19.6.2019 | Svátek má Leoš


MOBY DICK: Ubozí prezidenti

6.7.2013

Íránská rybície, egyptská demokracie, pokračování Snowdeniády, čínský Vladivostok a ruský Kypr.
************************************

Sobota 29. června

České Budějovice zažily tradiční anticigánskou sešlost podle osvědčeného postupu: Jako záminka se vezme nějaký incident; někdy je to agresivní útok mladých romských hovad, jindy se záminka vymyslí (jako v Břeclavi). Tady se popraly děti na pískovišti a následně i jejich rodičové. Jest svoláno shromáždění oprávněně rozhořčených občanů. Svolavatelem bývá fyzicky nějaké neonáckovské hovado. Nespokojených občanů se sejde několik set, mezi nimi je několik desítek připravených agresorů. (Poměr 10:1 sledujeme pravidelně od antiglobalizačních protestů v Praze r. 2000.) Po skončení mírové manifestace (na které se jen mírně hajluje a uráží romské etnikum) pak vyrazí připravení bijci na pogrom. Tito teroristé ovšem s mírovými občany nemají nic společného. Nicméně mírumilovní čumilové jdou v závěsu. Bijci, kteří přišli jen kvůli tomu, zapalují odpadky, hází lahvemi, perou se s policajty. A nic se jim pak prakticky nestane…
Města prý nemají zákonnou moc (ani chuť) zarazit mírumilovné shromáždění spravedlivě naštvaných. Ale pochody, které mají za cíl vymlátit Cikány, ty tolerují.

V závěsu se pak, hned za spravedlivě rozhořčenými občany (to myslím vážně) a rasisty z našich neonaci organizací (to myslím taky vážně) ozývají i hovada z politické scény typu Tomio Okamury (a to myslím supervážně). A těm už se nestane vůbec nic, protože jen vyjadřují oprávněné názory rozhořčených občanů (a neonacistů) a krom toho mají imunitu a kyne jim Úsvit přímé demokracie. Po neoSA bojůvkách nás zase čeká Kulturní revoluce, Prověrkové komise, Revolučně-demokratické syndikáty a uliční výbory??? U nás je už snad všechno možné…

Rusko si během nedávné návštěvy Ioannise Kasulidise (ministr zahraničí, Kypr) v Petrohradu domluvilo "využití přístavu Limassol". Nepotřebuje prý "vojenskou základnu", stačí místo, kde bude moci kotvit a opravovat svoje vojenské lodi. Při té příležitosti si na Kypru zřídí i vojenskou leteckou základnu. Tedy – "bude využívat vojenské letecké základny Pafos na západě Kypru".
Žena Moby Dicka: "První ruské vojenské základny na území EU."
Dohoda ještě není podepsána.
Mrtvá Kočka: "Formalita."

EU by si měla příště rozmýšlet, která země je dost malá na to, aby s ní mohla beztrestně ekonomicky zamést. Protože každá si může najít jiného – silnějšího – bráchu!

Ze včerejška zůstalo na káhirském náměstí Tahrír několik tisíc demonstrantů proti prezidentu republiky Egyptské arabské, kteří zde budou bivakovat do zejtřka. Peťici za jeho odchod již podepsalo 22 milionů gramotných občanů. Z 82 milionů celkem.

Skupina pěti až šesti Slováků byla zatčena v Íránu místní rybícií za "nepatřičné chování" a držení "nevhodného materiálu".
Mrtvá Kočka: "Našli u nich šproty v oleji?"
Ale ne, jsou to slovenští paraglidisté, zabásnutí už šest týdnů. V diskusním pořadu Slovenského rozhlasu to přiznal premiér Robert Fico. Měli s sebou foťáky, takže za letu fotografovali. Mohli fotografovat nádraží a kasárna? Mohli, takže dle neochvějné rybícijské logiky rovněž fotografovali. Měli s sebou vysílačky, aby se mohli domluvit – takže to jsou špióni. A za špionáž přece v každé zemi hrozí trest smrti, že. Navíc jeden z nich přistál poblíž silnice!!!
Mrtvá Kočka: "A určitě měl u sebe i ty šproty v oleji."

Neustále mě překvapuje, kolik neohrožených rogalistů putuje do krásné přírody v musulmanských krajích.

Severokorejci inovovali raketové baterie v pohraničních palpostech. Nové rakety mají dolet 70 km, mohou tedy zasáhnout jihokorejský Soul.

Z kultury: Superstars z Ruska, Ukrajiny, Turecka a Číny, v čele s americkou pěnicí Jeniffer Lopez zapěly k narozeninám panu prezidentovi. Závěrem spustila Jeniffer odrhovačku "Happy Birthday, Mr. President". Byl to zjevný sukses, neb její výkon byl odměněn ovacemi přítomných ministrů a velvyslanců. Byla přitom oděna v turkmenském kroji, neb oslavencem byl místní prezident Gurbanguli Berdymuhamedov, který se též ujmul funkce premiéra.
Mrtvá Kočka: "Ubohý prezident – nikdo to místo něj nechtěl dělat."

V Turkmenistánu tomu říkají "prezidentský systém", ve světě "diktatura". A jak se vlastně Turkmenové mají?
"Všichni dělají totéž co my, tedy povalují se u bazénu a smějí se." (Tvít tanečníků z Jeniffeřina křoví.)
"Novináři končí ve vězení, disidenti nesmějí opustit zemi, neexistují nezávislí právníci. Turkmenistán patří k nejméně svobodným zemím na světě." (Amnesty Internacional.)
"Kdybysem to byla věděla, tak bysem tam nelezla." (Volně dle nejmenovaného tiskového mluvčí pěnice.)
Mrtvá Kočka: "Honorář ale nevrátí."
Lopez do Turkmenistánu letěla na prosbu čínské plynárenské společnosti. Nabídka prý přišla na poslední chvíli a zpěvačka ji "laskavě vyslyšela".
Žena Moby Dicka: "Na kolik milionů dolarů se slyší »laskavě«?"

