23.10.2018 | Svátek má Teodor, Theodor


MOBY DICK: Drzé Rusko

18.4.2015

Trampoty pana Obavy, Putinovo štěňátko, kontrasledování Radky, bláznivá Blanka a bicykl značky Ukraina.

Sobota 11. dubna 2015

Během rutinní sledovací mise v mezinárodním vzdušném prostoru nad Baltským mořem byl 7. dubna americký výzvědný letoun oblažen velmi blízkým setkáním ruské stíhačky (okázalý průlet ve vzdálenosti kolem 100 metrů). Podobný incident proběhl už téměř přesně před rokem – 23. dubna 2014 – nad Ochotským mořem. Tehdy byl americkou stranou označen za „bezohledné zachycení“ a za „jedno z nejvíce nebezpečných leteckých setkání pro průzkumný letoun USA od dob studené války“.
„A bude hůř.“ (Moby Dick)

„Byl zachycen ruskou stíhačkou Su-27 Flanker za nebezpečného a neprofesionálního chování. Spojené státy pokládají otázku o tomto incidentu s Ruskem formou odpovídajících diplomatických a oficiálních kanálů.“(Eileen Lainez, mluvčá ministerstva obrany USA.)
„Chtěl bych zdůraznit, že let RC-135U vzdušných sil USA k ruským hranicím probíhal s vypnutým transpondérem, o kterém, v poslední době, tak rádi hovoří naši kolegové z NATO. Pokud jde o hodnocení profesionality našich pilotů, tak to je výhradně v kompetenci ruského velení. Ano, i „obyčejné“ lety mohou americká výzvědná letadla provádět pouze u hranic USA.“ (Igor Konašenkov, mluvčí ministerstva obrany RF)
„V souvislosti s incidentem nad Baltským mořem je třeba připomenout jeden detail: Rusko je baltská země, USA ne. Pokud nám budou říkat, že se jednalo o mezinárodní prostor, tak existuje jenom jediná odpověď: přestaňte s hysterií ohledně analogických ruských letů, které vydáváte za agresi a démonizujete Rusko.“ (Konstantin Kosačev, předseda Výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti.)

Vloni startovaly letouny NATO kvůli zachycení ruských bojových letadel více než ve 400 případech, čtyřikrát častěji než v roce 2013. Vzrostly zejména provokační průlety ruských strojů u hranic s Litvou, Lotyšskem a Estonskem.
„Litva, Lotyšsko a Estonsko? Je třeba připomenout jeden detail: Jsou to baltské země, ve kterých pod imperialistickou knutou nespravedlivě trpí zotročený ruský lid.“ (Konstantin Kosačev pro agenturu Muška na Zdi.)

*

Panamerický summýš v Panamě je poprvé zcela obsazen: Přijeli zástupci všech 35 zemí. US prezident Barak Obava si při zahájení srdečně potřásl rukou s kubánským prezidentem Raúlem Castrem, později pak setrvali v hodinovém „upřímném a plodném“ rozhovoru.
„Kuba už není hrozbou pro USA. Avšak zjevně budou přetrvávat hluboké a podstatné rozdíly mezi vládami našich zemí.“ (Barak Obava hovoří o „bodu obratu“)

Barak vyjme Kubu ze seznamu zemí, podporujících terorismus, bude postupně odbourávat americké embargo, a za to budou moci Američané jezdit na Kubu na dovolenou.
„Dívat se na své znárodněné majetky.“ (Mrtvá Kočka)
Pan Castro pravil, že četl knihy pana Obavy, a pochválil jeho „skromné“ či „pokorné“ (humble) založení.

