19.4.2018 | Svátek má Rostislav


MÉDIA: Reportéři ČT - pořad bez znalostí

3.4.2017

Andreje Babiše nemusím a nevolím. To na úvod. Ale pořad o něm na ČT v pořadu Reportéři dne 27. 3. 2017 opět překonal několik stupňů nesmyslů na téma „etické podnikání“.

Princip Babišova podnikání je „levně nakupovat a draze prodávat“. K tomuto cíli přispívá Babišovi i stát na dotace pro „ekologická řepková paliva“. Mimochodem, nejsou ekologická, protože se při výrobě řepkového oleje přimíchávaného do nafty pro dieselové motory spotřebuje velké množství energie, takže je to tak +- nula. Nejsou ani šetrná k motorům, neb každý motorista s dieselem ví, že nesmí do nádrže lít naftu s vysokým obsahem biosložek. To ale není žádná vina Babišova impéria, ale nesmyslné „ekopolitiky“ v EU.

V pořadu Reportéři však šlo o Babišův obchod při nákupu svého impéria koncem devadesátých let. Koupil 10% akcií firmy za asi 2 miliony korun, zatímco majetek firmy dosahoval mnohaset milionů (přesná čísla lze zjistit v inkriminovaném pořadu zde). Reportérka se podivovala nad tím, že Babiš koupil levně a přitom jen majetek firmy byl o dva řády vyšší. Ta firma měla ale dluhy, a ne malé. Stát jí proto, jako většinový akcionář, oddlužil. A tak přišli dámy a pánové v redakci na to, že kdyby stát při prodeji akcií Babišovi požadoval vyšší cenu za akcie, nemusel společnost tolik oddlužovat. To vše se dělo za vlády Miloše Zemana s ministrem financí Mertlíkem. Zdá se tedy, že vazby Zeman-Babiš už mají mnohem delší časový horizont a sahají až do doby konce devadesátých let minulého století.

O co jde. Babiš by nekoupil akcie, pokud by podnik zůstal zadlužený. Hodnota firmy se započtením dluhů tak skutečně nemusela být mnohem větší než pár milionů korun. Babiš došel k závěru, že pokud stát firmu oddluží, že do ní za několik milionů vstoupí a dokáže z ní udělat ziskovou firmu. To udělal. Vysvětlete ale reportérům ČT co je to podnikání a že někdo neumí (stát) a jiný umí (Babiš). Konec konců nejbohatší člověk světa podle časopisu Forbes Bill Gates začínal s pár dolary a dnes se jeho majetek oceněn na 86 miliard dolarů.

Závěr je jednoznačný - reportéři a reportérky ČT nemají ani páru o tom, co je to podnikání a jak se lze v životě dopracovat k miliardám korun. Jen přiživují závist. Babiš dokázal uspět v kapitalismu i jako bývalý nomenklaturní kádr KSČ a jako možný spolupracovník StB, což slovenský soud nepotvrdil a stačilo mu svědectví bývalých estébáků, že Babiš vědomě s StB nespolupracoval. To jen dokresluje úroveň soudního systému v obou částech bývalého Československa a považuji to za mnohem skandálnější než údajně „neetické“ podnikání Babiše.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czrecenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Diskuse


T. Kočí
11:32
3.4.2017

J. Šimek 066
11:20
3.4.2017

S. Ševeček
10:39
3.4.2017

P. Götze
RE
10:39
3.4.2017

J. David
10:18
3.4.2017

Č. Berka
9:26
3.4.2017

J. Kindl
9:47
3.4.2017

J. Lepka
11:08
3.4.2017

P. Dvořák
4:01
3.4.2017

počet příspěvků: 26, poslední 3.4.2017 11:00

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.