25.6.2019 | Svátek má Ivan


NOVÝ ZÉLAND: O čem sní (někteří) muslimové

3.11.2017

Často píšu kriticky o íránském teokratickém totalitním režimu ajatolláhů – a někteří čtenáři mých textů s tím nejsou srozuměni. Mohu se tomu divit (u vědomí toho, co je íránský režim zač), ale jako demokrat to musím respektovat.

Tímto respektem to ovšem končit nemůže. Považuji za důležité znovu a znovu argumentovat, znovu a znovu poukazovat na to, že „císař je nahý“. Koneckonců také proto mám svůj blog.

Dnes se podíváme na Nový Zéland. Tam před časem vznikla Islamic Ahlulbayt Foundation of New Zealand – první šíitská nadace. Ta během letošní muslimské verze Dne Jeruzaléma (Al Quds Day – nezaměňovat s izraelským Yom Yerušalajim) uspořádala v Aucklandu setkání muslimů, na kterém vystoupil - vedle například prvního tajemníka íránské ambasády na Novém Zélandu Ghahremaniho – íránský duchovní hodžatolislám Shafie, který přišel s jednou pozoruhodnou názorovou konstrukcí.

Připomeňme, že islámský Al Quds Day je festivalem toho nejhoršího, čím muslimská protiizraelská a antisionistická propaganda disponuje. Koneckonců tento „svátek“ byl ustaven Velkým ajatolláhem Chomejním, prvním nejvyšším vůdcem pošáhovského Íránu, zapřisáhlým nepřítelem Izraele. Byl to on, kdo kdysi řekl, jak bylo v Aucklandu také připomenuto:

Když každý muslim plivne Izraeli do tváře, Izrael se utopí.

Vskutku kulturní osobnost.

A dnes jeden z jeho duchovních žáků, hodžatolislám Shafie, dal na Novém Zélandu nahlédnout do myšlenkových pochodů těch, kdo věří tomu, že jsou držiteli jediné pravdy. A protože Al Quds Day se týká Židů, neodpustil si, aby se neotřel o téma pro Židy nejcitlivější – holocaust.

Výzkumný a monitorovací institut MEMRI, který se věnuje sledování blízkovýchodních médií (a s Blízkým východem souvisejících událostí), na svém webu zveřejnil video z aucklandského setkání muslimů, na němž hodžatolislám Shafie pravil:

Jak víte, Izrael a sionistický režim se schovává za falešný fenomén, fenomén známý jako jako holocaust - a nedovoluje nikomu, aby holocaust podrobil zkoumání.

A pokračoval:

Mám několik otázek. První: Jestliže k holocaustu za druhé světové války skutečně došlo, proč nejsou příslušné dokumenty zveřejněny a proč oni (Židé – LS) neumožní, aby byl předmětem výzkumu? I kdyby byla pravda, že bylo zabito sedm miliónů Židů, kteří byli Hitlerem a nacistickým Německem spáleni, tak také přišlo o život dalších 63 milionů osob - proč nikdo nemluví o jejich útlaku?

A pak položil druhou otázku:

Jestliže k tomuto zločinu za druhé světové války skutečně došlo, proč za to by za to měla být trestána Palestina a další islámské země? Vzhledem k tomu, že země jako Německo, jak se tvrdí, utlačovaly Židy, proč nedostali Židé část Německa pro svůj stát?

A hned si také odpoví:

Toto všechno ukazuje na spiknutí sionistického režimu a sionistické lobby ve snaze infiltrovat islámské státy, aby došlo k naplnění nejvyššího cíle: ustavení Státu Izrael od Nilu po Eufrat.

Něco takového by ovšem mohlo novozélandské šíitské muslimy k smrti vyděsit. Proto je hodžatolislám uklidnil tvrzením, které každému, kdo Izrael z duše nenávidí, zní jako milovníkům Dvořáka jeho Novosvětská: Podle názoru tohoto duchovního odpočet ke zničení sionistického režimu byl zahájen. Podle některých analýz by mělo být po Izraeli veta do 25 let.

Těmito fantasmagoriemi někteří muslimové žijí (nesmysly pana Shafieho nemá smysl jeden za druhým vyvracet) – a podle toho se také chovají. Dostanou-li se k moci, mají-li jaderné ambice a vyrábějí-li rakety s dostatečně dlouhým doletem, měli bychom se mít na pozoru. Jde z toho hrůza.

***

Shafie

Hodžatolislám Shafie (vpravo) právě vykládá novozélandským muslimům, že „countdown“, na jehož konci bude likvidace „sionistického režimu“ (rozuměj: Izraele), podle jeho mínění už začal. (Zdroj: Server Jpost.com)

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


A. Alda
10:29
3.11.2017

P. Lenc
9:50
3.11.2017

J. Farda
10:01
3.11.2017

H. Lukešová
10:17
3.11.2017

P. Lenc
10:32
3.11.2017

V. Němec
Jo,
8:16
3.11.2017

počet příspěvků: 7, poslední 3.11.2017 09:05

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.