Trampoty pana Humbla budou zjevně pokračovat. (Mrtvá Kočka)
„Pan prezident je čestný muž, který nenese odpovědnost za předchozí politiku Spojených států.“ (Raúl Castro,
předseda Státní rady (prezident) a Rady ministrů (premiér) Kuby,
první tajemník jediné povolené strany (komunistické, která má dle ústavy „vedoucí roli“),
nositel Leninova řádu a Řádu Říjnové revoluce,
exministr obrany, který dle pokynů sovětských stranických a tajných orgánů poslal kubánskou internacionální pomoc do Vietnamu, Etiopie a Angoly,
sponzor bolívarské Venezuely…)

US prezident si mne ruce, jak to dobře s Kubou zařídil.
My chceme taky zrušit embargo!“ (Mikuláš Maduro Morous, vůdce chcípajícího venezuelského socialismu)

„Pan americký prezident je…“ (Mrtvá Kočka)
„Kočko, drž se zpátky!“ (Slušná žena Moby Dicka)
„Spojené státy nebudou vězněm minulost, díváme se do budoucnosti. Nemám zájem o bitvy, které začaly ještě dříve, než jsem se narodil.“ (Barak Obava)
„Je. Korunovaný.“ (Žena Moby Dicka)

Neděle 12. dubna 2015

Čeští zajíci chcípají více než venezuelský socialismus. Na vině je především Babišova řepka, kterou nežerou a ve které se nemohou schovat. Pomohlo by prý znovuzavedení pěstování cukrové řepy.
„Ale to bychom nemohli podporovat kubánské soudruhy a jejich cukrovou třtinu.“ (Moby Dick)
„Moby, vzbuď se, to už 25 let neděláme!“ (Žena Moby Dicka)
„Teď podporujeme soudruhy z EU a jejich cukerné kvóty.“ (Mrtvá Kočka)

„Teď i Češi mají problém s oligarchy.“ (Foreign Policy o českém agrobaronovi, mediálním magnátu a ministru financí, který se hodlá stát premiérem, jistém panu „Babisconi“.)

*

Na Ďáblickém hřbitově má vzniknout Les vzpomínek. Nad nezpopelněným nebožtíkem by se vysadil strom. Takový rov by zůstal bez náhrobku. Cílem je, aby „zesnulý byl ve větším souladu s přírodou“.
„Takový ekopohřeb.“ (Žena Moby Dicka)
„Nechtěla bych zažít farmářský.“ (Mrtvá Kočka)

*

Italské lodi zachránily přes víkend 5.500 běženců.
„V nechtěné spoluipráci s libyjskými obchodníky s lidmy.“ (Mrtvá Kočka)

Pondělí 13. dubna 2015

Italské lodi nezachránily 500 lidí, s nimiž se převrhla přetížená loď. Neměla by se Evropa zase trochu víc zajímat o Libyi?
„To je italský problém.“ (Evropa)
„A řecký!“ (Řecko)
„My je všechny ubytujem, když se dostanou až k nám. A postavíme jim mešity.“ (Norsko a Švédsko)
„Přijeďte domů!“ (Izrael láká evropské Židy.)
„Doma je doma.“ (Muslimové v Evropě)

*

„Nevím o tom, že bych byla sledována., ani od nikoho z blízkých.“ ( Radka, první paní Nečasová u soudu kvůli špiclování vojenské rozvědky) Maximálně jí chodily hloupé esemesky, o nichž jí exmanžel pravil, ať je hodí za hlavu, takže je mazala.
Toto svědectví přitěžuje zpravodajské službě, která prý Radku chránila před Svědky Jehovovými. Člověk, kterého chrání tajná služba totiž musí být o svém sledování informován!

*


Carprezident Putin podepsal výnos, který ruší zákaz dodávek protiletadlových raketových systémů S-300 do Íránu. Tento vyspělý obranný protiletecký systém bude dodán cobydup. Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov už nevidí důvod zbrojního embarga – však se Západ minulý týden s Íránem dohodl, ne?
„Dohodl se na rámcové smlouvě, že se dohodne za další kvartál.“
(Žena Moby Dicka)

