28.5.2018 | Svátek má Vilém


MINIPOVÍDKA: Trezor

2.2.2018

Karel Gott zase jednou vystupoval ve Slaném. Hlediště bylo narvané dívkami, které hltaly každý zpěvákův pohyb a oceňovaly každý jeho tón. Zlatým hřebem programu byl jako vždy okamžik, kdy si božský Kája vybral jednu z nich a zpíval jen pro ni. Tentokrát si vybral blondýnku s červenou mašlí ve třetí řadě a věnoval jí píseň „Jdi za štěstím“. Když koncert konečně ukončil, prodral se davem obdivovatelek k autu a odcestoval do Jevan. Usnul téměř okamžitě.

Ráno se probudil, vykoukl z okna a zjistil, že je teplý a slunečný den. Vzal si tedy plavky a ručník a šel se k rybníku vykoupat. Několik žab před ním žbluňklo do vody. Za zády mu v lese kukala kukačka a bubnoval datel, hladinu čeřily divoké kachny, jinak bylo ticho. To potřeboval. Nejdříve plaval ouško, potom naznak a několikrát se potopil a vypouštěl ústy bubliny. Trvalo mu dlouho, než se koupání nabažil.

Na břehu ho však čekalo překvapení - u jeho svršků čekala včerejší blondýnka z třetí řady. Tvrdila, že bez něho nemůže žít a že si něco udělá, když ji nebude mít rád. Gott byl z toho celý otrávený, nicméně dívce nabídl, že s ní posnídá a rozumně s ní celou záležitost prohovoří. Od rybníka pak odešli společně.

Dívku od té doby nikdo neviděl a Veřejná bezpečnost začala po ní pátrat. Na základě výslechu kamarádek se kriminalisté přesunuli do Jevan. Poblíž Gottovy vily objevili červenou mašli a kruh kolem Zlatého slavíka se neúprosně stahoval. Byla to citlivá záležitost, ale nakonec došlo k domovní prohlídce.

„Co je tady v tom trezoru?“ otázali se.

„Rodinné památky, šperky po babičce,“ zašeptal zpěvák a zbledl jak křída.

„Otevřít!“ rozkázali.

Gottovi se nechtělo, ale musel poslechnout. Z trezoru se vysypaly části dívčího těla a podezřelý se zhroutil.

Soudní síň byla přecpaná jako v divadle ve Slaném a drtivou většinu diváků tvořila znovu děvčata. Tentokrát však Gottovi do zpěvu nebylo. Hájil se tvrzením, že dívka se v jejich vile chovala zhůvěřile, ale tím soudce neobměkčil. Napařili mu 20 let natvrdo a Zlatým slavíkem se stal opět Matuška.Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?
Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?

Svého biologického otce vídá syn jednou měsíčně, ale myslí si, že to je jen kamarád, který si s ním hraje a dává mu dárky k narozeninám. Jak co nejlépe vysvětlit synovi situaci?

Diskuse


J. Sinnreich
18:56
2.2.2018

A. Alda
14:35
2.2.2018

S. Rehulka
12:43
2.2.2018

P. Dvořák
5:16
2.2.2018

M. Krátký
11:02
2.2.2018

počet příspěvků: 5, poslední 2.2.2018 06:56

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.