15.12.2017 | Svátek má Radana, Radan


GLOSA: Konspirace kolem rovnosti mužů a žen

8.5.2014

Deník Outsider zveřejnil tento týden zajímavé policejní odposlechy týkající se rovnosti žen a mužů. Záznamy zachycují jednání jednoho spolku a policejního prezídia. Odposlechy jsou v poslední době u policie natolik oblíbené, že se používají místo zastaralých rozkazů a kontrol a mohou vhodně doplňovat i zprávy tiskových mluvčí, o které (zprávy) je už dnes mezi novináři malý zájem.

První odposlechy jsou z jednání spolku Fórum 50, který se dlouhodobě věnuje rovnému postavení žen. Jednatelé spolku velice příznivě hodnotili fakt, že se podařilo prosadit, aby ženy platily stejné životní pojištění jako muži, přestože jsou méně rizikovou skupinou a byly dříve pojišťovnami zvýhodňovány. Stále ale podle spolku trvá problém s obsazeností českých věznic, kde je výrazně méně trestaných žen než mužů, zejména co se týká vyšších sazeb. Aby bylo dosaženo rovného stavu vězňů a vězeňkyň, přestože ženy tvrdohlavě odmítají vraždit a vůbec páchat závažnou trestnou činnost ve stejné míře jako muži, navrhl spolek následující opatření:

Fórum 50 bude vyvíjet tlak na to, aby ženy byly povinně zastoupeny v politice a případně v dozorčích radách vysokého byznysu minimálně stejně jako muži. Pokud se tento cíl podaří splnit a bude dostatek političek, postará se už protikorupční policie o to, aby je dostala za mříže, a to samozřejmě na delší tresty. Zákony už jsou v této době dostatečně složité na to, aby se na každou mohlo najít nějaké kontroverzní hlasování, podpis, chybějící dokument či nesprávný termín veřejné zakázky.

(Jistý člen výše uvedeného sdružení se dokonce rozhořčoval nad menší nehodovostí žen na silnicích a promýšlel, jak nehodovost žen zvýšit. Tato myšlenka byla ale odsunuta na pozdější dobu, neboť by prý mohla veřejnost vylekat.)

Související nahrávky z policejního prezídia zachycují hodnocení tohoto plánu. Je pochopitelné, že ho hodnotí velmi kladně, protože zatýkání političek působí mnohem věrohodněji než stereotypní zavírání mužů. Dokonce se zdá, že obraz spoutané ženy vedené výrazně silnějšími policisty působí mnohem výchovněji a mimořádně zvyšuje popularitu protikorupční policie, která tím mnohem snáze přesvědčí veřejnost o tom, že protikorupční boj vede vážně. Policejní prezídium tak plán výše zmíněného spolku vítá a pouze zpřesňuje instrukce svým lidem v tom smyslu, aby se soustřeďovali na atraktivnější ženy středního vzrůstu, pokud možno matky.

Lumír Filous


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


P. Hlosta
6:55
8.5.2014

počet příspěvků: 1, poslední 8.5.2014 06:55

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.