27.4.2018 | Svátek má Jaroslav


GLOSA: Astrolog-myslitel a dobrodruh

26.5.2014

Volební lístky k eurovolbám byly neobyčejně poutavé čtení. Mě také upoutalo, kolik herců či hereček či jinak spojených lidí s touto profesí bylo na kandidátkách stran a hnutí. Někdy to bylo zřejmě chvilkovým pominutím smyslů kandidáta, někdy to mohlo být i myšleno vážně.

Nicméně, našel jsem tam dvě povolání, která mě upoutala. Jeden kandidát poměrně vysokého věku své povolání označil jako astrolog-myslitel a jeden naopak mladý muž o svém povolání napsal dobrodruh. Lze se jen domýšlet, jak astrolog-myslitel promyslel své šance na zvolení či zda svůj volební výsledek přečetl ve hvězdách. U pana dobrodruha lze hádat, zda právě svou kandidaturu do europarlamentu považuje za opravdové dobrodružství či je-li to počátek směřování do "zatuchlých" bruselských kanceláří, které volají po provětrání.

Nicméně, to snad bylo opravdu to jediné, co mně vedlo k pousmání. Jinak to žádná velká legrace nebyla a mizerná volební účast srovnatelná se senátními volbami naznačuje, jak nevážně se u nás k volbám do europarlamentu přistupuje. Václav Klaus je dokonce označil za "nepotřebné". A přesto jsme to právě my, Češi, kdo potřebuje Evropu víc než Evropa nás, a je v našem zájmu, aby Evropa byla silná a schopná zajistit bezpečnost členských států EU i obecně evropského prostoru.

Jak to s námi dopadne, by nám snad mohl říci nějaký astrolog-myslitel a na sólo cestu bychom potřebovali mít velmi dobrodružnou povahu asi všichni.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czDiskuse


počet příspěvků: 14, poslední 29.5.2014 04:02

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.