25.5.2018 | Svátek má Viola


GLOSA: Sobotka pod tlakem tiskového magnáta

7.4.2014

Premiér Sobotka se stále více zaplétá do mediálního souboje s ministrem financí Andrejem Babišem. Poté, co Babišovi vyčetl jeho podnikání a vyzval ho, aby se "rozhodl buď pro politiku, nebo pro podnikání", vystrčil i Babiš své růžky. Server iDnes.cz vytáhl na Sobotku jeho "nejasný podíl" při privatizaci OKD. Údajně prodejem "pod cenou" přišel český stát o několik miliard korun.

Mediální tlak na Sobotku pokračuje. iDnes.cz uveřejnil komentář jedné z "celebrit" komentátorů, Sabiny Slonkové. Ta si ze Sobotky utahuje a píše, že premiér si "z nás", tj. občanů Česka, dělá "legraci". Vyzývá ho současně, aby "jasně vysvětlil" svou roli v privatizaci OKD.

To bude pro Bohuslava Sobotku poněkud tvrdý oříšek. Zejména pokud budou pokračovat spory kolem těžby na dole Paskov. Ministr průmyslu Jan Mládek již navrhl, aby stát poskytl na provoz dolu další miliardu, ministr financí je ale ostře proti. To je vlastně spouštěč současných diskusí o podílu Sobotky na privatizaci OKD.

Nejsem zdaleka sám, co pozici Sobotky srovnává s postavením Petra Nečase versus "jeho" ministra financí Miroslava Kalouska. A nejsem sám, kdo v této souvislosti píše o tom, že ČSSD "rázně" vykročila na cestu ODS, kdy ČSSD sice formálně "vede vládu", ale za finance, a tudíž za vše podstatné tahá její dnešní koaliční partner a možná budoucí hlavní soupeř ANO na čele s Andrejem Babišem.

Je možná náhoda, že se v této době píše o kontaktech Babiš-Rittig. Ale i to může posloužit v mediálních přestřelkách ve věci, kdo je "čistší", zda Sobotka či Babiš. Co kdyby se tak pánové ve vládě vrátili tam, kde nám slibovali, tj. do Strakovky, a začali už konečně "makat"!

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czDiskuse


J. Lepka
15:16
7.4.2014

A. Bocek
7:37
7.4.2014

Z. Švrček
9:15
7.4.2014

J. Gogo
7:33
7.4.2014

Z. Švrček
9:17
7.4.2014

počet příspěvků: 8, poslední 7.4.2014 03:16

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.