19.4.2018 | Svátek má Rostislav


POLITIKA: ODS z Měsíce spadlá

15.9.2014

ODS absolvovala v pátek 5. září svůj 25. kongres. Mnozí čtenáři nepochybně zaznamenali, že zde přijala čtrnáctibodové programové teze. Jsa postarším pravičákem a jejím bývalým voličem, zajímal jsem se, jak tato strana novým programem odráží obecně sdílené pravicové názory a jak se staví k řešení letité ekonomické krize. Jestli by snad brzy nestálo za zvážení můj dosavadní odmítavý postoj k této formaci přehodnotit. Jako u každého hříšníka oprávněně očekáváme pokání a uvědomění si vlastních chyb jako cestu k odpuštění, ale onen pátek bohužel nic takového nezaznělo.

Spravedlnost. Absence jakýchkoliv odborných konceptů potvrzuje, že partaj nemá ani jediného vzdělaného právníka, který by byl způsobilý tragédii tohoto resortu definovat a nalézt východiska neodkladných nezbytných a zásadních reforem, tedy obrazně řečeno vyčistit zaneřáděný Augiášův - rozuměj Pospíšilův - chlév. To vážně nikdo u nich nevidí, jakým mokvajícím a páchnoucím vředem na těle naší demokracie česká justice je? O nějakém schopném Héráklovi si tato partaj může nechat jenom zdát.

Rychlé soudy. Hmm. To nám zavedou polní nebo stanné soudy? Jistě je to nadsázka, ale objektivně dokládající, že v ODS nemají vůbec žádnou představu, jací profesní diletanti a nemravní nedoukové oblečení v talárech se na českých soudech vyskytují a jak každodenně ničí lidem životy. Takže podle nich stávající bezprávní stát, soudní zvůle, neznalost zákonů soudci a jimi zmanipulované procesy, podvody soudců s důkazy, justiční omyly a dokonce nezřídka i úmyslné justiční zločiny zůstanou, jen si to všechno užijeme mnohem rychleji, lépe a radostněji. Už se všichni moc těšíme, že ano?

Milí čtenáři, dovolte mi na tomto místě položit otázku. Co myslíte, že je horší? Když někdo o nezákonnostech a nespravedlnostech ví, ale jejich původce vědomě kryje, nebo se perzekvovaných a diskriminovaných bojí zastat? Kým byste pohrdali více? Darebákem nebo zbabělcem? A to pomíjím variantu, kdy by modří ptáci o současné justiční vysloveně přetékající žumpě nevěděli. Zde potom zbývá pouze zvolání: Blahoslavení chudí duchem! Děkuji, ani jednoho z takových tří výlupků ve vládě nechci.

Rodinu berou a priori jako sociální případ, jako jakýsi trpěný obtěžující objekt hodný pouze politování a „odsypání“ občas nějaké almužny, nikoliv jako svéprávný jedinečný subjekt – základ státu a jeho základní jednotku. Nevšimli si a nereagují na všem notoricky známou zdrcující skutečnost, že česká rodina fakticky přestala existovat (50 % rozvodů). A to se všemi fatálními dopady do výchovy a životů dětí, s následky ožebračování, diskriminace, ponižování rodičů a jejich kriminalizace. Pokud jejich „rodinou“ ale nemyslí odpudivé karikatury vzešlé ze šílených ultrafeministických experimentů a sestavené z obskurních figurek podle „aktuálních směrnic“ z Brusele. Pohříchu tyto amorální obludné destrukce se na nás řítí z EU a USA (ad mladí sérioví vrazi Breivik a Lanza vychovávaní bez otců pouze matkami) následkem m.j. z jejich strany ochotné podpory či tolerenace totalitních levičáckých ideologií. Buďme si jisti, že bez stabilní rodiny nikdy nebude ani ekonomického růstu! Žádné striktní vymezení vůči vlivu těchto bruselských zhůvěřilostí ani deklaraci jasného odporu proti nim v programu ODS bohužel neshledávám.

Nízké daně. Předseda ODS nosí v hlavě jednoduchý axiom: Snížím (kosmeticky) daně a národ mi bude ležet u nohou. To ale vychází z hodně staré ekonomické příručky. Něčemu takovému voliči už dávno nevěří, protože tak hloupí už dlouho nejsou. Všichni se nepochybně zeptají: Čím nahradíte výpadek příjmů státního rozpočtu zavedením oněch „nízkých daní“? Případně jaké služby přestane stát občanům poskytovat? To si objednáme soukromou policii nebo zřídíme vlastní domobranu? Snížení celé řady daní mimo toho zůstane v maržích výrobců a prodejců a u konečného spotřebitele se ani neprojeví.

