20.6.2018 | Svátek má Květa


IZRAEL: Syn oběti nevěřil vlastním uším

28.3.2017

A na jeho místě bychom na tom byli stejně. Protože co je za hranou, je prostě za hranou. Jak to poznat? Stačí málo: zachovat si selský rozum a zdravý úsudek.

Celý ten příběh je důkazem toho, co si myslím rok co rok stále intenzivněji. Že svět kolem nás je vzhůru nohama.

V minulých dnech mise Palestinské arabské autonomie při Radě OSN pro lidská práva zařadila do své delegace - a nechala řečnit – Muhammada Aliyana. O koho jde a proč jeho zařazení do delegace palestinských Arabů představuje problém, ba zavání skandálem? To vysvětluje řada izraelských serverů, v tomto příspěvku čerpám z portálu Ynetnews (a z webu izraelského ministerstva zahraničních věcí): Muhammad Aliyan je otcem teroristy Bahy Aliyana, který spolu se svým teroristickým soukmenovcem Bilalem Abu Ghanem, Arabové z východního Jeruzaléma, spáchal 13. října 2015 vražedný útok v jeruzalémské čtvrti East Talpiot. Oba vrahové tehdy, při útoku v autobusu MHD, připravili o život tři Izraelce. Jedním z nich byl 76letý Richard Lakin, kterého útočníci vážně zranili; zemřel po dvou týdnech v nemocnici. Terorista Baha byl vzápětí po útoku zlikvidován, terorista Bilal byl zraněn.

Člověka by mohlo napadnout, že Aliyan senior přijel do Ženevy proto, aby se za čin svého syna omluvil a požádal o odpuštění. Ano – napadnout by nás to mohlo (mimochodem: ač občan Státu Izrael, byl M. Aliyan součástí palestinsko-arabské delegace), leč nebylo tomu tak. Aliyan totiž vidí vražedný čin svého syna docela jinak než většina normálně uvažujících lidí v civilizovaném světě. Je na něj hrdý, usiluje o to, aby jeho jméno nesly arabské školy a hrůzný čin se dostal do tamních učebnic; rozumí se, že hodnocen pozitivně. Mezi Araby pořádá přednáškové turné, v němž glorifikuje teroristický čin svého syna. Což nelze hodnotit jinak než jako podněcování k násilí proti Izraelcům (Židům).

V tomto duchu vystoupil Muhammad Aliyan také v Radě OSN pro lidská práva: nakydal na Izrael kýble špíny, postěžoval si, jak je jemu a jeho rodině ubližováno – čili zabýval se následky a zcela pominul příčinu: vraždění nevinných civilistů.

Syn zavražděného Richarda Lakina, Micah Avni, když se dozvěděl, že otec vraha jeho otce řečnil v ženevském sídle Rady OSN pro lidská práva, reagoval slovy, že nevěřil vlastním uším. A médiím řekl, koho teroristé zavraždili.

Richard Lakin, americký Žid původně z Massachusetts, žil velkou část života v Connecticutu, kde působil jako ředitel školy. Patřil mezi lidskoprávní aktivisty, v roce 1961 se zúčastnil Freedom Riders – společných jízd bělochů a černochů, kterými aktivisté protestovali proti rasové segregaci na jihu USA. Po vraždě Martina Luthera Kinga Jr. (1968) založil, už s manželkou Keren, Camp King – Together pro děti pocházející z odlišných prostředí – aby se mohly navzájem lépe poznat a vytvořit smysluplný vztah.

V roce 1984 se Lakin s manželkou přestěhoval do Izraele, usadil se v hlavním městě (v Jeruzalémě), kde dvojice vedla kurzy angličtiny - pro zájemce všech věkových kategorií a jakéhokoli původu včetně dětí palestinských Arabů.

Richard Lakin věřil v koexistenci Židy a Araby, mezi judaisty, muslimy, křesťany i lidí s jiným světonázorem – jak je zřejmé z hlavičky jeho Facebooku (obr. níže). „Tatínek byl laskavý, něžný milující člověk, jehož odkazem jsou „činy laskavosti“, svědčí jeho syn.

A pak se jednoho dne stalo, že Richard Lakin nastoupil do jeruzalémského autobusu č. 78, aby navštívil lékaře – a ostatní už známe. Když pak otec vraha řeční na půdě OSN a vede protiizraelskou kampaň, nelze se divit závěru, který z toho mnozí Izraelci vyvodí: že Rada OSN pro lidská práva je tribunou pro podporu terorismu a antisemitismu

P.S. Jak by se asi líbilo zraněným a pozůstalým po obětech středečního (22/3) teroristického útoku u britského parlamentu v Londýně, kdyby otec teroristy vystoupil na půdě OSN a řečněním proti Spojenému království nepřímo obhajoval vražedného chování svého syna?

Lakin1

Richard Lakin. (Zdroj: Web izraelského MZV)

Lakin2

Hlavička facebookového profilu Richarda Lakina.

Stejskal.estranky.czOvěřeno maminkami: Co s nákupem z farmářských trhů
Ověřeno maminkami: Co s nákupem z farmářských trhů

Připravte si večeři z dobrot, které si přinesete z trhu. Stačí pár ingrediencí a za pár minut hotovo. Tyto recepty vaří ženy pro celou rodinu.

Diskuse


P. Beránek
23:23
28.3.2017

P. Stepanek
22:45
28.3.2017

T. Hraj
15:52
28.3.2017

P. Lenc
14:29
28.3.2017

S. Netzer
18:40
28.3.2017

F. Lesniak
22:51
28.3.2017

Z. Čábelka
9:20
28.3.2017

M. Prokop
9:57
28.3.2017

Z. Čábelka
11:29
28.3.2017

A. Alda
14:18
28.3.2017

T. Kočí
10:52
28.3.2017

P. Lenc
14:27
28.3.2017

R. Tichý
7:18
28.3.2017

počet příspěvků: 17, poslední 28.3.2017 11:26

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.