24.3.2019 | Svátek má Gabriel


GLOSA: Hyper 2

28.12.2005

Jeden starý textový editor byl tak naštvaný na celý svět, že se rozhodl napsat na příslušné instituce pár anonymních dopisů. Když nedostal do třiceti dnů odnikud odpověď, pořádně se nabudil a stal se z něho hyperman - to je asi tak stokrát víc než superman a spiderman dohromady. Prakticky to znamenalo, že začal řádit jako pořčený v celosvětové počítačové síti. Coby blesk z čistého nebe se zjevil v každé kuchyni připojené na Internet, vyžral ledničku a jako hrom do police zmizel. Z časového úseku uplynulého mezi zábleskem a hromem bylo možno vypočítat, v jaké vzdálenosti udeřil.

Čipy zabudované v ledničkách automaticky všechno objednaly, a protože to udělaly v podstatě všechny najednou, zablokovaly se tím náporem počítače obchodních společností a žádná z objednávek nebyla akceptována. Ostatně i kdyby objednávky byly akceptovány, nebylo by to nic platné, protože hyperman vyžral i mrazící boxy obchodníků. Pro nejpokročilejší občany, kteří si tykali s Internetem, nastávala bída. Rozhodli se proto s hypermanem, jenž se mezitím stal velmi populárním mezi chudým obyvatelstvem, které jeho řáděním netrpělo, vyjednávat.

Hypermanův požadavek byl: "Reformujte svět!"

Okamžitá odpověď zněla: "Můžete zazpívat buď dvě písně ve veřejnoprávní televizi, nebo jednu v komerční televizi."

Hyperman se rozzuřil k nepříčetnosti. Teprve teď začalo opravdové dusno.

Naučení: Největší chybu, kterou můžete v životě udělat, je splést si hypermana se superstar.

Jiří Peška


Diskuse


Patron Divný
22:50
28.12.2005

spaldings
16:59
28.12.2005

ror
12:02
28.12.2005

Divitel
15:22
28.12.2005

počet příspěvků: 4, poslední 28.12.2005 10:50

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.