Rusko embargo stejně nedodržovalo, jak drze přiznal carský náměstek Sergej Rjabkov! RF už z Íránu kupuje levně ropu (kterou si nechává draho platit Západem) a to výměnou za ruské zboží (zbraně).
US prezident si stále mne ruce, jak to dobře s Íránem zařídil.
Přitom desinformační orgán Kremlu Sputnik (nedávno přejmenovaný z již profláklého názvu „Hlas Ruska“) ozřejmil Putinův úmysl titulkem: „Dodávkami S-300 Rusko zbavuje Vzdušné síly USA možnosti bojovat“
*

Mezinárodní pozorovatelská mise na Ukrajině konstatuje, že Ruská federace stále neuzavřela své státní hranice s Ukrajinou. Mohou tak přes ní volně procházet jak ruští mužíci, tak ruská vojenská technika.
5. schůzka nad (ne)výsledky minské schůzky chce dosíci toho, aby mezi „těžké zbraně“, jež se mají z ukrajinsko-novoruské fronty stáhnout, byly nově zařazeny i tanky…
„A já dosud, hloupá, myslela, že tanky patří mezi lehké ruční zbraně?“
(Žena Moby Dicka)

Úterý 14. dubna 2015

Benjamin Netanjahu, izraelský premiér, je včerejší zprávou o ruské dodávce zbraní presumptivně jadernému Íránu „zděšen“. Telefonoval Vladimirovi Vladimiroviči, slunku nejasnému, aby mu sdělil, že tento krok „zvýší agresi Íránu v regionu a povede k destabilizaci bezpečnosti na Blízkém východě“.
Připomínáme, že tím Putin porušil dohodu s Izraelem z roku 2007, který mu za to, že ty rakety nedodá, věnoval zdarma okrsek „Russian Compound“ v Jeruzalémě.

„S-300 je čistě obranná zbraň, která neohrožuje žádnou zemi v regionu, samozřejmě včetně Izraele.“ (Sergej Larvov, ministr zahraničí RF) Pořízení moderní protivzdušné obrany Íránem je prý tuze aktuální – jak tomu svědčí vývoj v Jemenu, kde tamní šíitští povstalci jsou terčem náletů koalice sunnitských států.
„V obraně před íránskými Revolučními gardami, mizero.“ (Mrtvá Kočka)

Mírové rakety ochrání mírový atom před izraelskými agresory.
„Rusko povede svůj jaderný útok na Západ cizíma rukama. A pracuje na tom už od doby, co se stal jeho vůdcem ten kágébák.“ (Moby Dick)
„A co teď s těmi ruskými nemovitostmi v Jeruzalémě?“ (Žena Moby Dicka)
„Znárodnit.“ (Mrtvá Kočka)

*

Minulý týden jsme psali o zahájení stavby dvou úseků D3. Oba úseky mají být zprovozněny za tři roky, v březnu 2018. Jeden úsek měří pět, a jeden tři kilometry. Ano, tři kilometry za tři roky. K tomu nám napsal čtenář: „Dé trojka měla mít jeden úsek postavený v jednom tahu za šest let. Teď je to rozděleno na šest úseků. A každý ten úsek se bude stavět až šest let, hezky jeden po druhém...“

*

Opozice se pokusila svrhnout pražskou primátorku.
„Adriana Krnáčová je patrně horším primátorem než Pavel Bém.“ (Bohuslav Svoboda, exprimátor, ODS)
„Bém byl arogantní, ale měl vize. Paní Krnáčová je arogantní, ale vize nemá.“ (Václav Novotný, předseda klubu TOP 09)
Andrea si stěžuje na „antibabišovský džihád“.
„Ta paní postrádá empatii a sociální inteligenci.“ (Žena Moby Dicka)
„Je buran.“ (Mrtvá Kočka)

*

Babisconi odletěl do New Yorku. Jednat s investory a politiky. Letenky si uhradil sám, poněvadž letí se svou partnerkou, tak aby nebyly řeči. Hořekuje, že do NY nic z Prahy neletí přímo.
„Inu, ČSA, dříve státní podnik, řízený ministerstvem financí, létá raději do Ruska...“ (Žena Moby Dicka)

Cesta pana místopředsedy vlády (ANO) je srovnávána svým rozsahem a kvalitou s již zapomenutou průnikovou cestou již zapomenutého premiéra Vladimíra Špidly.
„Babišovým tiskem.“ (Mrtvá Kočka)

*

Exministr financí a presumptivní předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se stal účastníkem nehody na D1, kterou nezavinil. Nikdo nebyl zraněn. Policejně ověřeno: Mirek byl střízliv!

