23.10.2018 | Svátek má Teodor, Theodor


MOBY DICK: Poslední velký pokus

29.11.2014

Faktický mluvčí Kremlu, oběžný kávovar, kolumbijská fytofilie, venezuelská hladovka a Jean-Claude Capone v čele EK
Sobota 22. listopadu 2004

"Český prezident Miloš Zeman je faktickým mluvčím Kremlu“ (Washington Post)
„Washington Post není oficiálním mluvčím Bílého domu.“ (Žena Moby Dicka)
„Nicméně odráží názory Američanů.“ (Moby Dick)
„Nejen Američanů.“ (Mrtvá Kočka)

Neděle 23. listopadu 2014

Írán zopakoval svou tezi, že do zítřka se ve Vídni sjednat dohodu se Západem o íránském jaderném programu prostě nestihne. Ale jednání se dá prodloužit o dalších 6 nebo 12 měsíců.
„Bylo na to prý jen šest měsíců.“ (Moby Dick)
„Bylo na to minimálně osm let.“ (Žena Moby Dicka)
„Rada guvernérů Mezinárodní agentury pro atomovou energii na mimořádném zasedání ve Vídni přijala velkou většinou hlasů rezoluci, kterou předává řešení problému íránského jaderného programu Radě bezpečnosti OSN.“ (Agenturní zpráva ze 4. února 2006)
A od té doby se jedná a zavádějí se sankce a jedná a omezují se sankce a jedná se o zrušení sankcí, dokud…
„Dokud to nevybouchne.“ (Mrtvá Kočka)

Írán podle svého ministra zahraničí Mohammada Džaváda Zarífího na samém začátku současných rozhovorů očekával, že se na těchto hovorech „podaří dohodnout na rámci příštích jednání“.
Írán před zahájením rozhovorů otestoval balistické rakety s doletem 2.000 km. To je vzdálenost mezi hranicemi Íránu a Slovenska.

Občané Brzkova protestují proti případné těžbě uranu v katastru jejich obce. Jsou znepokojeni tím, že „veřejnost nezná neveřejné plány“.
„Dodávat uran pro dalších osm nových mírových bloků v íránských jaderných elektrárnách, co tam chtějí postavit Rusáci.“ (Mrtvá Kočka)

Občané Vrbětic, v katastru jejichž obce došlo v muničáku k výbuchu 57 tun munice s napětím očekávají, kdy se odsud odveze dosud nevybuchlých 1.000 tun střeliva.
„Bude to trvat několik měsíců. Odvoz mohou zpomalit klimatické podmínky.“ (Milan Chovanec, ministr vnitra, poslanec a místopředseda ČSSD)

Stádní prezident Mlhoš Zeman odlétá na oficiální návštěvu Republiky Kazachstán a Republiky Tádžikistán. Během státních návštěv proběhnou i soukromá setkání s Jejich Eminencemi, prezidenty zmíněných zemí, panem Nursultanem Nazarbajevem a panem Emomaliem Rahmonem. Podle agentury Muška na Zdi se Mlhoš přijel učit ke svým soudruhům, jak zůstat pětadvacet let u moci a přitom vypadat jako demokrat a spojenec Západu.
„Nazarbajev je například velkým spojencem USA a RF v boji proti islámismu.“ (Žena Moby Dicka)
„Proto ve své zemi zakázal všechna náboženství, krom islámu.“ (Mrtvá Kočka)

Pondělí 24. listopadu 2014

"Účastníci jednání o íránském jaderném programu podniknou ještě jeden poslední velký pokus o dosažení dohody do pondělního večera.“ (Philip Hammond, ministr zahraničí GB)
Vídeňská jednání mají za úkol – zrušit sankce Západu a získat čas pro rozvoj íránského jaderného programu.
Žádná dohoda se nakonec nekonala. Ale dohodli se, že zúčastněné stany za měsíc začnou vyjednávat v Ománu, a tentokráte 7 měsíců. US tajemník John Kerry se za toto fiasko dokonce pochválil:
„Nechceme jen tak nějakou dohodu, ale tu správnou dohodu“.
„Nějaký pokrok byl učiněn. Ten proces pokračuje.“ (Nejmenovaný diplomat pro nejmenovanou Mušku.)
„Jaký »proces«???“ (Žena Moby Dicka)
„Proces obohacování uranu.“ (Mrtvá Kočka)