Výtka: Ignorace zaostalosti venkova. Jako by snad nevnímali a nejsou schopni vidět, jak otřesná je zaostalost českých vesnic oproti novým honosným vilám a palácům doslova jako ze žurnálů ve vesnicích a městečkách na západ a jih od našich hranic. Tuto zaostalost střízlivě odhaduji u venkova na 40 – 50 let, u menších měst na 20 – 30 let. Avšak co je nejhorší, v obou případech se zpoždění stále prohlubuje! Pro modré ptáky jsou neviditelné jinak všem voličům do očí bijící chybějící infrastruktura, zaostalá úroveň bydlení a životního standardu, bídná dopravní dostupnost, rozbité, úzké a celoročně neudržované silnice, následkem toho neexistující mobilita pracovních sil, fatální nezaměstnanost, nekoupěschopná poptávka, krachy živností, vylidňování. Šokující je zastaralost až dezolátnost bytového fondu srovnatelná dokonce s některými částmi subsaharské Afriky, plesnivé, vlhké a radonovým plynem zamořené polorozpadlé chalupy, celková zanedbanost vzhledu obcí, beznaděj a hrůza téměř všude, kam oko pohlédne. V podstatě je stav stejný jako před 30 lety za časů slabomyslného Otíka, žoviálního Pávka a prchlivého Turka - postav z populárního filmu Vesničko má středisková. Ještě že nám Fiala svým videoklipem oživil pozapomenuté vzpomínky. Kouzlo nechtěného, není-liž pravda? Anebo po vesnicku: Krásně si naběhl na vidle.

„Hrdý národ“. Víte, že jako v češtině je synonymem neznámého zaostalého Zapadákova španělská vesnice, tak Němci říkají česká vesnice? Máme být s Fialou opravdu na co „hrdým národem“. Kéž bychom se úrovni nějaké dnešní námi dehonestované španělské vesnice alespoň na dohled přiblížili! Dotčeným španělským vesničanům se tímto hluboce omlouvám. V tomto smyslu předsedova slova, že prý Česká republika je jedno z nejlepších míst pro život, jaké můžete ve světě najít znějí jako nepodařený vtip ve IV. cenové. To pan předseda v posledních letech moc daleko nevycestoval, aby se přesvědčil, jak zejména tzv. třetí svět se bouřlivě rozvíjí a modernizuje. U nás doma symbolem současného venkova jako ještě v Africe nebo kdysi v Rusku zůstává zchátralá barabizna se satelitní anténou a se zrezivělým něčím, co dříve bývalo automobilem. Takhle tristně až směšně vyhlíží většina českých vesnic a celá řada menších a středních měst. V novém programu tomu ale ODS říká česká tradice, k níž prý musíme mít úctu. Fiala tudíž místo toho akutně řeší dálnice, aby mohl z Brna do Prahy ponovu fičet stopadesátkou.

Největší tragédie závěrem: Slepota o děsivé nezaměstnanosti. Pánové v ODS ještě nezaznamenali, že v současné době máme nezaměstnanost nejvyšší v historii ČR od roku 1993. Ticho po pěšině. Byť statistická nezaměstnost se téměř rok konstantně drží kolem „rekordních“ 600 tisíc uchazečů o práci, vedle toho existuje i skrytá nezaměstnost odhadem 150 tisíc osob zahrnující zejména nešťastné spoluobčany, kteří ztratili veškeré naděje práci sehnat. Historicky „rekordní“ je i prokletí dlouhodobou nezaměstnaností. Tři čtvrtě milionu občanů – ale pozor, všechno to jsou zletilí občané, tzn. voliči – tedy ¾ milionu zoufalých mužů a žen nestojí této partaji ani jedinou větičkou za zmínku! A to neuvažuji negativně dotčené členy jejich rodin, nezletilé děti, staré rodiče a další příbuzné. Nový program ODS o pravicovém vypořádání se s katastrofální nezaměstnanosti neobsahuje ani slovo. Říká se výstižně, chytrému napověz, hloupého kopni. Kdybyste nevěděli, jak se pravicově řeší nezaměstnanost, tak se mě zeptejte.

Ani zdaleka jsem neprobral všechno, ale již nyní se vtírají otázky: Jejich program má být vize pravicové strany na úrovni 21. století? Kde vlastně žijí? Nespadli zrovna z Měsíce?

Na obrozenou ODS si tedy budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Třeba se dočkáme na příštím kongresu po „výprasku“ při nadcházejících komunálních a senátních volbách, protože pravičák ji stále volit nemůže a levičák vůbec nechce.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


J. Novotný
23:17
15.9.2014

I. Hendrych
21:50
15.9.2014

J. Kyselková
19:18
15.9.2014

V. Vaclavik
16:32
15.9.2014

L. Severa
15:21
15.9.2014

B. Pauk
12:15
15.9.2014

J. Urban
12:11
15.9.2014

V. Mlich
10:35
15.9.2014

M. Prokop
11:22
15.9.2014

J. Hlubek
10:33
15.9.2014

O. Prochazka
10:06
15.9.2014

M. Prokop
10:23
15.9.2014

J. Stejskal
9:53
15.9.2014

M. Štván
16:23
15.9.2014

B. Mráz
9:28
15.9.2014

J. Hlubek
7:49
15.9.2014

P. Lenc
8:40
15.9.2014

P. Kmoníček
9:14
15.9.2014

J. Brunner
0:55
15.9.2014

P. Scheck
2:05
15.9.2014

P. Lenc
8:37
15.9.2014

R. Jonák
8:54
15.9.2014

J. Stejskal
9:54
15.9.2014

O. Prochazka
10:08
15.9.2014

J. Křivánek
10:48
15.9.2014

J. Brunner
0:53
16.9.2014

P. Scheck
2:36
16.9.2014

počet příspěvků: 37, poslední 16.9.2014 02:36

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.