26.9.2017 | Svátek má Andrea


GLOSA: Tak mě napadlo

14.10.2014

aneb Hudeček vs. Krnáčová

Stále ještě úřadující pražský primátor Tomáš Hudeček se narodil v Olomouci. Na internetu jsme mohli zaznamenat titulek „Pražák“ Hudeček (urazil Brno i Ostravu, psali na Aktuálně.cz). Občas mu dal někdo pocítit, že není křtěný Vltavou ale (řekou) Moravou.

Osobně považuji takovéto projevy za nepatřičné – společnost svobodných občanů není primárně založena na tom, kde se kdo narodil, ale něčím docela jiném.

Máme po volbách. V Praze získala nejvíc hlasů Adriana Krnáčová: 74736. Jako jednička na kandidátce vítězného hnutí (ANO) je logicky prvním kandidátem na funkci pražského primátora – pakliže dobře (pro ANO) dopadnou koaliční jednání a Babišovo hnutí nebude „obejito“ (jako shodou okolností v Olomouci). V takovém případě by se primátorkou české metropole stala žena, a to poprvé v její historii.

Nedosti na tom: nejenže by se nejednalo o osobnost narozenou v Praze, ale s největší pravděpodobností nikoli o Češku, ale o Slovenku. Osobně mi to nevadí (spíše naopak - považuji se za Čechoslováka), jen mě napadlo, co tomu budou říkat ti, kterým bylo proti srsti, že končící primátor není Pražan, ale Moravan.

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


počet příspěvků: 1, poslední 16.10.2014 09:49

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.