26.3.2019 | Svátek má Emanuel


OZNÁMENÍ: Zvířetník se stěhuje z Neviditelného psa

27.2.2010

Takže pojďme na to: k prvnímu březnu se Zvířetník stěhuje z Neviditelného Psa na novou adresu. Ráda bych vám vysvětlila, co mě k tomuto kroku vedlo.

Jak jistě tušíte, příčinou je povinná registrace do diskuzí, která byla zavedena na Lidovkách a posléze i na Neviditelném Psu. Předně chci říct, že nijak nediskutuju o právu Lidovek a potom i Psa k tomuto kroku přistoupit, přestože osobně se mi jeho konkrétní podoba nelíbí. Potíž je v tom, že tento krok by znamenal konec pro Zvířetník v té podobě, do jaké se v posledních letech vyvinul.

Zvířetník se totiž za ty roky, co ho vedu, velmi změnil. Vytvořením nových nezvířecích rubrik (Člověčiny, Mlsotník, Rozcestník, Rozhledník a Chatník pro lenivé letní víkendy), stejně jako svého BTW, jsem pozvala nejen ke čtení, ale i k psaní lidi, které náš svět těšil, ale neměli zvíře, které by je ke vstupu na starý Zvířetník "opravňovalo":)) Takže jsme se rozrostli a rozrostly se i diskuze.

Kupodivu jsem nikdy neměla s jejich úrovní problém, i když konflikty se samozřejmě vyskytovaly a vyskytují - ale daly se řešit slušně, občas se spory dořešily prostřednictvím soukromé komunikace, aby se nezaneřádil veřejný prostor.

Vážně nevím, co bylo první, jestli milé a slušné diskuze u článků přilákaly milé a slušné lidi, nebo se mi tam objevovali samí milí lidé, kteří posléze kultivovaně diskutovali (a že některá témata vyvolávají skoro stejně bouřlivé pocity co politika:)), nebo to bylo prostě charakterem serveru, ale kolem Zvířetníku se udělala naprosto výjimečná a popravdě dost fascinující komunita.

Mnozí Zvířetníci se dnes osobně znají, vzniká spousta společných projektů a množí se i společenské akce. Velmi oblíbené je každoroční jarní Zvířetnické setkání - víkendový pobyt s coursingem pro zúčastněné psy, v Praze se pořádají pravidelná Pražení, v Brně máme pro "moravskou sekci" Brnění:)) Společně přispíváme potřebným, lidem i zvířatům, pravidelně spolupracujeme se spoustou útulků, provozujeme vlastní kočičí depozitum.

Lidé si v diskuzích nejen povídají a vzpomínají, ale často se i svěřují se svými starostmi i radostmi - a tohle umožňuje jen anonymita. Další věc je, že pomáháme hledat ztracené a ukradené psy (máme i úspěchy:)) a inzerujeme nalezence - i proto potřebuju na stránkách rychlý přístup pro veřejnost. Zkrátka za podmínek povinných registrací fungovat nemůžeme.

Takže vznikly nové stránky, nazvala jsem je Náš Zvířetník (www.naszviretnik.net) a věřím, že budeme i nadále útulnou hospůdkou, kde je příjemné pobýt. Zůstáváme samozřejmě otevření všem, kdo v dobré vůli přicházejí - rozhodně nechci, aby se ze Zvířetníku stal uzavřený klub.

Ráda bych tímto veřejně poděkovala za to, že jsme mohli pod křídly Neviditelného Psa - a později i Lidovek - tak dlouho spokojeně existovat. Odcházíme sice na jinou adresu, ale nemizíme.

Milý Ondřeji a Jirko, hezky se mi s vámi spolupracovalo a bylo mi ctí být tak dlouho součástí Neviditelného Psa.

Dagmar Ruščáková (Dede)


"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Diskuse


Z. Fallowa
22:56
30.11.2013

Z. Matylda
10:25
25.11.2013

Z. Yga
14:34
24.11.2013

Z. Xerxová
20:48
21.11.2013

Z. Jarka_F.
20:55
21.11.2013

Z. Tora
20:58
21.11.2013

Z. Vave
21:00
21.11.2013

T. Zana
12:02
24.11.2013

Z. Yga
16:29
24.11.2013

počet příspěvků: 9, poslední 30.11.2013 10:56

KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !