23.4.2018 | Svátek má Vojtěch
LITERATURA: Ediční plán nakladatelství Laser-books - science fiction

13.1.2010 0:05

Laser-books sci-fi edicelaser-booksTOPlist

SCIENCE FICTION

Science fiction je jako žánr v posledních letech možná zastíněn záplavou fantasy, ovšem to zdaleka neplatí pro nakladatelství Laser-books, v němž tradičně chystáme řadu zajímavých SF titulů. Edice se v posledních letech rozčlenila na nezařazené tituly a ty, které vycházejí pod hlavičkami Mistrovských děl SF, Moderních děl SF, případně Autorských profilů. Pokaždé se však pro vás najde něco zajímavého...

Hyperion Kantos Dan SimmonsDan Simmons: Kantos Hyperionu

Stěžejním titulem edice bude pro následující rok jistě vydání Kantosu Hyperion od Dana Simmonse. Jedno z nejzásadnějších děl žánru vyjde vázaně, přičemž kniha bude obsahovat romány Hyperion a Pád Hyperionu. Opět se tedy vrátíme na planetu Hyperion, kde mimo dosah zákonů Hegeminie Člověka čeká bytost zvaná Štír. V předvečer Armageddonu, kdy se celá Galaxie připravuje k válce, nám cestu zpříjemní nezapomenutelné příběhy poutníků k Hrobkám Času.

Ender ve vyhnanství Orson Scott Card pokračování Enderovy hryOrson Scott Card: Ender ve vyhnanství

Ano, dočkají se i příznivci Andrewa Wiggina, tentokrát v přímém pokračování proslulé Enderovy hry, ovšem mnohé bude doplněno i ke Stínové sérii. Dvanáctiletý Ender je po svém vítězství nad mimozemským nepřítelem prohlášen za hrdinu, ale vlády stojící v opozici k vesmírné flotile se ho snaží vylíčit jako netvora. Jako čestný guvernér jedné z nově založených vesmírných kolonií se snaží vrátit k normálnímu životu a přitom přemýšlí o roli, kterou sehrál při zabití tisíců lidí i celé mimozemské civilizace.

Vacuum Diagrams Stephen BaxterStephen Baxter: Vakuové diagramy

Po dlouhé době, která uplynula od vydání románů Vor, Proud, Časupodobné nekonečno a Prstenecbychom se opět rádi vrátili k převratnému cyklu Xeelee, jenž je plným právem pokládán za učebnicový příklad nové vlny britské space opery. Ve sbírce vyjdou příběhy, které cyklu významným způsobem doplňují a kdo zná povídkovou tvorbu Stephena Baxtera, ví, že skutečně je, na co se těšit.

Pastwatch the Redemption of Christopher Columbus Orson Scott CardOrson Scott Card: Stráž minulosti

Příběh s podtitulem "Vykoupení Kryštofa Kolumba" sice není nejznámějším Cardovým románem, mnozí ho však pokládají za vůbec nejvyzrálejší a dokonce nejlepší (a to mluvíme o autorovi Enderovy hry nebo Mluvčího za mrtvé!). Každý ví, jak zničující účinek mělo objevení Ameriky na tamní domorodé obyvatelstvo. Představte si tedy, že vědci z budoucnosti tuto tragédii pečlivě prostudovali a rozhodli se tok dějin změnit. Nejdříve je však nutné zjistit, co vlastně pohánělo Kolumba tak silně v jeho objevitelské snaze.

Robots have no tails Henry KuttnerHenry Kuttner: Roboti nemají ocas

Kuttnera jsme u nás měli možnost poznat jako výborného autora kratších prací, my se však zaměřili na jeho početné povídkové cykly a rádi bychom pro vás na každý rok něco pěkného připravili. Tentokrát půjde o klasickou sérii povídek, v níž se věčně opilý vynálezce Galloway Gallegher snaží v nepříliš častých stavech střízlivosti přijít na skutečný účel vlastnoručně vyrobených přístrojů. Ve zkratce jde o humorné příběhy z doby, kdy byla science fiction ještě v plenkách. Spojení humoru, skvělého vypravěčství a dobové naivity je neodolatelné...

