21.5.2019 | Svátek má Monika


LITERATURA: Postkatastrofickou sci-fi Levá ruka boží vydá Knižní klub

8.1.2010 9:05

TOPlistLevá ruka boží přináší dobrodružný příběh o životě, jeho smyslu a poselství, o víře, lásce a přátelství v drsném světě, jenž se ocitl kdesi mezi dvěma katastrofami. Je první částí třídílné série, která má všechny předpoklady stát se mezinárodním bestsellerem.

Levá ruka boží Paul Hoffman Left Hand of GodAnotace:

Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo – místo, kde není vítána naděje ani radost. Většina jejích (téměř výlučně mužských) obyvatel tam byla přivedena v raném dětství proti vlastní vůli, kterou snad kdysi měli. Teď trpně přežívají pod hrůzným režimem lordů vykupitelů, jejichž krutost a surovost má jediný cíl – službu ve jménu Oběšeného vykupitele.

V celém komplexu svatyně se nikdo dokonale nevyzná, tak rozsáhlý a spletitý je labyrint jeho chodeb – chodeb naplněných pachem staletí starého náboženského zápalu.

A v jedné z těchto chodeb stojí chlapec, dívá se ven temným oknem a pozoruje nejnovější skupinku nešťastníků, kteří do tohoto pekla přibyli. Je mu čtrnáct nebo snad patnáct let – jistě to neví ani on sám, ani nikdo jiný. Své skutečné jméno už dávno zapomněl, teď mu však říkají Cale. Ze svého předchozího života si na nic nevzpomíná a o tom budoucím nic neví...

Seznamte se s andělem smrti.

Paul HoffmanO autorovi:

Jako pravděpodobně jediný romanopisec své generace, který se narodil ve světle petrolejové lampy, strávil Paul Hoffman značnou část dětství na letištích po celém světě, kde sledoval, jak jeho otec – průkopník sportovního parašutismu a mistr Evropy – vyskakuje z letadel. Po dlouhé bitvě s anglickou školskou soustavou, během níž se úporně bránil pravidelné školní docházce, byl přijat ke studiu angličtiny na oxfordské New College poté, co ho žádná jiná univerzita nepřipustila k přijímacím pohovorům. Po promoci vystřídal více než dvacet zaměstnání, pracoval například v sázkové kanceláři, jako poslíček jedné obchodní banky v londýnském City či jako učitel. Dělal také vrchního filmového cenzora Britského úřadu pro filmovou klasifikaci.

Svůj první román, The Wisdom of Crocodiles (Moudrost krokodýlů), psal třináct let. Mimo jiné v něm předpověděl návrat mezinárodního terorismu v jedenadvacátém století a přesnou podobu kolapsu světového finančního systému. Část tohoto románu byla zfilmována s Judem Lawem a Timothym Spallem v hlavních rolích. Druhý román, The Golden Age of Censorship (Zlatý věk cenzury), komediální příběh s prvky černého humoru, v němž využil svých zkušeností z práce filmového cenzora, vyšel roku 2007. Je rovněž tvůrcem či spolutvůrcem scénářů ke třem natočeným filmům a spolupracoval například s Francisem Fordem Coppolou.

Další info (včetně traileru) naleznete na knizniweb.cz.

Pavel MedekSlova překladatele:

První díl Hoffmanovy důmyslně koncipované trilogie působí mezi současnou sci-fi produkcí jako báječné pohlazení svěžího vánku a zároveň připomínka úžasných časů takzvaného "zlatého věku". Čtenáři se dostává do rukou strhující akční příběh, odehrávající se v dokonale propracovaném a do nejmenších detailů promyšleném budoucím světě, budujícím novou civilizaci po nespecifikované, zřejmě jaderné pohromě. Postavy, prostředí i děj, vše je popsáno nesmírně věrohodně a poutavě a výsledkem je postkatastrofický román, od něhož je skutečně téměř nemožné se odtrhnout. Atmosférou ho lze přirovnat ke klasickému "Chvalozpěvu na Leibowitze" Waltera M. Millera, zápletkou a napětím ho ještě předčí. Povinná, přitom včak radostná četba pro všechny příznivce sci-fi.

Slova autora:

Autor: Paul Hoffman
Název: LEVÁ RUKA BOŽÍ (The Left Hand of God)
Vyšlo: 12. ledna 2010, Knižní klub
Redakce: Michal Hrnčíř
Překlad: Pavel Medek
Obálka: originální (autor Peter Bergting, upravil Miloslav Disman)
Počet stran: 416
ISBN 978-80-242-2600-2
Doporučená cena: 349 Kč (299 Kč klubová)

Jana Jůzlová


Diskuse


ada
22:01
14.1.2010

tlustý zlý strýc Leon
23:57
10.1.2010

Jan Vaněk jr.
15:42
11.1.2010

tlustý zlý strýc Leon
1:06
12.1.2010

počet příspěvků: 10, poslední 5.2.2010 01:36
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...