25.5.2019 | Svátek má Viola


MEJLEM: Koncert pro Wakitaku

6.2.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Na počátku února (7.2.2011 od 19:30) se v pražské čajovně Rybanaruby [www.rybanaruby.net] potkají Jana Šouflová [www.maffet.cz] a duo Druga [www.bandzone.cz/druga], aby společným benefičním koncertem podpořili o. s. Wakitaka [www.wakitaka.com] a tím i vzdělávání ve stejnojmenné základní škole uprostřed afrického státu Uganda.

O. s. Wakitaka vzniklo za účelem podpory dětí studujících ve stejnojmenné základní škole v Ugandě. Ve sdružení neexistují žádné administrativní poplatky či placené funkce a odměnou všech, kteří jsou jakýmkoli způsobem součástí, je hřejivý pocit smysluplné činnosti. Cílem občanského sdružení Wakitaka je umožnit co nejvíce dětem dosáhnout co nejkvalitnějšího a úplného základního vzdělání.

Vesnice Wakitaka se nachází ve východní části afrického státu Uganda, 85 km od hlavního města Kampala a 5 km od města Jinja. Je známá pro svou krásnou přírodu s kopci, které vesnici obklopují. Nachází se kousek od Viktoriina jezera, 10 km od prameniště Nilu a v blízkosti Bujagali vodopádů. Význam slova Wakitaka v jazyce "Lusoga” znamená zemina a oblast dostala toto jméno proto, že se při dešti místní půda mění ve všudypřítomné lepkavé bahno, které vás doslova přilepí k zemi.

Koncert v čajovně Rybanaruby pořádá duo Druga, kterou tvoří kytarista a zpěvák Lukáš "Vořech" Pokorný společně se zpěvačkou a flétnistkou Anetou "Arakangou" Ransdorfovou. Slovo "druga" pochází ze staroslověnštiny a je duem velmi volně překládáno jako "přátelství". V autorsky vlastních písních se vrací do pohanských časů nebo vypráví příběhy starých pověstí. Projekt se narodil v roce 2010 a benefiční koncerty tvoří část základní myšlenky, v níž se oba hudebníci snaží spojovat hudbou diváky i uměním přinášet pomoc tam, kde je zrovna potřeba.

Svůj recitál si pro koncert připravuje i harfenistka Jana Šouflová, která patří k průkopnicím znovu objevujícím folkovou harfu. Svou snahu vrátit tento tradiční nástroj bardů a trubadúrů zpět k lidové písni započala s Harfovou společností, která se po řadě koncertních let přerodila v kapelu Harpa Vieja!, s níž hraje dodnes. Na svých autorských sólových recitálech vybírá nejen z tradičního harfového repertoáru z Bretaně nebo Skotska, ale i z českých a moravských lidových písní. Nově se obrací i k japonskému nebo čínskému folklóru.

V rámci obou recitálů proběhne burza i povídání se zástupci o. s. Wakitaka. Vše se odehraje v útulném prostředí čajovny Rybanaruby (Mánesova 87, Praha 2) a celý výtěžek vybíraný formou veřejné sbírky bude poslán do školy ve vesnici Wakitaka. Všichni účastníci koncertu se na vás těší.

  • www.bandzone.cz/druga
  • www.wakitaka.com
  • www.maffet.cz
  • www.rybanaruby.net
Jana Šouflová


ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...