22.6.2018 | Svátek má Pavla


GLOSA: Holyland stojí, Olmert sedí

19.5.2014

Tedy zatím nesedí, ale když mu nevyjde odvolání, sedět bude. Jak dnes píší servery na celém světě, bývalý premiér Státu Izrael a ještě předtím starosta hlavního města Ehud Olmert byl za korupci při výstavbě jeruzalémského rezidenčního komplexu Holyland Park odsouzen kromě tučné pokyty k šesti letům odnětí svobody.

Po exprezidentu Kacavovi, který si odpykává trest za sexuální delikty ve věznici Maasijahu, by se Olmert stal prvním expremiérem, který by místo na výsluní historie skončil za mřížemi.

Dvě bezprostřední reakce k verdiktu od vrcholných politiků Izraele. Prezident Šimon Peres: "Je to smutný den, ale je to součást demokracie." Šely Jachimovičová, předsedkyně Strany práce a lídr opozice: "Můžeme být hrdi na to, že žijeme ve slušné demokracii."

A slušná demokracie, nutno dodat, znamená nezávislé soudnictví. V duchu hesla "padni komu padni". V Izraeli se o boji proti korupci, notabene v nejvyšších patrech politiky, pouze neřeční, jak je zřejmé.

Hovoří se o komplexu Holyland Park, který možná vejde do dějin izraelské justice. Jako takový si zaslouží obrázek, aby bylo zřejmé, o co vlastně jde. O jednu z jeruzalémských dominant, která má význam nejen architektonický, ale představuje také nepřehlédnutelný politicko-společenský symbol. Tady je snímek převzatý z webu apjp.org:

a-holyland

Stejskal.estranky.czPŘÍBĚH: Jak se žije s protikvasinkovou dietou
PŘÍBĚH: Jak se žije s protikvasinkovou dietou

Bez čokolády, bez kávy, bez ovoce. Dominičiny zdravotní obtíže ustoupily až poté, co nasadila protikvasinkovou dietu. Jak se jí teď žije bez sladkostí?

Diskuse


K. Seidl 127
21:54
19.5.2014

počet příspěvků: 1, poslední 19.5.2014 09:54

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.