku KLARA BLAHOVA. Šije pro ty, které chtějí vyčnívat trochu z davu. Jde cestou kvality, nápaditosti a zejména nápadnosti, kombinuje barvy a vzory. Volí jednoduché střihy a soustředí se především na barevnou skladbu, efekty, aplikace, celkové zpracování.

Tereza Vydrová Škarková

Tereza Vydrová Škarková

Vystudovala textilní a oděvní návrhářství, posledních pět let se intenzivně věnuje šité tvorbě dámské a dětské. Její oděvy jsou navržené i vyrobené přímo jí, bez jakékoli další pomoci, a to včetně focení a další propagace. Jedná se o originály, které šije jen párkrát, minimálně opakuje, stylově však rukopis zachovává. Aktuální nabídka je z 99% pouze v jednokusovém provedení, výjimku tvoří při účastech na řemeslných a jiných akcích. Ráda tvoří v duchu slow fashion, včetně recyklací - v podstatě tak trochu popírá slovo „móda“, které nemá moc ráda. Stále je to pro ni spíš symbol zbytečného plýtvání a okázalosti. V tomto se snaží jít proti proudu a dělat především to, co vyjadřuje duši - ať už vlastní vnitřní obrazy a radost, anebo ty sdílené od jiných.

Hana Valentová

Hana Valentová

Když byla malá, chtěla být cikánka, co hádá z ruky. A tak vystudovala užitou geofyziku na Přírodovědecké fakultě, což je takové věštění z křišťálové koule na profesionální úrovni. A tím se i živí. Jelikož je odjakživa sukňová a to, co bych ráda nosila, nedá se koupit, tak se naučila šít. Není švadlena, jen ve volných chvílích horečnatě realizuje vize, které přicházejí, řečeno s Jiřím Žáčkem, ponejvíce v mezerách mezi vteřinami… Hanu inspirují barevné proměny ročních dob, zázraky všedních dnů, folklorní motivy a krásné látky, kterým nedokáže odolat.

Bláža Neviditelný pes


Diskuse


T. Zana
18:25
12.3.2018

Z. Jitur
14:27
12.3.2018

L. Bláža
9:21
12.3.2018

počet příspěvků: 3, poslední 12.3.2018 06:25

KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !