22.4.2018 | Svátek má Evženie


GLOSA: Předseda TOP 09 se upozadil...

15.2.2016

... kostlivec ve stranické skříni ale zůstal

Kdo by očekával, že se na listopadovém sjezdu TOP 09 vyřeší otázka Bakalova sponzorství, mýlil by se. TOP 09 k Bakalovi jako k významnému sponzorovi své strany (viz) mlčí a doufá, že se historicky promlčí.

Dnes je přeci zřejmé, jaký je Zdeněk Bakala podnikatel, stále má podíl ve společnosti NWR, která se pokouší hrozbou bankrotu dolů vydírat stát. Co by tomu asi řekl Václav Havel, jehož knihovnu Bakala staví? Firmy, které ovládal, nikdy nic nevybudovaly. Dobře koupil a draze prodával. Byty, doly, vlečky. Některé nákupy a prodeje jsou dodnes předmětem žalob a vyšetřování.

To mu však nebránilo, aby s Karlem Schwarzenbergem nezakládal Lípy a Dřevíčské výzvy a s doutníkem v ústech nepoučoval veřejnost o etice podnikání a nekritizoval korupci v Česku. Ostatně s Karlem Schwarzenbergem se dobře znal od doby privatizace Becherovky, kterou tehdejší vláda hlasy ODA a lidovců prodala jim dvěma a nikoliv nejvyšší nabídce. Donedávna spolu také vlastnili časopis Respekt. A tak není divu, že se Zdeněk Bakala díky tomuto obchodnímu a morálnímu přátelství stal významným sponzorem TOP 09.

Tradice, odpovědnost, prosperita je značka TOP 09. Opravdu tyto hodnoty představuje významný sponzor této strany? Odkud šel tento sponzoring? Z prodeje hornických bytů nebo ze zbankrotovaných dolů? Nový předseda se sice pokouší od Zdeňka Bakaly slovně odpoutat, bez vrácení sponzorských milionů to ale může působit pouze jako další póza a pokrytectví.

bakala

(Autor ilustrace @MichaelFiala)Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


počet příspěvků: 18, poslední 15.2.2016 09:59

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.