20.6.2018 | Svátek má Květa


GLOSA: Tak mě napadlo

14.10.2014

aneb Hudeček vs. Krnáčová

Stále ještě úřadující pražský primátor Tomáš Hudeček se narodil v Olomouci. Na internetu jsme mohli zaznamenat titulek „Pražák“ Hudeček (urazil Brno i Ostravu, psali na Aktuálně.cz). Občas mu dal někdo pocítit, že není křtěný Vltavou ale (řekou) Moravou.

Osobně považuji takovéto projevy za nepatřičné – společnost svobodných občanů není primárně založena na tom, kde se kdo narodil, ale něčím docela jiném.

Máme po volbách. V Praze získala nejvíc hlasů Adriana Krnáčová: 74736. Jako jednička na kandidátce vítězného hnutí (ANO) je logicky prvním kandidátem na funkci pražského primátora – pakliže dobře (pro ANO) dopadnou koaliční jednání a Babišovo hnutí nebude „obejito“ (jako shodou okolností v Olomouci). V takovém případě by se primátorkou české metropole stala žena, a to poprvé v její historii.

Nedosti na tom: nejenže by se nejednalo o osobnost narozenou v Praze, ale s největší pravděpodobností nikoli o Češku, ale o Slovenku. Osobně mi to nevadí (spíše naopak - považuji se za Čechoslováka), jen mě napadlo, co tomu budou říkat ti, kterým bylo proti srsti, že končící primátor není Pražan, ale Moravan.

Stejskal.estranky.czDiskuse


počet příspěvků: 1, poslední 16.10.2014 09:49

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.