25.6.2019 | Svátek má Ivan


KŘEST: Křest knihy Jana Poláčka na Triconu 2010

19.8.2010 23:53

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Kvapem se blíží Parcon (a také Tricon/Eurocon a Polcon), kde mimo jiné proběhne křest pozoruhodného románu Jana Poláčka Spěšný vlak Ch. 24. 12.

Kniha je pokračováním povídky Zrození hrdiny, kterou znáte z antologie Imperium Bohemorum, a dle mého se stane knižní událostí desátého roku třetího tisíciletí.

Milovníci náročné SF literatury jsou srdečně zváni. Organizace akce se ujal osobně Pavel Poláček, organizátor prvních Parconů (shoda jmen je čistě náhodná) a pojal to velkoryse.

Křest proběhne v Českém Těšíně v kavárně Noiva v pátek 27. 8. 2010 v rámci konventu Tricon 2010.

Zdeněk Rampas

Anotace:

Čechy jsou součástí tisícileté říše a německé Fleischer zní v dané situaci lépe než obyčejné Řezníček. Spěšný vlak CH.24.12 je mrazivým příběhem poněmčené rodiny významného úředníka komisariátu, pro něhož rozkaz nadřízených stojí nade vším. Důsledně koná svou děsivou práci a pro přesvědčení je ochoten obětovat i své blízké. Sledujeme příběh jeho mladšího syna Waltra, jenž je svým otcem a okolnostmi přinucen stát se hrdinou. Volí nejmenší ze všech nabízených zel, ale pouze tím oddálí své osobní "konečné řešení". Trochu jiná realita?

Píše se rok 1953, od vítězství uplynuly dva roky a Češi si začínají uvědomovat, že výhodné spojenectví nepřineslo to, co od něj na počátku očekávali. Válka skončila, ale smrtící stroj v setrvačnosti zabíjí dál. Včerejší hrdinové jsou dnes zločinci a obyčejný člověk netuší, jaký bude zítřek. Jen Walter Řezníček je se svou budoucností smířený. Těžko si ale představit, že by mu ji někdo záviděl.

Argo 2010, doporučená cena: 278,- Kč

Zdeněk Rampas


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...