23.5.2018 | Svátek má Vladimír


MÉDIA: Jak se dělá panika?

24.5.2014

Snadno. Stačí, aby se některý z "novinářů" například dověděl, že Povodí Vltavy pra­cuje na studii zaměřené na posouzení možnosti významného omezení škod na majetku při katastrofálních podvodních (například jako v roce 2002) snížením hladiny vybraných pře­hrad, případně jejich úplným vypuštěním.

Nevím, co si pod pojmem studie představují někteří novináři, ale studie ve skutečnosti představuje odborné "zamyšlení" nad možnostmi, které při řešení problému přicházejí v úvahu, byť některé skutečně jen v teoretické úrovni. Například lidé, kteří řídí skupiny odborníků při jedinečném typu hledání nejrůznějších, obvykle technických řešení, při takzva­ném brainstormingu, vědí, že i z prvního po­hledu "šílený" nápad může v ostatních přísedících vyvolat pozitivní reakci, která nakonec vede k přijetí optimálního řešení.

Z tohoto hlediska je jen dobře, že odborníci pracující na studii pro Povodí Vltavy zva­žují i alternativy, které jsou krajní a třeba v praxi nakonec nepoužitelné. Vždy je lépe mít co zvažovat.

Vzhledem k tomu, že škody způsobené povodněmi v České republice za uplynulých 14 let překročily 170 miliard korun, jistě stojí za to o možnostech omezení těchto ztrát uvažovat. Jenomže to bychom nesměli mít zejména mezi redaktory našich televizí tolik "investigativců", kteří hned běhali po krajině a zejména od podnikatelů z oblasti orlického jezera sbírali reakce na informaci, že přehrada Orlík má být již v blízké budoucnosti zcela vypuštěna. Co asi vyslechli, si jistě dovedete představit. Některé z příspěvků proto pro jistotu budou vysílat až po 22. hodině.Grafton Recruitment Praha
PROJECT MANAGER - JUNIOR

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Diskuse


R. Tichý
7:48
24.5.2014

Š. Hašek
0:39
24.5.2014

J. Jurax
0:57
26.5.2014

počet příspěvků: 4, poslední 26.5.2014 12:57

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.