24.4.2024 | Svátek má Jiří


NĚMECKO: Islamizace v r. 2016 (V.)

17.11.2017

„Německo již není bezpečné.“

Říjen 2016

1. října. Dva migranti znásilnili v Lüneburgu 23letou ženu, když se procházela v parku se svým malým dítětem. Muži, kteří zůstávají na svobodě, přinutili dítě, aby se dívalo, zatímco se střídali ve zneužívání ženy.

2. října. 19letý migrant znásilnil 90letou ženu, když odcházela z kostela v centru Düsseldorfu. Policie původně podezřelého popsala jako „Jihoevropana se severoafrickými kořeny“. Později se ukázalo, že muž je Maročan se španělským pasem.

2. října. Ministr financí Wolfgang Schäuble vyzval k vytvoření „německého islámu“, který by pomohl integraci muslimů do země.

4. října. Mnichovský Oktoberfest zaznamenal v roce 2016 nejnižší účast od roku 2001. Návštěvníci údajně nepřišli kvůli obavám z terorismu a sexuálních útoků ze strany migrantů.

17. října. Německá tisková rada pokárala týdeník Junge Freiheit za odhalení národnosti tří afghánských teenagerů, kteří znásilnili ženu na vlakovém nádraží ve Vídni v Rakousku. Tisková rada uvedla, že státní příslušnost pachatelů není pro daný případ „relevantní“. Odhalením těchto informací noviny „úmyslně a pejorativně prezentovaly podezřelé osoby jako osoby druhé kategorie“.

24. října. Průzkum agentury YouGov zjistil, že 68 % Němců věří, že se v důsledku masové migrace zhoršila bezpečnost v zemi. Téměř 70 % respondentů uvedlo, že se obávají o svůj život a majetek na německých nádražích a v podchodech a 63 % se necítí bezpečně na velkých veřejných akcích.

24. října. V Hamburku byli propuštěni na svobodu srbští teenageři poté, co hromadně znásilnili 14letou dívku a nechali ji ležet na místě při teplotě pod bodem mrazu v domnění, že je mrtvá. Soudce řekl, že i když „se tresty mohou zdát veřejnosti mírné, tak tito dospívající už pro společnost nepředstavují žádné nebezpečí.“

27. října. Státní zástupci obvinili 19letého syrského džihádistu Shaasa Al-M, který přišel do Německa vydávajíce se za uprchlíka, z plánu provést jménem Islámského státu pumové útoky na oblíbené turistické lokality v Berlíně, včetně Braniborské brány a Reichstagu.

Listopad 2016

3. listopadu. „My jsme Somálci, my neplatíme,“ řeklo pět somálských migrantů majiteli hospody ve Wabernu poté, co je majitel hospody požádal, aby zaplatili za alkohol, který vypili. A potom mu zdemolovali hospodu.

11. listopadu. Vojenská kontrarozvědka (Militärische Abschirmdienst, MAD) oznámila, že v německých ozbrojených silách slouží více než 20 islamistů a dalších 60 vojáků z toho, že jsou islamisté, podezřívá. Je známo, že asi 30 vojenských veteránů odjelo bojovat do Sýrie a Iráku. Zpráva vyvolala obavy, že islamisté vstupují do německých ozbrojených sil proto, aby získali bojový výcvik.

15. listopadu. Ministr vnitra Thomas de Maizière zakázal salafistickou skupinu „Pravé náboženství“ (Die wahre Religion) kvůli její neústavnosti. Skupina stojí za masovou proselytickou kampaní – projektem „Čtěte!“, který spočívá v distribuci 25 miliónů výtisků koránu přeloženého do němčiny s cílem umístit zdarma jeden výtisk koránu do každé rodiny v Německu. De Maizière uvedl, že kampaň představuje „systematické porušování našich základních hodnot“.

18. listopadu. Státní zástupci obžalovali dva severoafrické migranty ze zapálení centra pro migranty v Düsseldorfu. Žhářský útok, který zranil 26 lidí a způsobil škodu za více než 10 miliónů eur, byl údajně vyvolán sporem ohledně jídla. Oba muže rozzlobilo, že u oběda nebyl k dispozici dostatek sladkostí.

20. listopadu. V Dolním Sasku přivázal 38letý německý Kurd svoji bývalou manželku k autu a vláčel ji ulicemi Hamelnu. Zločin upozornil na problém práva šaríja v Německu.

21. listopadu. Wuppertalský okresní soud rozhodl, že sedm islamistů, kteří vytvořili hlídku šaríja policie k prosazení zákona šaríja v ulicích Wuppertalu, neporušilo německé zákony a jen využilo svoje právo na svobodu projevu.

23. listopadu. Bild, nejprodávanější deník v Německu, varoval, že země kapitulovala „před islámským právem“.

