19.6.2019 | Svátek má Leoš


MOBY DICK: Apartní byt

16.4.2007

Luxusní dovolená v pronajatém apartmá

******************************************************************

Sobota 7. dubna 2007

Vyrážíme se ženou na jarní oddechovou dovolenou. Tentokrát se hodláme rozšoupnout. Nejedeme do penzionu ani do hotelu, ale rovnou do apartmá na Horní Úsečky. Vlastně jsou tu nově postavené obytné domy, které jsou plny takovýchto apartních bytečků k rekreačnímu pronájmu.
Neberu si protentokrát ani prodlužovačku, ani vlastní lampičku, natož ramínka.

Neděle 8. dubna 2007

Skříně jsou ramínek plny, ale žárovky jsem si s sebou vzít mohl. Jak je tu všechno v širém okolí zapojeno na elektřinu, tak kolísá její napětí a žárovky rychle odcházejí. Zatím praskly jen dvě.

Pondělí 9. dubna 2007, velikonoční

Elektřina vytápí tunový bojler, ze kterého se horká voda rozvádí do etážového topení. A taky do sprchy. Dnes jsem se v ní opařil jen trochu a o rozpálené potrubí s horkou vodou se spálil jen nepatrně. Škodaže tu není termoregulační baterie. Ale, pravda, ta je trochu dražší. Majitel zřejmě ušetřil - aby měl na účet za elektriku!
Při sprchování jsem téměř vytopil koupelnu, protože sprchový kout se zavírá dvěma dveřmi, které jdou k sobě v pravém úhlu. A ty - pochopitelně - nedoléhají. Ale asi byl tenhle sprchový kout taky levnější.

Úterý 10. dubna 2007

V noci ještě mrzne a v ložnici je zima. Tady podlahové topení není, jako v pokoji. Kde je umístěno tepelné čidlo regulátoru. Takže když si chci přitopit v ložnici, musím přetopit v pokoji. Anebo tam pořádně vyvětrat!

Středa 11. dubna 2007

Zdá se, že majitel bytu za tři miliony se rozhodl ušetřit i na vybavení. Takže židle se už ve své druhé sezoně používání rozklížily. Při sledování televizních zpráv o počasí se tedy sesuneme na sedací soupravu. Neustále z ní sjíždíme, protože sedáky jsou nakloněné. A křesla nemají područky. Ony to totiž nejsou křesla a gauč, ale přeumně zalomené a složené rozkládací postele.
Když už o té televizi - je pěkná, stereofonní. Ale má jen čtyři programy, které se chytí na její anténu. V objektu s asi sedmdesáti byty není rozveden satelitní příjem.

Čtvrtek 12. dubna 2007, Mezinárodní den kosmonautiky

Ložnice je poměrně prostorná, proto zamrzí, že postel je úzká. Nemůžeme v ní ležet s manželkou oba na zádech, protože to bychom se mlátili lokty. Bohužel má tato postel jedinou houpavou matraci, takže když se jeden z nás převaluje, rozvlní i toho druhého. Naštěstí nepřepadneme přes pelest, protože jsme do matrace hluboce ponořeni.

Pátek 13. dubna 2007

Na podlaze apartmá je všude dlažba bez koberce. Jednak je to kvůli podlahovému topení a pak pro snadnou údržbu. Každý zvuk se pak rozléhá jako v nějaké betonové jeskyni. Pardon - příčky jsou sádrokarton.

Sobota 14. dubna 2007

Dovolenou jsme si nakonec užili. Jenom bychom si pro svůj příští pobyt na Horních Úsečkách příště vybrali raději zase penzion. Jenže ten je už na rok dopředu vyprodaný. Kým?
Majiteli apartmá.
Ti ve svých rekreačních bytech při své dovolené nebydlí, připadali by si prý jako v paneláku. Jenom je pronajímají...

********************************************************

Co si zapsal Moby Dick
minulý týden: Kdo je tady rasista?
předminulý týden: Apríííl!

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Ale kde ji prodávají, nevím. Stojí 199,- Kc.
Avšak můžete si knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz, pak ješte doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od 29. října 2005 do současnosti naleznete v rubrice Šamanovo doupě, část od března 2003 do 29. 10. 2005 je možno nalistovat v předcházejícím archivu.

Podněty, připomínky a výkřiky ctenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz . Předem děkuji!

Případně si poslužte komentářem.
>>:))

**************************************************Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


R
15:23
16.4.2007

Starej
10:43
16.4.2007

pp
15:05
16.4.2007

gerontusinza
9:23
16.4.2007

clay
8:46
16.4.2007

počet příspěvků: 5, poslední 16.4.2007 03:23

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.