20.5.2019 | Svátek má Zbyšek


LITERATURA+FILM: Velké vesmírné cykly 01 - Vesmírné odyseje

1.3.2011

TOPlist"A jelikož v celé galaxii nenalezli nic drahocennějšího nad myšlení, povzbuzovali jeho zrod, kde jen mohli. Stali se rozsévači na hvězdných lánech; zasévali a někdy i sklízeli.
A jindy, bez hněvu a lítosti, se nevyhnuli ani plení.
"

Clarkův cyklus Vesmírných odysejí určitě není nejlepším vesmírným cyklem, který u nás vyšel, není ani nejrozsáhlejším či nejpropracovanějším – ale rozhodně je nejznámějším.

Přece jenom jméno Arthura C. Clarka je určitě povědomé i mimo science fiction komunitu, a navíc dva romány tohoto cyklu byly zfilmovány. Jeden z těchto filmů byl promítán v českých kinech již na přelomu 60. a 70. let minulého století, a v druhém se v epizodní roli mihl Jan Tříska.

Leč navraťme se zpět ke kořenům (pravděpodobně) nejslavnějšího vesmírného cyklu všech dob.

Pokračování článku...

Jiří Halama


Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...