19.7.2019 | Svátek má Čeněk


MOBY DICK: Sezona drtivých úderů

16.2.2013

Rošády s kalendářem, ochrana míru a stability, účinné podpory potřeb palestinského lidu, ochrana prostých obyvatel a drtivý pád meteoritu
**************************************************************
Z listárny Moby Dicka:

Drahý příteli,
Jsem e-mailem vás dříve bez odpovědi. Můj zesnulý klient má stejné příjmení s vámi. On uložil dvacet jedna milionů, 700.000 amerických dolarů v bance a oni se mě zeptal, aby nejbližším příbuzným.
Laskavě potvrdit Vaše osobní údaje níže:

Jméno..........................
Příjmení Jméno:..........
Země původu:.............

S pozdravem
Ames Akovi
postbox1@inmail.hu
--------------------
Pane,
Jste e-mailem mě dříve nekontaktoval. Stejné příjmení, ba i jméno, ba i jistou příbuznost se mnou má jistá velryba, o níž jsem téměř jistě si sichr, že si dvacet jedna milionů, 700.000 amerických dolarů v bance neuložila. Její nešťastný skon se bohužel udál již před jistou dobou, a žádný šikovný právník dosud nedohledal její možné dědice – pakli vaše země umožňuje dědit po kytovci.
Jméno a příjmení mám rovněž stejné s jistým pěvcem, který si jistě u nějaké banky jakési miliony uložil, ale ten ještě stále dosti kvalitně pěje, i když ne tak pěkně jako velryby. Teď mně napadá, zdali snad není oním šťastným dědicem on?

Za snahu, přiřadit mail ke konkrétnímu uživateli, která však zůstala marna (a bez odpovědi na uvedený mail) nepatří můj dík.

>>:)) Moby Dick
*************************************

Sobota 9. února 2013
Poslanec Václava Baštýř z jihočeské stáje ODS, spekulant s pozemky dálnice D3 (jakožto člen sněmovního podvýboru pro dopravu nakoupil pozemky okolo D3 za 7 Kč/ m2, prodal pak státu za 100 Kč/m2, policie trestní oznámení pro podvod odložila, protože dle Vaška si to, kudy dálnice povede, mohl zjistit každej) byl svou rodnou stranou (konkrétně ministrem dopravy z ODS Zbyňkem Stanjurou) navržen do dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury.
Žena Moby Dicka: "Stranou rodnou, matkou rodnou."
Mrtvá Kočka: "Spíš kojnou."

"Bylo naznačeno, že se vyhýbám nástupu trestu, což chci zdůraznit, že to není pravda. Připadalo mi to takové groteskní, že v podstatě člověk, který se dobrovolně rozhodne nastoupit výkon trestu, je odmítnut. Dneska nastupuji dobrovolně, nastupuji předčasně a v podstatě přijímám trest, který mi byl uložen." (Jan Stoklasa, krajský exradní Moravskoslezského kraje za ČSSD.) Honzík vyfásl 4 roky za úvěrový podvod, což je podle jeho advokáta "trochu vysoko". Stoklasa včera ráno dorazil před vazební věznici, kam si pozval televizi a novináře. Následovala hezká reality šou, kdy přijelo policejní auto a kriminalisté ho pak dopravili – na služebnu. Odkud teprve putoval do věznice – jako zadržený a vyhýbající se trestu. Honzík měl dle sebe ještě dost času: "Očekával jsem, že mi soud povolí odklad do konce února, soud mi nevyhověl, o této skutečnosti jsem se dozvěděl 7. 2. z dopisu, který mi krajský soud adresoval. Bylo v něm uvedeno, že po obdržení tohoto sdělení mám do 5 dnů nastoupit," pravil do nastrčených mikrofonů.
"Toto je ale vymyšlená rošáda s kalendářem." (Jiří Křivský z Krajského soudu v Ostravě.) Podle historie s obsílkami jasně vyplývá, že se Honzík měl do vězení dostavit nejpozději 31. ledna.

Severovýchod USA zasypán sněhem, někde až 40 cm pokrývkou. V Centrálním parku (NY) leží neuvěřitelných 15 cm! 600.000 domácností je bez elektřiny. Včera pozdě večer se kvůli sněhové tsunami ocitla bez proudu jaderná elektrárna Pilgrim v Plymouthu ve státě Massachusetts, automatické systémy reaktor odpojily. Podle médií má tamní nukleární zařízení "jeden varný reaktor stejného typu jako v japonské Fukušimě".
Obětí "sněhové superbouře" je už 10. (V civilizovaných zemích se do statistik započítávají i oběti automobilových nehod způsobených počasím.)
"Ničivá sněhová bouře" (= blizard) dostala jméno Nemo.

