30.8.2016 | Svátek má Vladěna


GLOSA: Více senátorek = vyšší daně, více regulací a méně svobody

12.1.2013

Zajímavý postřeh Women´s Independent Forum

Tvrzení v titulku není mým názorem ani poznatkem. Pochází od americké analytické skupiny Sdružení nezávislých žen, na základě statistiky, jak senátoři a senátorky hlasují. Problém je samozřejmě v tom, že více nových senátorek zastupuje Demokratickou stranu než Republikány. Více zde.

Zajímavější je, že jedna z největších amerických feministických organizací v tichosti uznala, že celé to vyprávění, podle kterého mají ženy údajně nižší platy, byla lež. České výpisky najdete zde. Tedy, došla k tomu ve své studii. Takže co s tím? Ve studii tedy publikovali pravdivé údaje a vedle toho tiskovou zprávu, v níž se tvrdí, že byl zjištěn očekávaný 20% rozdíl. A strategie vyšla. Přetížení novináři nečtou dlouhé studie a raději překopírují pár odstavců z tiskové zprávy. A Obamova vláda může pokračovat v přípravě zákona, podle nějž bude možné, aby chytrý advokát umluvil ženu, která před lety pracovala v nějaké fabrice, a podal jejím jménem diskriminační žalobu. Protože důkazní břemeno bude ležet na obviněném podniku a málokdo dokáže po letech dohledat podobné dokumenty o odměnách, budou advokáti schopni poslat do bankrotu téměř kohokoliv. Možná má americká vláda pocit, že je v zemi příliš málo nezaměstnaných.

Abychom se v Evropě nesmáli, jedna komisařka dospěla k tomu, že Pipi Punčochatá uráží ženy. Zkušenější euroobčané vědí, že to znamená začátek přípravy na direktivě, o které se dozvíme, až bude schválená. Nejvyšší čas doplnit tajné úkryty žárovek o knihy Astrid Lindgrenové. Už se těším na petice českých intelektuálů za co nejpřísnější zákaz dětí z Bullerbynu a dalších rasistických spisků.

A ještě k těm ženám v politice. Vypadá to, že jsou v zásadě dva druhy žen. Jedny, které vstupují do politiky, aby bránily svůj svět – své rodiny, svou sousedskou komunitu,svá přátelství a svůj způsob života. Jak to sama řekla jedna významná americká Republikánka, takové matky medvědice (grizzly mama). Je skvělé, že takové ženy existují. I díky nim se dá stále ještě normálně žít.

Na druhé straně máme vyšinuté profesionální aktivistky, které vlastní svět nemají a do politiky vstupují, aby celému lidstvu vnutily svou představu o politicky korektním životě (vždy takový životní styl, jaký je ten rok právě v módě). To jsou ty pověstné Rudé komisařky. Jenže protože Medvědice používají více zdravého rozumu a jsou oprávněně skeptičtější k možnostem politiky, najdeme v parlamentech a nátlakových skupinách statisticky více Rudých komisařek.

Pro poslanecké sněmovny je to škoda, ale je to skvělé pro firmy, místní komunity, party a rodiny, protože tam zůstávají ty nejlepší, aby pečovaly o to, "aby náš svět byl v pořádku." Až se jednou náš politický systém zhroutí (bude to v roce 2017?), zůstane něco, co bude mít smysl.

Převzato z Hampl.blog.ihned.cz se souhlasem autoraPřidejte zkušenost se svou porodnicí na eMimino.cz
Přidejte zkušenost se svou porodnicí na eMimino.cz

pomůžete tak jiným maminkám, které mají porod před sebou.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.