23.5.2018 | Svátek má Vladimír


OSCAR 2017: Sleduj stopu peněz

9.3.2017

Dva skandály provázely letošní velkou mši celuloidového průmyslu.

Při vyhlašování Oscara za nejlepší film si konferenciérka Fay Dunaway spletla obálky a oznámila, že vítězem je La La Land. Jeho režisér a herci už nastoupili na podium a začali děkovné řeči, když se ozval výkřik z pozadí scény: Omyl!

A opravdu, Oscar patřil filmu Moonlight.

„V Hollywoodu jsou už všichni tak zaměření na politiku, že nezvládají věci,“ dal se slyšet prezident Trump, který má nevyřízené účty s řadou hollywoodských hvězd.

Druhý skandál vznikl po udělení Oscara za nejlepší dokumentární snímek White Helmets společnosti Netflix. Je věnován dobrovolníkům v bílých přilbách, kteří beze zbraně a bez bázně zachraňují v Sýrii z trosek oběti bombardování, především malé děti.

Jací dobrovolníci, když jsou placení lépe nežli třeba syrští vojáci, píší americké webovky International Clearance House, do nichž přispívají i u nás známí komentátoři The Saker a P.C. Roberts. Jinde se dozvídáme, že White Helmets založil James Le Mesusier, který předtím pracoval pro Blackwater. Tahle firma dodává žoldáky. Někteří z nich spáchali vraždy v Iráku a terorizovali civilisty, za což byli souzeni a uvězněni. Jinde zas píší, že White Helmets uklízejí mrtvoly lidí, které kati Al Nusry popravili, nosí zbraně a slaví vítězství Al Kajdy.

Jsou White Helmets švindl, nebo ne ?

Jedno z desatera přikázání americké investigativní žurnalistiky praví: Sleduj stopu peněz.

V daném případu čitelně a prokazatelně vede od CIA, britského ministerstva zahraničí, USAID, prodloužené ruky amerického ministerstva zahraničí, Německa, Holandska a mecenáše barevných revolucí George Sorose k Bílým helmám.

Nevěříte? Zeptejte se Abdulrahmana Al Mawwase, mluvčího této humanitární, multimilionové organizace, který to veřejně přiznal.Diskuse


S. Rehulka
13:28
9.3.2017

T. Kubín
1:42
9.3.2017

počet příspěvků: 3, poslední 9.3.2017 01:28

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.