Venezuela včera devalvovala bolívar o třetinu. Dolar už nestojí 4,3, ale 6,4 bolívaru. Tedy v jednom z několika oficiálních kurzů. U veksláků je dolar za asi 17,5 bol. Inflace v lednu vzrostla z prosincových 20,1 na 22,2 %.
Žena Moby Dicka: "Co je to bolívar?"
Mrtvá Kočka: "Co je to vekslák?"

Index Big Mac odhaluje, že teď jsou vůči dolaru nejvíce nadhodnoceny měny Norska, Švýcarska a Brazílie. Nejpodhodnocenější pak jsou měny Indie a Jihoafrické republiky.

Neděle 10. února 2013
Daně se už během této vlády nebudou zvyšovat, nebudou zvyšovat (premiér Petr Nečas), nebudou zvyšovat (ministr financí Miroslav Kalousek). Jen ty, které už byly schváleny, že se zvýší od 1.1.2014 – z tabáku a tím, že se ruší "zelená nafta".

"Václav Havel (a jeho specifická ideologie, pro kterou nemám lepší název než havlismus) byl absolutně jiný svět. Trh nazýval hokynářstvím, místo demokracie chtěl elitářskou postdemokracii, místo konzervatismu a tradičních hodnot prosazoval modernistické boření existujícího lidského řádu. Byla to spíše ozvěna francouzského jakobínství než britský konzervativní princip klasického liberalismu. Bylo to extrémní levičáctví. Tyto věty jsou jen stručným naznačením zásadních rozdílů mezi námi dvěma, není to vážné pojednání o Václavu Havlovi. Měl bych ale snad také alespoň zmínit jeho kosmopolitismus proti mé důvěře ve stát, ve kterém žijeme. Byl to také výbojný zahraničně-politický intervencionismus (a humanitární bombardování) místo respektu ke kterékoli zemi světa." (Václav Klaus, prezident, ČR, v mailovém intervjůku pro polský týdeník Do Rzeczy.)

Výrok (a jeho zkrácené interpretace) sklidil spoustu odsuzujících kometářů. Nejmírnější snad od Alexandra Vondry (exministra a exdisidenta): "Havel byl liberál. Označit ho za jakobína je nesmysl. Kdyby byl Havel jakobín, skončil by Klaus na popravišti. To se nestalo, Klaus naopak pod Havlovým prezidentstvím politicky vzkvétal."
Žena Moby Dicka: "Řeč snad byla o jen o »ozvěně francouzského jakobínství« v Havlově jednání, ne?"
Mrtvá Kočka: "Však byl Klaus havlisty popraven pouze mediálně…"
Moby Dick: "Avšak Klausův výrok o Havlově »extrémním levičáctví« je extrémní hloupost. A mmch: ten »existující lidský řád«, který Havel »modernisticky zbořil" se nazýval »reálný socialismus« a drželo ho dogma o »vedoucí úloze Strany« a sovětské tanky na našem území."

"V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, kdy v tuto chvíli probíhají výslechy jednotlivých osob a shromažďování důkazů." (Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie.) Podezřelý trestný čin je ten, že 15 mil. Kč za mandáty získané ve volbách, které advokátní koncipient Stanislav Polčák v roce 2006 vymohl na ministerstvu financí pro stranu SNK ED, šlo na účet spolku Spojení demokraté - sdružení nezávislých. SNK ED sprostě nařklo pana SP, že ty miliony "ukradl". Pan SP prokázal dostatek dobré vůle a peníze vrátil v mimosoudní dohodě. Avšak ne až zcela úplně všechny. Další indicie nasvědčují, že předmětný obnos sloužil s kšeftování s pozemky, protože ausgerechnet polovička odkloněné sumičky, tedy 7,5 mil. Kč, byla panem SP v onom kšeftu použita. To je to "porušení při správě cizího majetku".
SP, dnes poslanec za Starosty a nezávislé (nezaměňovat za vládní stranu TOP 09!), veškerá nařčení odmítá. Trestní řízení jej "zjevně překvapilo". Nikdo si dosud nestěžoval! Svým klientům vždy dokázal jejich peníze zhodnotit.
Žena Moby Dicka: "Zejména, když byl klientem sám a peníze, které zhodnotil, mu nepatřily."
Mrtvá Kočka: "To teď pro něj musí být drtivý úder!"