*

Pracovník tajné vojenské služby před soudem objasnil, jak funguje tajná vojenská služba. Je to tajné, takže to nesmíme vědět.
Mysleli, jsme, že vojenskou rozvědku úkoluje vláda. Ta o sledování exmanželky expremiéra nevěděla. Nevěděl o tom ministr obrany, nevěděl o tom premiér, nevěděla o tom ani chráněná osoba. takže víme, jak vojenská rozvědka funguje!
„Nezákonně.“ (Mrtvá Kočka)

Středa 15. dubna 2015

"Nevím, jak jste přišli na to, že probíhalo nějaké sledování? Žádné sledování neprobíhalo. K žádné nezákonné činnosti podle mého nejhlubšího přesvědčení nedošlo, tudíž nemůžu být stíhán ani já, ale ani další obžalovaní.“ (Petr Nečas, expremiér, ODS)
„Víme o tom, protože to prozradili zpravodajci, kteří byli tím úkolem pověřeni svými nadřízenými.“
(Žena Moby Dicka)

Radka byla sledována možná kvůli vrkočení kolem nákupu gripenů a dalšímu „nespecifikovaném nebezpečí“. A vlastně, ani ji nikdo nesledoval, tajní vojáci ji „kontrasledovali“. A to tak tajně, že o tom nevěděla. Pouze zjišťovali, zda ji nehrozí nějaké nebezpečí.
„Rozvodu.“
(Mrtvá Kočka)
„Obhajoba se nějak vyvíjí, nakonec se dozvíme, že jehovisti přiletěli na gripenech.“
(Rostislav Bajgar, státní zástupce)

Čtvrtek 16. dubna 2015

V 10:00 místního času se v Izraeli rozezněly sirény. Celá země se na dvě minuty zastavila k uctění památky šesti miliónů zavražděných Židů. Zároveň se vzpomíná i na statečnost židovských bojovníků. Je Jom ha-šoa, výroční den povstání varšavského ghetta.

*

Zemřel expremiér Stanislav (Standa, Sranda premiér) Gross (45), vděčný objekt našich komentářů. Soustrast rodině.

*

Tunel Blanka otevřen! Jen na pár hodin a jen pro cyklisty. Akce sdružení AutoMat se neobešla bez srážek a zraněných.
„Někteří cyklisté jezdili v Blance jako blázni, pouštěli to dolů hlava nehlava.“ (Nejmenovaný reportér deníku Metro) Zraněné odvážely sanitky.
„A ty sanitky už Blankou můžou jezdit?“ (Moby Dick)
Asi jen při této příležitosti. Ale – mohli bychom všichni. A už dávno!

*

Vladimir Vladimirovič opět zneužil státní média k sebepropagaci. Pořad „Přímá linka s Vladimirem Putinem“ (“Volejte prezidentovi“ aneb „Hovory z Kremlu“) trval čtyři hodiny a deset minut, a soudruh car v něm odpověděl na téměř všechny dotazy, jichž mu ruský lid zaslal asi čtyři miliony. (V televizi se tvářili, že jde o přímé telefonáty, na něž padaly nepřipravené odpovědi)
„Stalin tiše závidí.“ (Mrtvá Kočka)