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vyjádřil nespokojenost s dohodou o zvýšení platů zákonodárců o 14-15 %. Vždyť vláda poslala do Sněmovny kompromisní návrh na 3,5 %? Než odletěl předseda vlády ČR do USA, aby tam napravoval Mlhošovy malmoty.
Předsednictvo ČSSD vyjádřilo nespokojenost s dohodou o zvýšení platů zákonodárců o 14-15 %. Mělo by to být 3,5 %.
Poslancové napříč politickým spektrem jsou rozvrkočeni.
„Ale vždyť už se na tom dohodly poslanecké kluby, né?“ (Antonín Seďa, místopředseda poslaneckého klubu ČSSD)
„Platí sjednaný kompromis 14 %.“ (Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09)

„Letím do Izraele, tak to tady zase nezmrvte.“ (Bohuslav Sobotka si s sebou bere i 7 ministrů. Bude tam mj. napravovat dojem z bratříčkování ministra zahraničí a místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka a předsedy Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) s arabskými socialisty)
„Ale Slávku, vždyť…“ (Nezachycený poslanec ČSSD)
„Chceš mít tři a půl procenta navíc dalších osm let, nebo mínus sto procent za čtyři roky???“ (Bohuslav Sobotka podle agentury MnZ)

K ISS dorazila ruská transportní loď Sojuz. S ní na orbitální stanici přibyl Terry Virts (USA), Anton Škaplerov (RF) a Samantha Cristoforetti (první italský kosmonaut- ženština). Italským příspěvem vědeckému zkoumání je především pérvyj v míre kosmonavtičeskij kávovar na oběžné dráze.

Úterý 25. listopadu 2014

V Bogotě (Kolumbie) se nejmenovaná zelená aktivistka provdala za strom.
„Po zoofilii přichází fytofilie.“ (Mrtvá Kočka)

Po rozhodnutí poroty, že místní policajt nebude souzen za zastřelení místního černošského teenagera, propukly v americkém Fergussonu nepokoje.
„No spíše žhářství a rabování černošských gangů i jednotlivců.“ (Žena Moby Dicka)
Hoří policejní auta, nepolicejní auta i domy. Může za to bělošská policie, protože nedokázala zabránit násilí.
A vůbec – proč je ta policie z 80 % bělošská, když v obci žijí dvě třetiny černochů?
„Před 20 lety byl Fergusson čistě bílý. Jde o pozůstatek z těch dob.“ (Žena Moby Dicka)
A proč už tam v policii není víc černochů? Volové?
„Protože šerif se volí, a černoši nechodí ke komunálním volbám. Volové.“ (Mrtvá Kočka)

Jedním z výsledků cesty českého premiéra do Izraele je plánovaný dovoz léčivého konopí. Mělo by být alespoň třikrát levnější, než to neúčinné seno, co je zatím u nás jedině k dostání v lékárnách.
BTW: V Izraeli existuje 100 legálních léčivých přípravků na bázi konopí.

Středa 26. listopadu 2014

Bělošská policie ve Fergussonu je pod palbou kritiky jednak za svoji neschopnost vůči řádění gangů a zároveň za svoji přílišnou brutalitu, se kterou zatkla 44 teroristů.
„Teroristy nezatýkat. Střílet.“ (Mrtvá kočka spisovatele Karla Michala)

Nejméně 21 vězňů zemřelo v jedné z trvale přeplněných věznic v socialistické Venezuele. Vězňové drželi hladovku, kterou protestovali proti mučení ze strany dozorců. Zemřeli – na předávkování léky. Požití vysokých dávek léků bylo součástí protestu.
„Podle vězeňské služby.“ (Žena Moby Dicka)
„Která jim ty léky milosrdně poskytla.“ (Mrtvá Kočka)

Rada Českého rozhlasu se usnesla, že sprosťárny, které vypustil z úst stádní prezident Mlhoš Zeman během přímého přenosu Hovorů z Lán, porušily zákon i kodex Českého rozhlasu. Situaci, kdy prezident mluví vulgárně, označila za výjimečnou a uznala, že překvapený moderátor nenechal včas vypnout mikrofon. Rada vyzvala k respektování kodexu, normativního dokumentu veřejnoprávního média. Konkrétně jde o článek 22.2.: „Pokud je to proveditelné, nepřipustí Český rozhlas k účasti na živém vysílání osobu, u které je důvodný předpoklad, že by se mohla chovat urážlivě, vulgárně nebo je pod vlivem alkoholu či omamných prostředků.“
Mlhoš splňuje všechny tři kategorie. Neměl by být už příště pouštěn naživo.

