24.5.2018 | Svátek má Jana
KOMIKS: Týden v komiksu 23. – 27. 7. 2007

30.7.2007

Hitman zabijácké eso Ennis McCreaTOPlistPRÁVĚ VYŠLO: HITMAN 3 – ZABIJÁCKÉ ESO

Hitman potřetí!! BB Art vydává knihu Hitman 3 – Zabijácké eso se starým dobrým Tommy Monaghanem v hlavní roli. I tvůrci zůstávají osvědčení, scénárista Garth Ennis, kreslíř John McCrea, překlad Štěpán Kopřiva. Nakladatel k ději 160stránkového, barevného příběhu formátu 165 x 255 mm dále uvádí: Tommy je profesionální zabiják s rentgenovým zrakem a telepatií a odstraňuje superlidi. Teď dostal zakázku na jistého Jokera, který je toho času zavřený v Arkhamu. Žádná legrace, a to jde po Tommym ještě spousta dalších týpků, včetně démonů z pekel, ninjů a zabijáků najatých Moe Dubelzem, jemuž Tommy zabil bratra - siamského. A to ani nemluvíme o Batmanovi. Takže pokud neomdlíváte při pohledu na krev, máte rádi filmy Quentina Tarantina a Johna Woo - tak tady máte komiks, který je přesně pro vás. A pokud ne... stejně ho zkuste.

Recenzi dvojky (Místní hrdinové) čtěte zde.

COMICS SALÓN 2007 – OFICIÁLNÍ PLAKÁT

Comics salón Istrocon 2007

Necelé dva měsíce před konání čtvrtého Comics Salónu (14. - 16. září v Bratislavě) odhalili jeho organizátoři oficiální plakát. Autorem je slovenský malíř Mišo Ivan, který má na svém kontě například slovenské obálky ság Černoknežník a Bohatier.

Reportáž z loňského ročníku čtěte zde.

The MaxxBLÍŽÍ SE MAXX

Netopejr připravuje k vydání jeden z nejpsychedeličtějších komiksů, zvláštní historii ve které se závažná psychická traumata propojují se superhrdinským komiksem a komedií. Maxx 01 stvořil mistr žánru Sam Kieth a do češtiny překládá Štěpán Kopřiva. Příběh sice pochopí snad jen promovaný psycholog, ale bavit se u něj může každý: Maxx je buď fialový superhrdina, nebo bezdomovec v péči sociální pracovnice Julie. Žije buď v naší realitě, nebo v podivném světě jménem Outback a bojuje s panem Gonem (který je patrně plný hořčice) a jeho kaňkovitými pochopy. Prostě, velmi zvláštní a velmi návykový komiks.

TINTIN V KONGU V BRITÁNII DISKVALIFIKOVÁN

Praktický důsledek Hergého podivných manýrů v albu Tintin v Kongu (široce jsme je rozebírali zde) můžeme vidět v britské síti knihkupectví Borders. Album bylo kvůli stížnosti Komise pro rasovou rovnost, že se zde objevují rasistické pasáže, přesunuto do police s literaturou pro dospělé. (Zdroj: Týdeník A2)

KRESLETE PRO DC COMICS

Komiksové nakladatelství DC Comics založilo webovou stránku, kam mohou zájemci vkládat své komiksové výtvory. Návštěvníci stránky budou komiksy hodnotit a ty nejlepší by se měly dočkat i tištěného vydání. Plně funkční by stránka měla být od letošního října. (Zdroj: Týdeník A2)

ČTĚTE NA KOMIKS.CZ OD 23. DO 27. 7. 2007

Stručný přehled článků na Komiks.cz v tomto týdnu:

Tyto zprávy a ještě mnohem víc najdete na serveru www.komiks.cz.

Sakyk


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...