24.2.2018 | Svátek má Matěj


GLOSA: Odsouzení Čechů v Turecku

6.12.2017

Tak nám znovu odsoudili Markétu a Miroslava. V Turecku. Za spolupráci s milicemi YPG. Ty považuje Erdoganův režim za teroristickou organizaci.

Západ je jiného mínění, ale to je nám, a hlavně jim, platné jako (doplňte sami).

Na kauzu můžeme nahlížet z vícero úhlů. Já nabídnu jeden, který je pro současné Turecko příznačný. Oba byli odsouzeni za spolupráci s milicemi Ankarou definovanými jako teroristické, jak již zmíněno. Dlužno dodat, že nejde o PKK, jejíž bojůvky jako teroristické vnímat lze, nýbrž o milice kurdsko-syrské Sjednocené demokratické strany. Ta má sice levicovou orientaci, ale na seznam teroristický organizací rozhodně nepatří.

Kdo na něj naopak patří, je palestinská organizace Hamas a její ozbrojené křídlo. A tady je zakopán pes. Erdogan už delší dobu razí politiku dvojího metru ve stylu rčení Quod licet Iovi, non licet bovi.

Zatímco Čechy spolupracující s neteroristy nechá jeho justice hnít ve vězení, on sám stojí plně na straně Hamasu, o němž před časem veřejně prohlásil, že se nejedná o teroristickou organizaci, ale o cosi jako národně osvobozenecké hnutí. Samozřejmě palestinské (rozuměj: arabské), které původně vzniklo jako filiálka egyptského Muslimského bratrstva, k němuž chová Erdogan neskrývané sympatie. (Proto tak nenávidí Sisiho v Egyptě, který svrhl islamistu – prezidenta Muslimského bratrstva – Mursího.)

Nelze se nezeptat: není snad, podle stejného modelu, Sjednocená demokratická strana a YPG národně osvobozeneckým hnutím – nikoli ovšem palestinským, ale kurdským?

Odpověď nechť si dá každý sám.

Proto má odsouzení Markéty s Miroslavem, ať už na jejich dobrodružství nahlížíme jakkoli, tuto trpkou příchuť dvojího tureckého metru.

Stejskal.estranky.cz"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Diskuse


K. Vyšata
23:02
6.12.2017

A. Alda
10:34
6.12.2017

P. Sulc
2:43
6.12.2017

J. Kopeček 533
0:19
6.12.2017

J. Balcar
7:19
6.12.2017

počet příspěvků: 5, poslední 6.12.2017 11:02

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.