VVP stanovil podmínky pro obnovení normálních vztahů se západními státy:
„Nebyli jsme to my, kdo tyto vztahy ničili, my vždycky hájíme normální vztahy se všemi státy, jak na Východě, tak i na Západě. Nesmíme se nafukovat, na někoho se zlobit, nebo se stranit a izolovat – to jsem neustále opakoval. Chceme spolupracovat, jsme na to připraveni a budeme to dělat i přes postoj některých vedoucích činitelů jednotlivých zemí. S těmi, kdo chtějí pracovat s Ruskem, bude Rusko spolupracovat ve všech sférách – humanitní, ekonomické a také v oblasti vzdělání a umění.“ (VVP)
Rusko nepokládá nikoho za nepřítele. Ale! Podmínkou pro obnovení vztahů se Západem je „respektování Ruska a jeho zájmů“.
A jaké jsou zájmy Ruska?
„Zničit Západ!“ (VVP pro MnZ)

Putin reagoval i na několik „neobyčejných otázek“. Třeba: „Kdy se vylížeme ze svrabu, Vladimire Vladimiroviči?“
»Byli jsme nuceni potýkat se s určitými zahraničněekonomickými omezeními+ a to se tou či onou měrou projevilo na tempu růstu, na našem rozvoji. Avšak to, co v podstatě vidíme, je, že rubl zpevňuje++ a fondové trhy rostou. Podařilo se nám zabránit roztáčení spirály inflace+++. Když se nám podaří udržovat stabilní vnitropolitickou situaci++++, pak se nemusíme ničeho obávat. Rusko bude potřebovat zhruba dva roky+++++ na to, aby překonalo krizi.«

Poznámky a vysvětlivky Mnz:
+ jaro, léto, podzim, zima a agresivita USA
++ o kladnou nulu
+++ 12 %
++++ agenti Západu musí být zlikvidováni
+++++ dosažení blahobytu se již objevuje na horizontu

VVP nebude poroučet plukovníkovi na penzi, aby své ženě pořídil štěňátko, avšak druhoválečnému veteránovi hrdě odvětil na nečekaný dotaz „Kdo jsou dnes ruští spojenci v boji proti fašismu?“ takto:
„Armáda a válečné námořnictvo.“ (carové VVP I. a Alexandr II.)

Poznámka: Alexandr II. Nikolajevič vládl Rusi v letech 1855-1881, a na rozdíl od jiných carů ruské samoděržaví alespoň částečně liberalizoval. Například zrušil nevolnictví.

Pátek 17. dubna 2015

"Doufám, že žádné problémy nebudou. Nemyslím si, že naši politici a naše vedení ponechají tuto otázku bez pozornosti. Nejde přece o velké peníze. Kdyby dokonce poslanci Jurčenkovi řekli: „Pomoz, jak můžeš“, Jurčenko by určitě dal na tuto cestu peníze, dokonce ze svých poslaneckých prostředků“ (Sergej Jurčenko, člen výboru Státní dumy Ruska pro sociální politiku)
Desinformační orgán Kremlu Sputnik uvádí, že česká vláda snížila výdaje této Mlhošovy cesty „na 12 tisíc USD místo plánovaného 25,5 tisíce.“ Zamlčela však, že místo dvou dnů, resp. dvou nocí, stráví pan stádní prezident v Rusku jen jeden den, přesněji bude se platit jen jeden nocleh...

*

Z Ruska se do Evropy chystá banda nacionalistických motorkářů, aby oslavili vítězství Rudé armády z roku 1945.
„Berlínem rozhodně neprojedou – jako konvoj.“ (Nejmenovaný zdroj zaslechla MnZ)
Takhle – pokud požádají berlínskou policii, tak neuspějí. Avšak ještě nepožádali.
„Pěkný ruský nacionalisti – na amerických harlejích!“ (Moby Dick)
„A jakou značku ruského motocyklu bys jim navrhoval?“ (Žena Moby Dicka)
„Bicykl značky Ukraina.“ (Mrtvá Kočka)

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickČeské porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.

Diskuse


F. Lesniak
10:26
19.4.2015

I. Schlägel
8:21
22.4.2015

J. Krásenský
18:57
18.4.2015

J. Krásenský
18:57
18.4.2015

počet příspěvků: 4, poslední 22.4.2015 08:21

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.