21.7.2018 | Svátek má Vítězslav


JORDÁNSKO: Wonder Woman - po A přišlo B

23.6.2017

Titulek také mohl znít „Hlas rozumu v arabském světě“. Zazněl v Jordánsku a týká se nejnovějšího světového filmového hitu s názvem Wonder Woman.

Šestého června jsem na svém blogu zveřejnil článek Arabové v nesnázích týkající se možnosti, že by v jordánském království mohl být zakázán snímek Wonder Woman. Důvod: hlavní roli ztvárnila Gal Gadotová.

Ztvárnila ji špatně? Natolik špatně, že by svým výkonem mohla zkazit umělecký vkus poddaných Jeho Veličenstva?

Nikoli.

Gal Gadotová má jediný „handicap“. Je z Izraele.

To stačilo, aby se v Jordánsku vytvořil silný politický tlak s cílem film zakázat. Problém (správně pseudoproblém) musela vyřešit tamní Mediální komise. Pokud by řekla NE, snímek by se v monarchii promítat nesměl. A samozřejmě naopak.

V minulých dnech se na internetu, především na izraelských, ale také jiných západních serverech objevila dobrá zpráva. Wonder Woman v Jordánsku zakázána nebude.Takto o tomto rozhodnutí referoval v titulku americký internetový týdeník Newsweek:

ww1

„Wonder Woman“ bude v Jordánsku promítána navzdory kontroverzi kvůli izraelské herečce Gal Gadotové.

Konec dobrý, všechno dobré? Ano, ale ... . V normálně fungujících zemích takovýto „problém“ neexistuje. Nicméně v zájmu objektivity je nutné dodat, že v Jordánsku zazněl hlas rozumu.

Ministr komunikací Mohammed Al Momami řekl (podle izraelského serveru Ynetnews):

- samotné občanství herce nemůže být důvodem pro zákaz předmětný film promítat

- jordánská kultura je natolik zakořeněná (v arabské tradici – LS), že nemůže být ovlivněna žádným filmem

- zakázat nebo povolit film lze na základě zákona, nikoli rozmarů politiků

Šéf Jordánské mediální komise Mohamed Quteishat k tomu bez uvedení dalšího dodal (podle Ynetnews), že v arabských zemích bylo už promítáno šestnáct filmů, v nichž vystupovali izraelští umělci.

Tedy: proč ne také Wonder Woman, dodávám já. Jen kdyby tomu nepředcházely nechutné protiizraelské tance.

ww2

V roce 2016 se Gal Gadotová zúčastnila noční talk show JIMMI KIMMEL LIVE!, kterou vysílá americká televize ABC. V závěru relace byly promítány záběry z Miss Universe 2004. Tu hostilo ecuadorské hlavní město Quito a kromě Gadotové se jí zúčastnila i tehdejší MIss ČR Lucie Váchová, dnes Křížková - uprostřed v červeném. (Zdroj: Web Cosmopolitan.com.)

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


L. Orlita
9:23
24.6.2017

J. Farda
23:09
23.6.2017

počet příspěvků: 2, poslední 24.6.2017 09:23

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.