24.6.2019 | Svátek má Jan


MOBY DICK: Menší, lehčí a diverzifikované údery

6.4.2013

Řidič neřidič, zprasené karty, světlo jako v márnici, Nečasovo kritérium, německá empatie a korejská válka
*********************************************************
Sobota 30. března 2013, Bílá
Už to není vtipný s tím sněhem a mrazem!

Nový sloninec a hrošinec nalákaly do pražské ZOO 12 000 návštěvníků, ačkoliv byla zima jak v psinci.

"Od této chvíle vstupují vztahy mezi Severní a Jižní Koreou do válečného stavu a podle toho se také budou řešit všechny záležitosti mezi Severem a Jihem." (KCNA, státní tisková agentura KLDR.)
Už to není vtipný s těmi hrozbami!
"Neustálé výhrůžky Severní Koreje jsou pro nás nepřijatelným narušením míru a stability na Korejském poloostrově. Nedávné jihokorejsko-americké vojenské cvičení a nasazení amerických bombardérů jsou obranná opatření proti případným provokacím Pchjongjangu." (Kim Min-sok, mluvčí jihokorejského ministerstva obrany.)
Analytici se zatím útoku ze strany komunistického státu neobávají. Kim Trojka prý potřebuje ukázat svaly zejména doma. Ostatně technicky jsou obě země ve válce už šedesát let. Jihokorejci jsou na pravidelné hrozby už vytrénovaní.
Mrtvá Kočka: "Jako žáby v kotli s ohřívající se vodou."

Severní Korea, Sýrie a Írán včera zablokovaly přijetí první mezinárodní smlouvy, která měla regulovat světový obchod s konvenčními zbraněmi (kšeft za $70 miliard ročně).
Mrtvá Kočka: "Chybí jen Venezuela."
Žena Moby Dicka: "Ta je spokojená s ruským zbraňovodem."

Smlouva je podle odpůrců diskriminační, nevyvážená, nedotažená, nedokonalá a umožňovala by vyzbrojovat povstalce.
Žena Moby Dicka: "Odkdy se v KLDR bojí povstalců? A kdo by je vyzbrojoval?"
Mrtvá Kočka: "Čína a Rusko."

Venezuelská státní televize začala v rámci Velikonoc vysílat animovaný klip o nanebevzetí Hugo Cháveze. Svatý Hugo je v nebi vítán vrahouny typu Che Gevary nebo zkorumpovanými levicovoodborářskými latinoamerickými diktátory. Krom toho Chávez zvolil i papeže Františka:
"Chávez může kdykoli na nebesích svolat ústavodárné shromáždění, aby pozměnil katolickou církev tak, aby lidé, očištěný lid Kristův, vládli na zemi." (Nicolás Maduro, úřadující prezident a kandidát na prezidenta, Venezuela.)

Neděle 31. března 2013, Velikonoční
V noci nám evropští zloději ukradli jednu hodinu života.

Na Moravě leží 30 cenťáků sněhu, Beskydy hlásí 50 cm nového.

Ve Veselíčku na Přerovsku bourali tři zboření vejlupci. Přivolaná hlídka zjistila, že řidič (63) je – neřidič! Nemá totiž papíry. Zato nadejchal 2,57 promile.
Jeho společnice (70 let a 1,41 promile) chtěla s autem odjet, přičemž se poprala s policajty.
Do bitky se hodlal vložit poslední vejlupek (82, 1,29), ale když vystoupil z auta, upadl do sněhu a sám se nebyl schopen zvednout.
Dvojice spolucestujících skončila na záchytce, řidič-neřidič byl schopen odejít po svých. Případ bude mít dohru – neřidič řídil pod vlivem, jeho spolujezdci se dopustili přestupku neuposlechnutí.
Mrtvá Kočka: "Mladí ležáci, staří bouráci."