Mistrovská díla science fiction

William Gibson Idoru Mistrovská díla SFWilliam Gibson: Idoru

Rádi bychom vydali kompletní dílo Williama Gibsona. Román Idoru sice už vyšel, tentokrát však půjde o nový překlad a zcela jiný zážitek. Stačí jeden anonymní příspěvek na síti a mezi pubertálními fanynkami kapely Lo/Rez se začne šuškat, že frontman skupiny plánuje svatbu s japonskou hvězdou Rei Toei. Co je ale pro jeho obdivovatelky největší rána: Zpěvákova nastávající není člověk z masa a kostí, ale uměle vytvořená idoru, dílo softwarových návrhářů. Nezbývá než zjistit, kolik je na téhle zvěsti pravdy...

Pokolení starců Brian Wilson Aldiss Mistrovská díla SFBrian Wilson Aldiss: Pokolení starců

Svět stižený jadernou katastrofou, po které následovaly lokální války, hladomor a smrtící epidemie, se musí vypořádat s dosud největším protivenstvím - ztrátou lidské schopnosti reprodukce. Zatímco poslední zbytky lidstva nezadržitelně stárnou, vše se propadá do beznaděje a plíživého, všudypřítomného rozkladu. Brian Wilson Aldiss završil románem Pokolení starců své první tvůrčí období. Počínaje románem Nonstop přes Skleník a Dlouhé světelné roky se na přelomu padesátých a šedesátých let stal patrně nejpopulárnějším autorem science fiction. A ne náhodou.

Hvězdy, můj osud Alfred Bester Mistrovská díla SFAlfred Bester: Hvězdy, můj osud

Představte si společnost, v níž je teleportace nedílnou součástí života. Na pozadí kulis a podmínek pro nás naprosto podivuhodných se odehrává klasický příběh křivdy a odplaty. Gully Foyle, rebel a lhář, ale přesto člověk vzbuzující sympatie, je hnán pomstychtivou posedlostí, která ho v průběhu děje změní v nejpozoruhodnějšího člověka ve Sluneční soustavě. Román je srovnáván s klasickým dramatem a vzbudil velké nadšení jak u čtenářů, tak i u kritiky ve všech zemích, kde za ta dlouhá léta vyšel.

William Gibson Neuromancer Mistrovská díla SFWilliam Gibson: Neuromancer

Science fiction desetiletí odměněná Hugem, Nebulou a Pamětní cenou Philipa K. Dicka.
Ústřední postavou románu je Case, počítačový zloděj, který vstupuje do celosvětové sítě počítačů a manipuluje s uloženými daty. Příběh sleduje snahu dvou mocných programů umělé inteligence o nelegální spojení do jednoho celku, schopného rozluštit poselství mimozemské civilizace.
Dnes již kultovní kniha příznivců kyberpunku vás jistě nezklame!

Moderní díla science fiction

ScarDown Zjizvená Elizabeth BearElizabeth Bearová: Zjizvená

Píše se rok 2062 a Jenny Caseyová je po letech strávených na útěku zpátky v kanadských ozbrojených silách. Z bývalých nepřátel se náhle stali spojenci. Ve svých padesáti letech byla Jenny pečlivě vybrána pro jeden z nejnáročnějších úkolů. Stojí před ní důležitá mise, pro kterou se její uměle zrekonstruované tělo báječně hodí. Země dokáže lidstvu poskytovat podmínky nutné pro život už jen dalších sto let. A právě Jenny musí jako pilotka hvězdoletu Montreal objevit nové světy vhodné ke kolonizaci. Elizabeth Bearová je stoupající hvězda žánru, držitelka Ceny Johna W. Campbella pro nadějného nováčka a dvou cen Hugo.

