21.5.2018 | Svátek má Monika
LITERATURA: Další kniha z cyklu Země upírů...

9.9.2009 0:05

E. E. KnightTOPlistEric Eliot Knight se narodil 7. března 1965 v La Crosse (Wisconsin, USA). Vyrůstal v Stillwateru ve státu Minnesota, ale dnes bydlí již v Oak Park ve státu Illinois. Není bez zajímavosti, že jeho rodina pochází z Čech, děda byl kameníkem působícím poblíž Prahy. Publikuje pod dívčím jménem matky, ale jeho občanské jméno i přes svou amerikanizaci nezapře český původ. Dnešní znění jména považuje za soukromé, to původní však znělo Fryš, i když prý většina rodiny nesla předtím příjmení Kráva. Podle rodinné legendy došlo ke změně v okamžiku, kdy jeden z příbuzných přijímal kněžství a představa, že bude oslovován otec Kráva se mu příliš nezamlouvala. Knight dokončil v roce 1987 hned dvojité bakalářské studium humanitních věd se zaměřením na historii a politiku a také na mezinárodní vztahy. Vystřídal mnoho různých zaměstnání, pracoval např. jako svatební fotograf, kuchař a vedoucí prodejny McDonald's, po studiu softwarového programování také jako webový vývojář, dnes je spisovatelem z povolání. (Kompletní životopis Martina Šusta naleznete zde.)

Vlk E. E. KnightNakladatelství Triton-books na sklonku minulého roku vydalo první román z cyklu Země upírů (Vampire Earth), která v současnosti zahrnuje již osm svazků. Kniha Vlk (Way of the Wolf, 2001) vzbudila slušný ohlas a proto se není čemu divit, že se brzy dočkáme druhého pokračování s názvem Kočka. Dříve, než se podíváme, co pokračování nabídne, připomeňme si, o co v celé sérii jde:

Louisiana, druhá polovina 21. století: Země má nové šéfy Karany, mimozemšťany, kteří k nám pronikli mezihvězdnou bránou mezi světy. Už tady jednou byli, zůstaly po nich legendy o upírech a vlkodlacích. Tentokrát se na invazi důkladně připravili. Karané jsou staré nesmrtelné plémě, protože vysávají "vitální auru" živých tvorů. Čím inteligentnější tvor, tím výživnější aura. Lidská aura je velice výživná. Karané rozvrátili lidskou společnost sérií globálních katastrof, upravili klima a nastolili Karské zřízení. Od lidí nechtějí mnoho - pouze jejich životy. Krvežízniví Rozparovači, obdaření nepřirozeným a legendárním hladem, pro ně sklízejí zotročené lidské duše.
V dobrodružném postkatastrofickém příběhu vzdoruje část lidstva, která přežila apokalyptické převzetí moci, v Ozarské vrchovině západně od řeky Mississippi. Mladík David Valentin, jehož rodinu vyvraždili renegáti, se nechá naverbovat ke speciálním jednotkám Vlků, prodělá výcvik a zapojí se do boje proti zlu, jež připravilo lidstvo o budoucnost. Během obrany Svobodného území, ostrůvků zdravého rozumu v moři šílenství, dospívá v muže a vede první akce v Karské zóně. Je rozhodnut zvítězit a vrátit Zemi lidem bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, bez ohledu na to, že ho čeká osud jako z nejhrůznější noční můry. Budoucnost lidského druhu však ještě nikdy nevypadala tak beznadějně. Protože když padne noc, stejně jistě jako tma přicházejí Rozparovači...
(anotace knihy Vlk; stručnou recenzi naleznete zde)

E. E. Knight KočkaPokračování s názvem Kočka nás opět zavede na Zemi 21. století o několik desetiletí později. Opět se můžeme těšit na Rozparovače i Valentina. Stejně vřele (ba ještě vřeleji) byla kniha Choice of the Cat (2004) přijata čtenáři a na serveru Amazon.com ji čtenáři hodnotí více jak 4 hvězdičkami.

Stejně jistě jako tma přicházejí v noci Rozparovači! Zemi ovládli mimozemšťané, lidstvo pro ně neznamená víc než dobytek – bezohledně se krmí jeho vitální aurou. Mladý hrdina David Valentin, který v první knize prodělal zasvěcení na Vlka, ve druhém románu přestupuje mezi Kočky – do kasty vyzvědačů a záškodníků. V roce 2067 ho pátrání po nepřátelských jednotkách Zalomeného kříže zavede na Velkou prérii, získává přátele mezi kočovnými honáky dobytka, ale i spolubojovníky, jaké by nečekal... (anotace knihy Kočka).

Na české vydání se můžeme těšit koncem září 2009 (nakladatel udává datum 21. září 2009)...

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...