21.6.2018 | Svátek má Alois


INTERNET: Varování před dalšími šmejdy

6.5.2014

Je to pár dní, co mi v práci zazvonil telefon a slečna na druhém konci mi sdělila šokující zprávu – o jednu z mých domén se zajímá nějaká cizí firma a chce si ji zaregistrovat s řadou dalších koncovek. Ale slečna je mimořádně hodná a registraci domén s dalšími koncovkami pozastavila a chce se mě zeptat, zda si tyto domény nechci přeci jenom zaregistrovat já.

Když mi takové nabídky posílají registrátoři domén z Číny, směji se a s díky je odmítám…. ale díky tomu, že slečna vystupovala velice slušně, tvářila se jako pracovnice národního registrátora domén, znala můj telefon a trefila se do chvíle, kdy jsem soustředěně řešil nějaký problém, prostě jsem podlehl. Poprosil jsem ji tedy o registraci naší domény ještě s doménou .eu a .com, a slečna spustila naučený koncert.

Po oznámení, že tato část hovoru se nahrává, mi začala číst připravenou smlouvu a já konečně začal trochu uvažovat. Hned na začátku mě zarazilo, že uzavírám smlouvu s jakousi společností s ručením omezeným, a naplno jsem zařval "Zastavte to!" ve chvíli, kdy mi přečetla, že za registraci jedné domény si budou účtovat 3900 Kč. Rozhovor byl poté z její strany velice rychle ukončen, jako hejl jsem už nebyl perspektivní. Po ukončení hovoru jsem se přihlásil na web firmy, která nám spravuje domény, ověřil si, že obě varianty s doménami .eu i .com jsou dosud volné, a zaregistroval jsem si je. Cena byla 180 a 270 Kč...

Zjevně se jedná o dobře propracovaný systém, telefonující vás žene vpřed a nedává žádný čas na rozmyšlenou, navíc vystupuje seriózně, a proto si dovedu představit, že jim na tento trik řada lidí skočí. Doufám, že vy (už poučeni) k nim patřit nebudete.

Jakub Černoch


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


počet příspěvků: 13, poslední 8.5.2014 07:57

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.