19.6.2018 | Svátek má Leoš


GLOSA: Gross jako Sobotka

1.5.2014

Média informují o posledním vystoupení Stanislava Grosse, někdejšího premiéra za ČSSD, v pořadu 168 hodin. Ten pořad je sám o sobě poněkud uvadající a honí se na můj vkus příliš za senzacemi a různými poklesky politiků. Tento pořad končil tím, že si dělal "šoufky" z někdejšího předsedy KDU-ČSL Čunka, který šel na nějaké školení a přišel po jeho skončení.

Stanislav Gross v televizi přiznal, že lhal o financování svého bytu (strýček Vik!) a že se bál přiznat, že na jeho financování použil poslanecké náhrady. Tak to je svým způsobem zajímavé prohlášení. Vždyť jistě stojí za připomenutí, že se právě to samé, tj. využití poslaneckých náhrad pro soukromé účely, přihodilo nynějšímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Ten tuto svou aférku ustál, nicméně je zcela zřejmé, že i sociální demokraté jsou "jenom lidi", mají své "slabosti" a když tak rádi poučují své kolegy z ostatních poslaneckých klubů, jak by se měl poslanec ve své funkci chovat, nemyslí to vůbec "upřímně".

Přiznání Grosse v ČT je svým způsobem i sympatické. Zdá se, že někdejšího nejmocnějšího muže ČSSD jeho neslavný odchod z politiky skutečně trápí. Média rovněž spekulují o jeho zdravotním stavu, protože Stanislav Gross "nevypadá dobře". Není to přeci jenom neklamnou známkou toho, že peníze a moc nejsou zárukou spokojeného života? Bylo by možná dobré, kdyby Gross vysvětlil podrobně i své zbohatnutí. Možná, že i to by mu mohlo psychicky ulevit.

Média také konstatují, že Gross přijal víru v Krista. To však znamená obrovský závazek. Žít v pravdě s Bohem vyžaduje od člověka zcela jiný přístup ke smyslu života, jeho naplnění skutky hodnými této nové víry. V naší údajně "ateistické" společnosti, kde křesťanskou víru vyznává jen velmi malá část populace, může Grossův příklon k víře působit nevěrohodně. Problém je však v tom, že řada takzvaných "bezvěrců" současně tvrdí, že v "cosi" věří. Někdo v "Přírodu", jiný v "zákony Vesmíru" apod. Uvidíme, čím nás Stanislav Gross ještě v budoucnosti (možná) překvapí.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


J. Zeman 421
12:15
1.5.2014

P. Kmoníček
17:00
1.5.2014

J. Gogo
9:20
1.5.2014

L. Hrušková
19:45
1.5.2014

J. Jurax
23:37
1.5.2014

J. Vintr
0:25
1.5.2014

M. Šejna
8:30
1.5.2014

počet příspěvků: 8, poslední 1.5.2014 11:37

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.