František (papež, Vatikán) dnes Svatopetrské náměstí opět vyprodal. (Agentury uvádějí 250 tisíc diváků.) Nejdříve zde vedl velikonoční mši, poté vyhlásil velikonoční poselství, načež udělil požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu). Letos revolučně pouze italsky. Tedy ne česky. Tedy ne v žádném jiném jazyku. Uživatelé tisíců minoritních jazyků se nemusí cítit ošizeni.
František samozřejmě vyzval k míru. Konkrétně v Izraeli, Sýrii či KLDR. Nově též v Mali. Středoafrickou republiku vynechal, protože tam nejsou přírodní zdroje, které by mohly být ničeny. Poté vyzval zejména vlažné věřící, aby "vpustili vzkříšeného Ježíše do svého života".

INRI má ale konkurenci: Hugo Cháves je dle jistého Nicoláse Madura nejen svatý, ale dokonce sám "Ježíš Kristus pro chudé". Už to štve i místní církev římskokatolickou:
"Ježíš není žádným společenským či politickým vůdcem nebo velkým umělcem, nýbrž samotným Bohem, který se učinil člověkem." (Jorge Urosa Savino, arcibiskup, Caracas.)
Ostatně Ježíšem je Hugo i podle jistého Ahmadíneřáda (!!!).
Madurovi se podařilo Chávesovo jméno po jeho smrti umístit do médií už asi pětitisíckrát. Sám se pasoval za Hugova apoštola.
Podle Nicoláse je opoziční kandidát na prezidenta Henrique Capriles vinen za kampaň proti přítomnosti kubánských lékařů, čímž se stal "dědicem Hitlera": "Kampaň proti Kubě je stejná jako kampaň proti Židům v Hitlerově Německu."
Mrtvá Kočka: "Kubánci nejsou Židi, vole."
Žena Moby Dicka: "Bohužel."

"Cítím, že se tento souboj proměnil v duchovní bitvu, protože ti, kdo ve Venezuele žijí, jej cítí jako možnost svrhnout vládu zla." (Henrique Capriles říká, že stoupenci Madura lžou, vydírají veřejnost a manipulují s ní.) Prarodiče Henrique Caprilese - Radonskiho utekli z Polska – před antisemitismem.
Mrtvá Kočka: "To si nepomohli…"

Americké stíhačky F-22, které jsou "neviditelné" pro běžné radary, přiletěly z Japonska na přátelskou pracovní návštěvu na americkou leteckou základnu Osan.
"Severní Korea nedosáhne ničeho vyhrožováním nebo provokacemi, které ji budou jen dále izolovat a které budou podkopávat mezinárodní úsilí o zajištění míru a stability v severovýchodní Asii." (US vojenské velitelství v Korejské republice.)
"Obáváme se, že vedle adekvátní reakce Rady bezpečnosti Spojených národů a společné reakce mezinárodního společenství se kolem Severní Koreje připravuje jednostranná akce, která zvyšuje vojenskou aktivitu v oblasti. Situace se tak může snadno vymknout kontrole a skončit v začarovaném kruhu." (Sergej Lavrov, ministr zahraničí, Ruská federace, takto už v pátek varoval před eskalací – Západ.)
Žena Moby Dicka: "Starého psa novému vytí nenaučíš."

Bank od Cyprus vymění 37,5 % vkladů nad 100 tisíc € za své bezcenné akcie. Zatím. Klienti se mohou těšit, že dostanou akcie až za 60 % svých vkladů! Zatím je mají ve vlastnictví – ale nejsou úročeny, a nemohou si je vyzvednout ani jinak s nimi manipulovat. Po válce se tomu u nás říkalo »vázané vklady«.
Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »vázané vklady«?"
Mrtvá Kočka: "Máš peníze, ke kterým nemůžeš, a seberou ti je až po pár letech."

Mnoho menších kyperských podnikatelů začalo propuštět, další vyplácejí platy snížené až o 30 % – prostě jen tolik, kolik mohou z bank vydundat, spokojení evropští mudrcové!
Mrtvá Kočka: "Kdy bude na Kypru zaveden lístkový systém?"

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickDiskuse


počet příspěvků: 3, poslední 8.4.2013 03:20

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.