24.2.2018 | Svátek má Matěj


FEJETON: Turisté proti turistům

27.5.2016

Mezi mnoha lidmi panuje mínění, že turisté jsou jedna rodina, jejíž členové se při náhodném setkání zdraví, ba obdaří se i hřejivým úsměvem. Občas tomu tak je, ale čeho je moc, toho je příliš. Někdy je při výstupu na Sněžku nebo v Prachovských skalách takový nával, že se na uvolnění cesty musí čekat. A na cyklostezkách poblíž velkých měst bývá tak husto, že běžný český pijan s obtížemi hledá místo, kde by mohl beze svědků vypustit vodu. A zpomalí-li v Jizerských horách běžkař, aby se pokochal výhledem do krajiny, může dostat vynadáno, že jede v nesprávné stopě. Také veselým vodákům někdy zmrzne úsměv, když jim pod Suchdolem začátečníci ucpou Lužnici.

Ještě větší rozpory existují mezi jednotlivými odvětvími. Jak si může lyžař-běžkař oblíbit tlupu pěšáků, kteří mu rozdupou stopu jako stádo kanců? Nebo jak mohou být pěšáci s hůlčičkami rádi, když mezi ně vlítne obrýlený cyklista v helmě? Úskoky do stran zachraňují důchodci své kosti. Celoroční cyklisty nesnáší také běžkaři. Stopy horských kol z listopadových čvachtanic ztvrdnou na kost, zanesou se trochu sněhem a běžkaři pak padají na ústa s vcelku pochopitelným výkřikem „za...ný cyklisti!“

Existuje však skupina lidí pohybující se přírodou, které nenávidí všichni turisté bez výjimky – čtyřkolkáři. Tito bezohlední pitomci ničí pěšiny a louky, plaší zvěř a obtěžují lidi a ještě si při tom myslí, že provozují jakýsi sport. Máme řadu ministerstev, ta se však takovou prkotinou očividně nezabývají.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


P. Princ
16:38
27.5.2016

A. Richtr
8:56
27.5.2016

P. Švejnoch
12:51
27.5.2016

Z. Lapil
14:22
27.5.2016

A. Richtr
14:37
27.5.2016

počet příspěvků: 6, poslední 27.5.2016 04:38

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.