18.7.2018 | Svátek má Drahomíra


POLITIKA: Nejlepší kšeft Radovana Krejčíře

29.6.2017

V úterý ráno vysílal ČRo informaci, že Radovan Krejčíř, odpykávající si trest odnětí svobody v Jihoafrické republice, touží po návratu do České republiky.

Jako správný obchodník nechce letenku domů zadarmo. Nabízí našim orgánům činným v trestních věcech kvantum informací, které by objasnily mnoho zločinů, u nichž nevíme či jenom matně tušíme, kdo mačkal spoušť, nařizoval „obchodní“ transakce, podplácel na správných místech správnou sumou a který politik jím byl koupen.

Je více než zřejmé, že Radovan Krejčíř zná zákulisí doby, kdy „působil“ v České republice, velmi dobře. I díky slušně udělanému filmu GansterKa se podařilo zmapovat jeho začátky v ČR a de facto i začátek jeho konce na jihu Afriky. Zatímco u nás se mu podařilo celkem v klidu dlouhodobě unikat z všemožných hospodářských kauz, procházelo mu mizení jeho kolegů z branže a jako finále i famózní útěk z obklíčené vily, tak v JAR po nějaké době působení dostal nekompromisně 35 let, což je v jeho případě prakticky doživotí. Je rovněž velmi pravděpodobné, že jeho dlouholeté uvěznění v kartouze na opačné polokouli přineslo nemalou úlevu mnoha lidem z naší tzv. vysoké politiky.

Požadavek jeho návratu nejspíše výrazným způsobem promíchá náš malý zatuchlý rybníček. Na jedné straně je možné, že existuje ještě to, čemu se říká čest policie, a v tom případě by svědectví dobře informovaného gaunera přineslo mnoho velmi podnětných poznatků, které by mohly změnit naši politickou scénu doslova od základů. Na druhé straně je však pevně semknuté bratrstvo kočičí pracky (rozuměj kluci a holky, co spolu mluví v Parlamentu, všemožné figury, které se motají kolem státních korýtek, atd.), kterému přišlo uvěznění pana Krejčíře velmi vhod a bude jeho případnému návratu klást všemožné překážky. Představa rozkrytí už pozapomenutých kauz, znovuobjevení se jmen, u kterých se to tak nějak tušilo, ale která již upadají do zapomnění, musí u mnoha vyvolávat zvýšenou tepovou frekvenci a tlak.

Navíc, jak známo, naše justice by jistě začala nacházet procesní chybičky v celé jeho kauze, našla by nejspíše cestu, jak by pan Krejčíř čekal mnoho let na svobodě na svůj řádný proces. Je rovněž možné, že by mohlo být pokračováno v oblíbené tradici propouštění vězňů-celebrit v rámci předvolebního tažení.

Sledování blízké budoucnosti pana Radovana Krejčíře bude ještě zajímavé. Sledujme pečlivě, kdo a jak se k tomu bude vyjadřovat. Dokonce i mlčení některých osob může mít značnou výpovědní hodnotu.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraRODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Diskuse


P. Lenc
9:35
29.6.2017

J. Matoulek
23:21
29.6.2017

M. Malovec
9:10
29.6.2017

E. Vašátko
7:15
29.6.2017

P. Dvořák
2:41
29.6.2017

D. Šimáček
1:14
29.6.2017

počet příspěvků: 6, poslední 29.6.2017 11:21

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.