21.4.2018 | Svátek má Alexandra


GLOSA: Slovo k Lanďákovi

17.10.2014

Do všudypřítomného mediálního volebního reje přišla zpráva z druhého břehu. Odešel člověk. Pan herec. Muž občansky statečný. Že byl svého druhu svéráz?

Ano byl. Měl na to. Pavel Landovský byl originál každým coulem. Pavel Landovský nebude zapomenut.

Soukromě říkám: herce dělá hercem jeho hlas. Tím svým, jakož i celým svým herectvím se „Lanďák“ zařadil do galerie s pomyslným nápisem České umělecké poklady. Uvádí se, že nikdy nevystudoval herectví jako obor. Možná právě proto nám byl tak blízký.

Co napsat víc? Slov netřeba. Připojím pouze dva screenshoty dokazující, že Landovského velikost přesáhla hranice české kotliny. Kolik takových uměleckých a občanských velikánů máme?

Že měl své lidské hříchy? Nechci relativizovat, ale který člověk je nemá. Řečeno jeho stylem za použití údajných slov svatého Ambrože z jednoho italského filmu: Zameťme si raději hovna před vlastním prahem.

R. I. P.

*****************************

pl1

Vzpomínka na PL na webu rakouské veřejnoprávní televize

pl2

Zpráva na webu amerického listu The Washington Times

Stejskal.estranky.czDiskuse


F. Lesniak
20:40
17.10.2014

J. Jurax
1:49
18.10.2014

počet příspěvků: 2, poslední 18.10.2014 01:49

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.