Čtvrtek 27. listopadu 2014

Násilné střety rabujících gangů a pokojných demonstrantů s policií a Národní gardou ve Fergussonu a dalších US městech utichly. Dnes se slaví Den díkůvzdání (US dožínky) a hodně nasněžilo. Hodně, hodně.

Nejdůležitější událost v ČR: Sejde se koaliční rada, aby vydiskutovala, co teda jako s těma poslaneckejma platama. Opozice řekla, že už na všechny další návrhy kadí.

„Rozhodnutí rady Českého rozhlasu se mě přímo netýká.“ (Mlhoš Zeman podle svého mluvčího vovčáčka)
„Seru na ně.“ (Mlhoš Zeman podle Mušky na Zdi.)

Euparlament hlasoval o vyslovení nedůvěry vůči předsedovi Eukomise Jean-Claude Junckerovi, prakticky o vyslovení nedůvěry vůči celé komisi. Dopadlo to podle očekávání: ze 751 euposlanců bylo pro jen 101, 461 bylo proti. Vlnění bylo způsobeno aférou „Lux Leaks“, kdy desítky zlořečených novinářů z celé Evropy vytáhlo na světlo médií 28.000 tajných dokumentů, podle kterých Lucembursko (kde v té době premiéroval Jean-Claude) poskytovalo 343 světovýmh firmám útulný daňový přístav. Firmy ušetřily miliardy eur právě v době, kdy se Evropa potýkala s hospodářskou krizí, kterou nejvíce odnesly podvodné Řecko a poloruský Kypr. A zaplatili hlavně Němci a Francouzi, ale jinak všichni daňoví poplatníci v eurozóně. Zabránit daňovým únikům v EU má – Jean-Claude.
„Všechny ty operace byly legální.“ (Jean-Claude)
„Tak proč byly tajné?“ (Žena Moby Dicka)
„Udělali pytláka hajným.“ (Moby Dick)
„Spíše kozla zahradníkem.“ (Mrtvá Kočka)
„Je to, jako by byl jmenován Al Capone hlavou etické komise!“ (Marine Le Pen, předsedkyně francouzské Národní fronty.)

Poslední výrok mi Google vyhledal na globálních, evropských, irských, španělských, italských, britských, slovenských, německých, belgických, maďarských, katalánských, guatemalských, mexických, rumunských, peruánských, panamských, brazilských, dánských, portugalských, estonských, tureckých, slovinských a lucemburských webových stránkách. Domácí weby Marinin výrok nereprodukovaly. Češtinu zachránil EurActiv.cz, český zpravodajský portál o dění v Evropské unii.

Pátek 28. listopadu 2014

"Nelze mluvit o cenzuře. Domnívám se ale, že v tomto konkrétním případě evidentně došlo k editorskému pochybení, o objektivní posouzení ale požádám Editoriální panel ČT.“ (Petr Dvořák, generální ředitel ČT) Co se stalo? Mlhoš se na konferenci o svobodném podnikání 13. listopadu projevil takto:
„Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny, tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala, tu někteří další… Většina českých byznysmenů ale podniká poctivě.“ Jakž proběhlo v přímém přenosu na ČT24. Pro vysílání do Událostí však editor „tu Bakalu“ vystřihl.

„Krucinál, tak jak to máme s tím vožralou a hulvátem dělat?“ (Televizáci a rozhlasáci.)

Menažerie Moby Dicka svorně doporučuje: Ignorujte ho! Stejně jako jste důsledně ignorovali slušného a střízlivého prezidenta Václava Klause, když držel projevy pro české podnikatele či pro Konfederaci politických vězňů, nebo když jezdil do regionů i na mezinárodní návštěvy. (Vrcholem chucpe bylo, když vzal Klaus tým ČT na zájezd po Blízkém východě, ze kterého ten tým vytěžil mnoho reportáží – a přitom ani jednou nereportoval z žádného politického setkání pana prezidenta, a snad ani slovo „Klaus“ nepadlo!)

Ministr zahraničí Zaorálek navštívil Írák bojující a slíbil mu pomoc ve výši 41 milionů korun.
„Navštívil Írák nebojující a Kurdy bojující.“ (Mrtvá Kočka)

Pomoc bude poskytnuta kurdským pešmergům a bude to konkrétně 5 tisíc nábojů pro pancéřovky, 5 tisíc ručních granátů, 8 milionů nábojů pro kulomety a 10 milionů pro samopaly.
„Z Vrbětic.“ (Mrtvá Kočka)

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.