Neděle 30. června 2013

Jiří Rusnok má ještě týden na sestavení vlády manažerů z řad kamarádů prezidenta Mlhoše a bývalých ministrů z bývalých úřednických vlád.

Prezident zemi rozděluje, místo aby ji jednotil. 200 tisíc demonstrantů na náměstí Tahrír, kde se sešli k prvnímu výročí Mursího uchopení moci, požaduje jeho odchod. Na zdůraznění svých požadavků zapálili tři kanceláře Muslimského bratrstva. Tedy – jeho politické demokratické složky, která vládne Egyptu. A která nemá nic společného se svou teroristickou panislámskou částí, jež se, aby se to nepletlo, jmenuje – Muslimské bratrstvo. V Alexandrii je v ulicích dalších 100 tisíc odpůrců prezidentské vlády. Sešly se rovněž davy příznivců pana prezidenta. Zatím se oba druhy davů nemíchají. Ministr obrany generál Abdel-Fattah Sisi už před týdnem sliboval, že "armáda nebude stát mimo, když Egypt bude mířit do nekontrolovaného konfliktu".
Pan prezident Mohamed Mursí ve svém středečním televizním projevu přiznal drobné chybky. Egypt si žádá radikální reformy a ty zajistí pouze on. Kdo protestuje, ten "ohrožuje demokracii a vytváří chaos".
"Každému rozumnému člověku je jasné, že přestavba pro nás znamená i vzájemný dialog. Proto jsou uznávány všechny podněty, náměty na zlepšení, které mohou tento společný proces urychlit. Jsme pro politická řešení existujících problémů. Ta se ale nedají hledat v atmosféře emocí, vášní a protisocialistických vystoupení tak, jak k tomu došlo v posledních dnech v Praze." (Z prohlášení vlád ČSSR, ČSR a SSR v listopadu 1989.)
V noci se oba druhy davů dostaly k sobě. Výsledek: Asi 16 mrtvých a 700 raněných.

Der Spiegel napsal, že z informací, které získal od odpadlíka od CIA Snowdena, "vyplývá", že američtí rozvědčíci v rámci programu Prism "sledovaly" občany EU i instituce EU. (Připomeňme, že neexistuje "občanství EU".) V Německu prý "sledují" US špióni dvacet milionů hovorů a deset milionů internetových souborů denně. (Připomeňme, že žádný soubor na internetu se nenachází ani v Německu, ani v Česku, ale na internetu. A 95 % internetových serverů je – v USA. Připomeňme, že už nějakou dobu neexistuje "telefonní hovor", ale přenos dat v elektronické komunikaci.)
"Připomíná mi to nepřátelské akce z období studené války. Je nepředstavitelné, že naši američtí partneři považují Evropany za nepřátele." (Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, ministryně spravedlnosti, SRN.)
Připomeňme, že Američané považují za nepřátele ty Evropany, kteří jsou typu Muhammad Atta (absolvent architektury na Technické univerzitě v Hamburku) anebo Brigitte Margret Idy Mohnhaupt, Christian Klar či Birgit Hogefeld z komunistické městské partyzánské skupiny Rote Armee Fraktion, kteří stáli např. za bombovým útokem na US americkou základnu v Heidelbergu (3 vojáci mrtví, 5 zraněno) anebo za vraždou amerického vojáka a následným atentátem na americkou základnu v Německu. Všechny "generace" RAF spáchaly na území SRN desítky atentátů!
Všichni němečtí politici jsou americkým čmucháním "šokováni".
Mrtvá Kočka: "Mě taky šokovalo, když byli vrazi z RAF v letech 2007, 2008 a 2011 německou justicí propuštěni na svobodu!"

Moby opět trpělivě vysvětluje, že v žádném případě nešlo o "odposlouchávání" (což by při uváděném rozsahu nebylo možné), ale o "monitorování". Kdo tomu chceš rozumět, rozuměj, kdo nechceš, zůstaň troubou (politici) anebo ne-užitečným a škodlivým idiotem (média).

"Kreml jeho osud neřeší." (Dmitrij Peskov, mluvčí prezidenta V.V. Putina k Edwardovi Snowdenovi.) Ekvádor by zrádci rád poskytnul azyl, avšak až poté, co se onen dostaví na jakékoli ekvádorské velvyslanectví. Diplomatické zvyklosti neumožňují otevřít Ekvádoru velvyslanectví v tranzitním prostoru Šeremeťjeva.

"S radostí Vám mohu oznámit, že jsme se během této cesty opravdu posunuli dále, a věřím, že ještě s trochou práce můžeme dosáhnout počátku poslední fáze vyjednávání. Začali jsme s velice širokými mezerami, ale ty se nám podařilo zúžit." (John Kerry na závěr své čtyřdenní kyvadlové diplomacie mezi Ramalláhem a Jeruzalémem.)
Mrtvá Kočka: "Takže zase kulový."
Žena Moby Dicka: "Zajímalo by mne, s kým jednal Johny v pátek na palestinských územích. A s kterým židovským politikem o šabatu…"

Las Vegas naměřilo 48 °C. Celý západ a jihozápad USA sužuje vlna veder, po nichž nepochopitelně volají naši televizní rosničkáři. V Arizoně se rozpoutaly požáry, které se vinou větru nekontrolovaně šíří. V boji s nimi padla téměř kompletní hasičská jednotka. 19 hasičům nepomohly žádné technické vychytávky.

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.