Autorské profily

Starlight The Great Short Fiction of Alfred BesterAlfred Bester: Světlo hvězd

Alfred Bester byl navýsost uznávaný mistr kratších prací a tento soubor představuje to nejlepší z jeho povídkové tvorby. Povídky jako "Adam, ale žádná Eva", "Báječný Fahrenheit", "Čas je zrádce", "Čtyřhodinová fuga", "Muži, kteří zavraždili Mohameda", "Něco tam nahoře mi přeje", "Pí muž", "Podvodník z třetí Avenue", "Rozhodnutí" či "Zmizení" u nás známe roztroušené po různých periodikách napříč více než dvaceti léty. Ale to je jen část z celkem šestnácti prací, které jako celek vytvářejí obraz Velmistra žánru nejen jako skvělého romanopisce, ale i jako neméně nadaného povídkáře, vypravěče, jakých mají moderní dějiny žánru jen málo. Sbírka obsahuje bohatý doprovodný materiál psaný přímo autorem.

Winners Poul AndersonPoul Anderson: Vítězové

Poul Anderson patřil k největším postavám science fiction dvacátého století. Za svou téměř padesátiletou kariéru napsal bezpočet románů i kratších prací, které si po celou dobu uchovaly bezpříkladně stabilní vysokou kvalitu. Během své kariéry se mu rovněž podařilo sedmkrát získat cenu Hugo a třikrát cenu Nebula. A ne náhodou vždy v kategoriích kratších prací. Všechny oceněné povídky shrnuje námi vydávaný soubor. Většina z nich je českému čtenáři známa, ovšem zde vůbec poprvé vycházejí pohromadě. Nenechte si ujít jedinečný soubor shrnující jedny z nejlepších SF povídek dvacátého století!

To je vše z edice science fiction, ovšem ediční plán nakladatelství Laser-books obsahuje nejen těchto 12 knih, ale i řadu dalších titulů z edic Fantasy, Horor / Noir, New weird, New Space Opera, Star Trek a Podíl. Ty však naleznete pod níže uvedenými odkazy:

www.fantasyplanet.cz – New weird, New Space Opera, Star Trek a Podíl

http://www.topzine.cz/magazin/edicni-plan-laseru-navrat-fantasy-ve-velkem-stylu/

Celý ediční plán obsahuje celkem 36 titulů a lze tedy téměř s jistotou předpokládat, že se některé tituly přesunou na rok 2011. S tím se pojí malá soutěž pro všechny majitele čtenářských kont nakladatelství Laser-books. Pokud nejste majitelem čtenářského konta, navštivte stránky nakladatelství, třeba vás nabídka vysokých slev zaujme (http://www.laser-books.cz/obj.html). Pokud si čtenářské konto založíte s dostatečným předstihem, můžete se soutěže zúčastnit.

Soutěž má jednoduchá pravidla, ve dnech 10. 2. – 15. 2. 2010 nám zašlete váš odhad, kolik knih nakladatelství Laser-books v roce 2010 vydá. Počítat se bude pouze jedno číslo na každého čtenáře s tím, že do soutěže zařadíme jen prvního tipujícího s danou cifrou (jednoduše řečeno, pokud budete tipovat např. 35 knih, budete do soutěže zařazeni pouze, když daný odhad zašlete jako první, ten, kdo bude druhý a výše, zařazen nebude). Další den vám oznámíme, zda jste byl s vaším odhadem do soutěže zařazen. Pokud nikoli, můžete obratem zaslat odlišný odhad. Dne 16. února vyvěsíme na stránkách jména a tipy čtenářů. Po celý rok tak budete moci sledovat, kdo se nakonec nejvíce přiblížil pravdě. Cenou pro vítěze bude kniha vydaná v roce 2010 jako tradiční překvapení plus další kniha z nabídky Laser-books dle vašeho výběru!

Martin Šust


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...