Blizard Nemo naložil v oblasti mezi New Yorkem a Bostonem celkem až 90 centimetrů sněhu. Bez elektřiny je 700 tisíc domácností a železniční tratě. Vítr má až nepříjemných minus 30° C. Pobřeží v Massachusetts zasaženo velkým příbojem. Kvůli zvednuté mořské hladině vyhlásily úřady evakuaci několika obcí na pobřeží.

"Prezident se postupně a reálně zotavuje."(Diosdado Cabello, předseda parlamentu, Venezuela, o panu neinaugurovaném prezidentovi Hugo Chávezovi, za nímž se před dvěma měsíci uzavřely dveře nemocnice v Havaně.)
"Setkali jsme se hned několikrát. Přijal nás ve svém pokoji a mluvili jsme o bolívarské revoluci a o tom, co je ještě třeba udělat, abychom ji prohloubili." (Elías Jaua, ministr zahraničí, Venezuela.)
Hugo Ch. byl v prosinci počtvrté operován kvůli neupřesněné rakovině v oblasti pánevní. Agentura Muška na Zdi uvádí, že se jedná o metastázy v kostech po rakovině prostaty. Svinstvo.
Žena Moby Dicka: "Prohlubování bolívarské revoluce nebo metastázy?"
Mrtvá Kočka: "Oboje."

V severomalijském městě Gao zaútočili sebevraždení atentátníci, zabili nejméně tři civilisty. Poté místní frančíza Al-Kejdy, která se do osvobozeného města dostala přes řeku Niger na loďkách, zaútočila na vládní pozice v centru. Disidenti byli odraženi po tvrdém pětihodinovém boji. Armáda v odvetu provedla zátah na islamisty. Generál Yamoussa Camara (ministr obrany, Mali) pravil, že 3 teroristé byli zabiti a 11 jich bylo zajato. Země (a západní politici) se obávají guerillové války (pamatujte na Afghánistán!). Francie se hodlá stáhnout do března, Cizineckou legii má nahradit mise Africká unie (AU) a Hospodářské společenství západoafrických států (ECOWAS) o síle 8.000 mužů.

Pondělí 11. února 2013
Roman Pekárek, který se stal poslancem za ODS jako (nepravomocně) odsouzený po odchodu nejmenovaného Gangu tří ze Sněmovny vloni 7. listopadu, se už dva dny poté čestně vzdal svého mandátu. Oprava: Vystoupil z ODS. Oprava: Pozastavil své členství v ODS. Vyloučit ho z partaje prý nelze, když se pozastavil sám.
Roman Pekárek, poslanec (pozastavený ODS) se dnes chystá čestně vyzvednout na poště soudní obsílku s výzvou k nástupu do vězení, kde má strávit příštích pět let. Dnes je totiž 10. den, co nebyl doma, a tak nemohl na poštu dojít. Pan poslanec se hned po obdržení obsílky čestně nachystá a odejde do vězení v zákonném termínu pěti dnů. "Samozřejmě mě to trápí, protože bych raději byl na svobodě a čekal na to, jak dopadnou zbývající opravné prostředky, ale bohužel odkladný účinek to nemá." (Roman Pekárek.)
Žena Moby Dicka: "Zdá se, že čtvrtmilionovou pokutu dosud nesplatil, když se chytá opravných prostředků."
Mrtvá Kočka: "Hlavně, že se rozeběhla sezona drtivých úderů."

Exrebel a exposlanec (věrný člen ODS ) Marek Šnajdr se za své zásluhy o rozvoj českého naftového průmyslu stal z prostého člena dozorčí rady firmy Čepro, státní podnik, jejím předsedou.

Papež Benedikt Šestnáctka oznámil, že na konci února abdikuje. Ozvalo se mnoho doporučení na volbu nového svatého Otce. Mělo by se prý přestat s diskriminací neevropanů, a tak by se hodil buďto jihoamerický hispánec nebo africký černoch.
Mrtvá Kočka: "Dosti diskriminace! Co takhle svatá Matka?"

"Pan ministr spolupracuje se zákonodárci na tom, aby byly Palestinské správě uvolněny odpovídající peníze, protože jsme přesvědčeni, že je velmi velmi důležité, aby byly i nadále nástrojem účinné podpory potřeb palestinského lidu." (Victoria Nuland, mluvčí US ministerstva zahraničních věcí.)
Mrtvá Kočka: "Na potřebnou výrobu raket."
"Ministr velmi silně cítí, že nyní je správný čas dát Palestinské správě tuto podporu." (Victoria Nuland, mluvčí US ministerstva zahraničních věcí.)
Mrtvá Kočka: "Všechny si vystříleli."

