22.5.2019 | Svátek má Emil


IZRAEL: Tunely jako důkaz

8.12.2018

Nejen zahraniční, ale také několik českých sdělovacích prostředků přineslo v úterý 4/12 zprávu, že na libanonsko-izraelské hranici byly objeveny podzemní tunely. Instaluje je teroristická organizace Hizballáh.

Čemu mají sloužit, je zřejmé. Teroristé na severu se zjevně inspirovali počínáním teroristů v Pásmu Gazy. Ti také budují podzemní tunely ústící na izraelském teritoriu, jejichž smysl je jediný: provádět teror na výsostném území Státu Izrael.

Nyní přichází čas, aby je Izrael zničil.

Zatímco v Pásmu Gazy padá výlučná odpovědnost za teroristické aktivity na vládnoucí hnutí Hamas, v Libanonu je situace složitější. Odpovědnost padá na regulérní libanonskou vládu, která dovolí, aby na jejím teritoriu byly vyvíjeny teroristické aktivity. Mluvčí izraelské armády, brigádní generál Ronen Manelis, k tomu uvedl:

Libanonská vláda je zodpovědná za vše, co je děje na jeho území. Vykopání tunelů pak je důkazem, že libanonské ozbrojené síly nejsou schopné kontrolovat to, co se děje v jižním Libanonu.

Nejen to.

Když Izrael před lety držel v jižním Libanonu nárazníkové pásmo, levice na celém světě a protiizraelští aktivisté tvrdili, že důvodem absence míru je izraelská okupace. A že řešením je stažení Izraele – pak prý nastane klid.

Je to klam.

Izraelci se stáhli z Pásma Gazy – a klid nenastal.

Izraelci se stáhli z jižního Libanonu – a jak je nyní zřejmé, na tomto teritoriu se nyní připravují aktivity, které mají s klidem asi tolik společného jako pramenitá voda s dvanáctihvězdičkovou metaxou.

Zkusme si představit, co by se asi dělo, kdyby se Izrael stáhl z Golanských výšin a ze Západního břehu na hranici linie příměří z června 1967. K něčemu takovému je mezinárodním společenstvím soustavně a po desetiletí vyzýván. Uposlechnout tyto výzvy by mohl jen pošetilec, který ztratil poslední pud sebezáchovy.

Nejnovější dění na severu Izraele je důkazem, že problémem nejsou obsazená území – obsazená z důvodu ochrany izraelských občanů a jejich majetku -, ale agresivní počínání jeho nepřátel. To je příčinou napětí, nikoli sebeobranné počínání izraelského státu.

Kdyby tomu tak nebylo, kdyby Hizballáh nebudoval útočné tunely, ačkoli na libanonském teritoriu není jediný izraelský voják, platila by teze „území za mír“. Kdo věří této tezi, věří lži. Podléhá hloupému a nebezpečnému sebeklamu.

Stejskal.estranky.czJak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Diskuse


J. Lukavsky
17:42
9.12.2018

Z. Rychlý
9:30
9.12.2018

M. Němec
15:54
8.12.2018

P. Lenc
13:51
8.12.2018

J. Kanioková
17:44
8.12.2018

počet příspěvků: 5, poslední 9.12.2018 05:42

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.