27. listopadu. Německá rozhlasová stanice Deutschlandradio Kultur uvedla, že muslimští migranti zapsaní do německých škol šikanují své křesťanské protějšky. V některých případech je perzekuce tak velká, že křesťanští rodiče přemísťují své děti do jiných škol.

29. listopadu. Německý zpravodajský důstojník se přiznal k plánování pumového útoku na ústředí Spolkového úřadu pro ochranu ústavy BfV v Kolíně nad Rýnem. Tento 51letý konvertita k islámu byl pověřen sledováním německé salafistické scény.

Prosinec 2016

3. prosince. 17letý afghánský migrant byl zatčen za znásilnění a vraždu 19leté studentky medicíny ve Freiburgu. Policie uvedla, že se se svým vrahem možná setkala v azylovém centru, kde pracovala jako dobrovolnice. Starosta Freiburgu Dieter Salomon varoval před všeobecným odsuzováním migrantů, neboť tento zločin byl „ojedinělým případem“.

6. prosince. V zájmu svého znovuzvolení vyzvala Angela Merkelová k zákazu burky: „Úplný závoj není v naší zemi vhodný a měl by být zakázán všude tam, kde je to legálně možné.“ V září přitom Angela Merkelová uvedla, že je proti zákazu burky, protože by to bylo v rozporu s „náboženskou svobodou“.

8. prosince. Ústavní soud v Karlsruhe, německý nejvyšší soud, rozhodl, že muslimské dívky se ve škole musí účastnit smíšených kurzů plavání. Rozhodl tak v rozsudku proti 11leté žákyni, která tvrdila, že i používání burkin nebo celotělových plavek porušuje islámská pravidla oblékání. Soud zamítl odvolání rodičů dívky, kteří požadovali, aby byla omluvena z kurzu plavání, protože burkiny nesplňují islámský standard cudnosti.

13. prosince. Začal soudní proces se 45letým iráckým migrantem, který byl obviněn z 68 sexuálních útoků na 12letého chlapce v centru pro uprchlíky ve čtvrti Spandau v Berlíně. Pachatel řekl, že jeho činy jsou důsledkem „milostného poměru“ s tímto chlapcem.

14. prosince. Soudce v Oldenburgu rozhodl, že 19letý afghánský migrant, který na festivalu v Bad Zwischenahn osahával dvě ženy, je nevinen. Soudce řekl: „Je docela možné, že mladý muž chtěl tímto způsobem, dát najevo svůj zájem o tyto ženy.“

16. prosince. 12letý Němec iráckého původu se na vánočním trhu v Ludwigshafenu pokusil odpálit hřebíkovou bombu.

19. prosince. V Berlíně bylo nejméně 12 lidí zabito a desítky lidí byly zraněny v důsledku najetí nákladního automobilu do vánočního trhu. Hlavním podezřelým z útoku byl 23letý migrant z Tuniska Anis Amri, který přišel do Německa v červenci 2015 a v dubnu 2016 požádal o azyl. Přestože byla jeho žádost o azyl v červenci 2016 zamítnuta, tak nebyl deportován, protože neměl platný cestovní pas.

20. prosince. Předsedkyně Alternativy pro Německo Frauke Petry uvedla, že Angela Merkelová nese odpovědnost za útok na vánoční trh v Berlíně:

„Uplynulý rok a půl byla nezodpovědně a systematicky dovážena kultura, ve které tyto činy mohly bujet. Naše hranice, které byly tak nezodpovědně otevřeny, musí být znovu kontrolovány. Německo již není bezpečné.“

22. prosince. Deník Bild oznámil, že ministr spravedlnosti Hamburgu Till Steffen odmítl po více než 12 hodinách od útoku povolit policii zveřejnit fotografie Anise Amriho podezřelého z teroru v Berlíně, protože se obával, že sdílení snímků bude podněcovat rasovou nenávist.

22. prosince. V centru pro uprchlíky ve Freisingu sledovali nezletilí migranti propagační videa Islámského státu, vyráběli džihádistické vlajky a pózovali s odznaky této teroristické organizace před kamerou. Německé úřady to komentovaly takto: „Sledování videa IS nebo zhotovení vlajky IS může naznačovat, že proces radikalizace je v pokročilém stádiu vývoje.“

27. prosince. Policie zatkla sedm migrantů ze Sýrie a Libye na základě obvinění z podpálení bezdomovce na Štědrý večer ve stanici metra Schönleinstraße v Berlíně. Videozáznamy je zachytily, jak se smáli, když muž na nástupišti hořel. Policie uvedla, že všichni pachatelé, z nichž nejmladšímu je 15 let, přišli do Berlína jako uprchlíci.

31. prosince. Policie v Kolíně nad Rýnem, která měla za úkol zabránit opakování masových sexuálních útoků, k nimž došlo na Silvestra v roce 2015, byla obviněna z rasového profilování poté, co prověřila více než 600 migrantů ze severní Afriky.

Soeren Kern je vedoucí spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Převzato z webu Gatestone Institute

KONEC