Půl miliardy dolarů, již palestinská správa obdržela v loňském fiskálním roce, žádost o zbylých $200 milionů poslal John Kerry do Kongresu minulý týden. Počátkem února pan ministr v telefonickém rozhovoru s představiteli Palestinců pravil, že Obavova vláda si je "vědoma" ekonomických těžkostí palestinského lidu." Kerry hodlá přijet do oblasti, aby o situaci pojednal s Mahmúdem Abbásem, "aby zůstala zachována politická cesta" řešení izraelsko-palestinského konfliktu.
Žena Moby Dicka: "S mužem jsem v neustálém politickém konfliktu. Nebyl by taky nějaký dolárek ke smírnému řešení?"

"Čína podporuje Radu bezpečnosti OSN v další diskusi o hlavních úkolech ochrany prostých obyvatel při ozbrojeném konfliktu, aby dosáhla více konstruktivních výsledků v této oblasti. Opatření na ochranu prostých obyvatel při ozbrojeném konfliktu by měla probíhat přesně podle zásad Charty OSN, zejména respektování státní svrchovanosti, sjednocení a územní celistvosti jedné země. Je třeba vyhnout se zpolitizování ochrany prostých obyvatel, není možné využívat záminku bezpečnosti svévolně, stejně jako není možné pod záminkou ochrany prostých obyvatel svrhnout vládu jedné země."(Wang Min, čínský zástupce v OSN ve svém vystoupení v newyorském sídle organizace, při němž se vyhnul slovu "Sýrie".) Wang vyzval RB, aby "apelovala na strany konfliktu", aby řešily rozpory mírovými prostředky, například dialogem. V této otázce by RB měla zaujmout "stejný postoj ve všech konfliktech".

Mrtvá Kočka: "Stejný postoj jako Čína."
Žena Moby Dicka: "Hlavně by prostí obyvatelé neměli protestovat proti zákonné vládě, pokud nechtějí, aby je zákonná armáda nezahrnula palbou z tanků a letadel. Konstruktivně třeba, soudruzi."

"Izraelský nepřítel má užitek z dlouhotrvajícího krveprolití a bojů v Sýrii." (Quadri Jamil, náměstek syrského premiéra pro pro libanonskou agenturu Al-Manar, kterou řídí Hizballáh.) "Myslím, že pro síly, které kolaborují s intervenujícími skupinami ze zahraničí, bude zatěžko přijmout hlavní principy našich dohod." Sjednocujícím bodem syrských znesvářených stran by mělo být konečné řešení "izraelské okupace Palestiny".
Žena Moby Dicka: "Na tom se arabští levičáci (syrská BASS) s arabskými pravičáky (nacistickým Hizballáhem) vždy shodli."
Mrtvá Kočka: "Nejen arabští."
Žena Moby Dicka: "To by měl Wang radost!"
Mrtvá Kočka: "Má."

Sergej Lavrov (ministr zahraničí, Ruská federace) přibyl do Alžíru na krátkou a přátelskou návštěvu. Pohovořil o záležitostech společného zájmu jak s Abdelazizem Bouteflikou (prezident, Alžírsko), tak i se svým místním kolegou Mouradem Medelcim. V těchto záležitostech mají obě země "v plánu zaměřit se na vzájemnou spolupráci" Alžírsko i Rusko "upřednostňují nevměšovat se do vnitřních záležitostí Sýrie a ponechání na samotných místních orgánech, jakým způsobem se s konfliktem vypořádají".
Mrtvá Kočka: "Tanky a děly. Fakt skvělý."

Ve stejné době Sergej Naryškin (předseda státní Dumy, dřívější ředitel prezidentské kanceláře, Putinův oblíbenec a spolužák ze školy KGB) v Paříži deklaroval "ruskou podporu mezinárodního kontingentu v Mali".
Mrtvá Kočka: "Jaký je rozdíl mezi Mali a Sýrií?"
Žena Moby Dicka: "V Mali to už vyřídily čtyři tisícovky francouzských maníků a pár letadel."

Zatím se Evropa baví o nějakých koninách. Náhle všechny pobuřuje, že Polsko a Rumunsko chovají koně na žír.
Žena Moby Dicka: "»Na žír«?"
Mrtvá Kočka: "Na žraní."
Žena Moby Dicka: "Většině lidí ale nevadí, že jedí koninu. Vadí jim, že ji jedí – a že to nevědí!"
Mrtvá Kočka: "A platí hovězí…"

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickMoje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.